Wszystkie koszmary Koszmarnego Karolka

Tłumaczenie: Maria Makuch
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Koszmarny Karolek". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Znak emotikon
Horrid Henry's A-Z of everything horrid
978-83-240-1976-2
Ag2S

Koszmarny Karolek w swojej najkoszmarniejszej odsłonie! Oto zbiór wszystkich najkoszmarniejszych wybryków Karolka, jego podstępnych postępków i złowrogich pomysłów oraz spis najniegrzeczniejszych kumpli, skąpych krewnych, okrutnych nauczycieli i nieznośnych niań. Koszmarny Karolek w swojej najkoszmarniejszej odsłonie! Drżyj, Damianku, Wredna Wandziu i Karate Krysiu, nawet pani Kat-Toporska...

Koszmarny Karolek w swojej najkoszmarniejszej odsłonie!

Oto zbiór wszystkich najkoszmarniejszych wybryków Karolka, jego podstępnych postępków i złowrogich pomysłów oraz spis najniegrzeczniejszych kumpli, skąpych krewnych, okrutnych nauczycieli i nieznośnych niań. Koszmarny Karolek w swojej najkoszmarniejszej odsłonie! Drżyj, Damianku, Wredna Wandziu i Karate Krysiu, nawet pani Kat-Toporska was nie obroni.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3518,Wszy...»

aleksnadra | 2013-01-31
Przeczytana: 26 stycznia 2013

Ku przerażeniu rodziców, na rynku wydawniczym ukazała się kolejna książeczka o koszmarnym Karolku.

Dla tych, co go jeszcze nie znają, króciutkie przypomnienie. Karolek według swoich rodziców jest najbardziej koszmarnym dzieckiem na świecie. Nikogo nie słucha, nie stosuje się do panujących zasad, wszystko i wszyscy go denerwują, a szczególnie młodszy brat Damianek. Od blisko 20 lat możemy poznawać coraz to nowe i koszmarne przygody w bajecznie kolorowych książeczkach.

Kolejna z nich zatytułowana "Wszystkie koszmary koszmarnego Karolka" to alfabetyczny spis wszelkich rzeczy, osób zdarzeń, których Karolek albo nienawidzi, albo kocha. Tych drugich jest zdecydowanie mniej, bo cóż może go zainteresować, skoro jest obrażony na cały świat i zawsze w opozycji do niego? No chyba, że są to słodycze, bądź rzeczy, dzięki którym może zdenerwować rodzinę czy znajomych.

Z książeczki "Wszystkie koszmary koszmarnego Karolka" dowiemy się m.in., że na ulubioną czekoladę Karolek wydaje całe...

Kiti | 2013-10-20

Francesca Simon to Amerykanka, spod pióra której wyszło już bardzo dużo opowieści o Koszmarnym Karolku.

Książka podzielona jest według spisu alfabetycznego. Pod każdą literą znajdują się rzeczy, których Karolek nie cierpi. Czasem są też przyrównane do Doskonałego Damianka, który ma odwrotne typy. Tych rzeczy, których bohater nienawidzi jest sporo.

Każda rzecz jest opisana w kilku zdaniach. Znajdują się także odnośniki do kolejnych rzeczy, aby można było powiązać osobę na przykład z jakimś zdarzeniem. Wspomniane są fakty, które miały miejsce na łamach powieści.

Całość uświetniają liczne ilustracje. Treść jest dość ciekawa, a niektóre sformułowania powodowały, że uśmiech gościł na mojej twarzy. Szczerze mówiąc spodziewałam się jakichś historii, a nie alfabetycznego spisu i opowieści o koszmarach Karolka, jednak to także nawet mi się podobało.

Lektura tej książki nie zajęła mi wiele czasu. Czytałam ją nieco ponad godzinę. Uważam, że będzie ona doskonałym dopełnieniem do serii o...

Tymoteusz Zawada | 2016-08-24
Gamax | 2015-12-01