Metody rekrutacji i selekcji pracowników oparte na kompetencjach

Wydawnictwo: Oficyna Ekonomiczna
poradniki

Autorzy omawiają w tej książce wszystkie etapy procesu rekrutacji i selekcji, odwołując się do metod opartych na kompetencjach. Udało im się przy tym połączyć najlepsze praktyki dotyczące rekrutacji i selekcji z najnowocześniejszymi metodami, których nie przedstawiano jeszcze w literaturze przedmiotu.W kolejnych rozdziałach prezentują następujące po sobie etapy procesu rekrutacji i selekcji. Szczegółowo omawiają cztery duże grupy zagadnień:zewnętrzne uwarunkowania procesu rekrutacji i selekcji;przyciągnięcie kandydatów i ich wstępna selekcja;ocena kandydatów;podjęcie ostatecznej decyzji i ocena procesu.Wędrówkę przez labirynt procedur rekrutacji i selekcji ułatwia podzielone na odcinki studium przypadku dotyczące fikcyjnej firmy prowadzącej rekrutację i selekcję kandydatów na stanowisko dyrektora ds. zakupów za pomocą metod opartych na kompetencjach, a lekturę uatrakcyjniają przykłady zaczerpnięte z bogatego doświadczenia autorów..

Jane | 2016-11-19
karb | 2015-10-17