Shadows

Shadows
Shadows Ilsa Bick
angielski
Backy

The Apocalypse does not end. The Changed will grow in numbers. The Spared may not survive.

Even before the EMPs brought down the world, Alex was on the run from the demons of her past and the monster living in her head. After the world was gone, she believed Rule could be a sanctuary for her and those she’d come to love.
But she was wrong.

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/11320138-shadows

źródło okładki: https://www.goodreads.com/book/show/11320138-shadows?ac=1

Crimelpoint | 2016-05-30
Przeczytana: 30 maja 2016

Podobnie jak poprzednia część nie jest to książka dla młodszych czytelników, czy osób wrażliwych i o słabych nerwach. Powieść ta jest po prostu brutalna, ale zarazem wciągająca.

Osoby, które dopiero zaczynają swoja przygodę z czytaniem w obcym języku, mogą mieć problemy z tą książką. Dość dużo w niej trudnych wyrazów, nazw broni, które ciężko przetłumaczyć, więc tym bardziej szkoda, że nie została ona wydana w Polsce.
Pozycja ta jest ciekawa kontynuacją. Choć przyznaję strasznie namieszała mi w głowie i niczego nie byłam już pewna.

Szkoda, że tak mało rozdziałów dzieje się z perspektywy Alex. Bliżej poznajemy za to Toma, Lenę, Chrisa czy Petera. Naprawdę fajnie jest poznać losy tych bohaterów i ich punkt widzenia, jednak przez to, tak naprawdę nie wie się kto jest głównym bohaterem. Mam nadzieję, że w kolejnej części poznamy losy Ellie, która tutaj została całkowicie zapomniana.

Grace Holloway | 2014-02-18

Alex przetrwała koniec świata i spotkała na swojej drodze młodego żołnierza – Toma. By uratować jego życie udaje się do pewnej wioski po pomoc, lecz gdy wraca po niego, jego już tam nie ma. Dziewczyna myśli, że chłopak nie żyje więc postanawia zostać w Rule. Lecz czy jest tam bezpieczniej niż w lasach pełnych Odmienionych? Alex ucieka stamtąd i odkrywa przerażającą prawdę o tym miasteczku.

„Shadows” to druga część trylogii Ilsy J. Bick. Jako, że nie ma jej wydanej w Polsce (i prawdopodobnie nigdy nie będzie), a pierwszy tom „Prochy” bardzo mi się podobał, nie mogłam przestać myśleć co stało się z naszymi bohaterami. Czy warto było czytać w oryginale? Oj tak. Autorka już od samego początku nie pozwala czytelnikowi na chwilę wytchnienia. Akcja mknie do przodu i nie przestaje ani na chwilę, aż do samego końca. Czy Alex i Tom odnajdą się? Co się stanie z Leną? Komu można ufać?

Tak jak i pierwsza część, „Shadows” przeznaczone są dla trochę starszych czytelników, ponieważ zawierają...

radziu21 | 2016-06-07

Po pierwszej części po prostu musiałem kontynuować cykl, bez znaczenia że po angielsku. Szkoda, że nie ma polskiej edycji bo na pewno więcej osób by sięgnęło po książkę.

Aleksandra | 2014-07-26

I oczywiście nie ma szans na przeczytanie książki po polsku. Oczywiście pierwsza część została wydana przez moje ukochane wydawnictwo... Dla nich to norma.

Macchiato | 2017-11-03
Przeczytana: 2015 rok