Prochy

Ilsa J. Bick Wydawnictwo: Amber Cykl: Ashes (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Ashes
fantastyka, fantasy, science fiction
Agnieszka Zajda
postapokalipsa antyutopia Ilsa J. Bick literatura amerykańska zombie

Oficjalne recenzje i

Jeśli jutro skończy się świat…

[ 39 ] Link do recenzji

Takie tam kalkomanie. Wszystko skądś już znamy, a to z seriali o zombie, a to z Igrzysk Śmierci. Nawet specjalnie nie przeszkadza brak kolejnych tomów bo łatwo sobie wyobrazić jak akcja potoczy się dalej.

Świetna książka. Po prostu rewelacyjna. Nie wierzę, że nie ma po polsku drugiego tomu. Co za ból. Nienawidzę kiedy wydawnictwa to robią. Pewnie pierwszy tom słabo się wtedy sprzedawał i zrezygnowali, ale i tak... boli.
Główna bohaterka bardzo przypadła mi do gustu. Jedna z niewielu żeńskich, głównych postaci książkowych, która myśli. A ona wyjątkowo dobrze to robi. Jest...

Lektura odświeżona po kilku latach. Nie robi takiego wrażenia, jak za pierwszym razem, ale generalnie jest to porządne, młodzieżowe postapo.

Nie najgorsze, ale te jej nastoletnie rozterki miłosne pt. "Któregoż to chłopaka naprawdę kocham?", zupełnie niepotrzebne i mocno psują odbiór.

Jedna z lepszych postapokaliptycznych książek jakie czytałem, mimo że są ala-zombie, których nie cierpię. W klimacie przypomina trochę mój ulubiony "Dzień tryfidów". Całkiem dobry warsztat pisarki i całkiem udane tłumaczenie Pani Agnieszki Zajdy.
A żeby ludzie się nie denerwowali czytając, to teraz napiszę jakie jest zakończenie. Żartowałem :)
Smutna wiadomość dla fanów...

Po prostu ŁAŁ!

Szlag mnie jasny trafia, kiedy czytam jakąś książkę i nagle opowieść urywa się w najmniej oczekiwanym momencie. No tak trafiłam na pierwszą część... Problem w tym, że następnych nie ma, a minęło już kilka lat.

"Prochy" poleciła mi moja Mama, a właściwie streściła mi fabułę, opowiadając o nastoletnich kanibalach, gdzieś w USA, grasujących w poszukiwaniu ofiar. Początkowo byłam dość sceptycznie nastawiona (duży eufemizm) i nie robiłam sobie wielkich nadziei względem dalszej zawartości powieści. Ale potem stwierdziłam, że co mi tam i jak będzie taka sobie, to przestanę czytać i na...

Alex jest młodą dziewczyną, wchodzącą w dorosłość, której życie już nie raz dało popalić. Potwór siedzący w jej głowie powoli wysysa z niej życie i kiedy dziewczyna udaje się na prawdopodobnie ostatnią w jej życiu wędrówkę po górach świat się kończy.
Mając na głowie małą dziewczynkę, musi odnaleźć się w nowych realiach, w których nie wiadomo czy większym niebezpieczeństwem...

Książka bardzo wciągająca, ale ostrzegam już teraz - jest druga część tylko nie przetłumaczona na język polski. Ja przeżyłam ogromny zawód gdy zobaczyłam "ciąg dalszy nastąpi" a później sprawdziłam jak nazywa się druga część. :(

Dyskusje

• 2014