Wyzwanie czytelnicze LC

Seria: Basia
Wydawnictwo: LektorKlett
dentysta, basia, bajka, seria
iza122

Basia rusza się ząb. Mama Basi zarządziła wielką rodzinną wyprawę do stomatologa. Nie dość, że Basi rusza się ząb, to jeszcze wyszło na jaw, że mały Franek podkarmiany jest przez rodzeństwo lizakami. Zresztą Tata Basi jakoś podejrzanie dawno na fotelu u dentysty nie był. Jak przebiegła ta pełna emocji wizyta? Koniecznie przeczytajcie sami!

źródło opisu: LektorKlett, 2012

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Chyba każdemu z nas przebiegają ciarki po skórze na myśl o wizycie u dentysty. Boją się dorośli, a co dopiero małe dzieci... Bohaterkę książeczki autorstwa Zofii Staneckiej o imieniu Basia czeka właśnie taka wizyta. A wszystko zaczęło się od tego, że mała dziewczynka zauważyła u siebie ruszający się ząbek. Jej mama dopatrzyła się przy okazji zaczątków próchnicy u swojej córeczki. Podjęła więc szybką decyzję - w najbliższą sobotę wszyscy razem, całą rodzinką wybiorą się do gabinetu dentystycznego. Pójdzie zatem mama, tata, starszy brat Janek, a nawet malutki Franio. Sobota zbliżała się nieubłaganie, a każdy z domowników na myśl o wizycie odczuwał coraz większy niepokój oraz zdenerwowanie. Basieńka ze strachu nie mogła nic jeść i miała kłopoty z zaśnięciem. W końcu nastał dzień, w którym dziewczynka razem z rodzicami i rodzeństwem wybrała się do kliniki dentystycznej "Biały Ząbek". Co ją tam czekało? Jak przebiegła wizyta? I czy naprawdę warto tak bardzo bać się dentysty? Tego...

iza122 | 2012-10-11
Przeczytana: 10 października 2012

Na rynku dostępny jest cykl "O Basi", którego autorką jest Zofia Stanecka. Basia jest małą dziewczynką, mieszka w Polsce, nie jest idealnie grzeczna, ale radzi sobie w trudnych sytuacjach.
Cykl o Basi porusza wiele bieżących tematów, ale w taki sposób, że zaciekawia dzieci i pomaga rodzicom.
Ja skupię się na najnowszej książeczce z tego cyklu pt. "Basia i dentysta".
Basia kiwa się ząb. I ma próchnicę w drugim. Mama zamawia wizytę u dentysty: na wszelki wypadek dla wszystkich, łącznie z Tatą. Okazuje się, że nie tylko małe dzieci boją się takiej wyprawy…*
'Dentysta" na samo słowo ludzie reagują bladością na twarzy lub lekkim podenerwowaniem, a co czują dzieci. To samo co i dorośli! Nie jest łatwo przekonać pociechę do wizyty u dentysty.
"Basia i dentysta" pokazuje, że każdy się boji takich wizyt, ale są one potrzebne, aby mieć ładny uśmiech i zdrowe zęby. Wyjaśnia także, że nie są takie starsze jak je sobie wyobrażamy.
Bajka jest realistyczna - pokazuje typową rodzinę, ich...

yllla | 2014-03-16
Przeczytana: 07 marca 2014

Wizyty u stomatologa wywołują stres nawet u dorosłych, także nie ma się co dziwić, że dzieci się ich boją. Można jednak zminimalizować obawy dziecka. Książeczka "Basia i dentysta" pozwoli dziecku zorientować się, o co właściwie chodzi, a rodzicowi da podstawę do przeprowadzenia rozmowy na temat zębów i dbania o nie. Warto po nią sięgnąć przed pierwszą wizytą u dentysty.

Zapraszam do przeczytania całej recenzji: http://yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com/2014/03/basia-i-dentysta-z-stanecka-m-oklejak.html

casia | 2016-03-31
Przeczytana: 31 marca 2016

Jedna z moich ulubionych Baś.
Świetnie pokazuje emocje rodzinne. Bo jak mama jest nie w sosie, każdy chodzi na paluszkach:)
Wesoła i prawdziwa opowieść o rozrabianiu, nerwach i zębach oczywiście.

Maluszkowe Inspiracje | 2014-10-03
Przeczytana: 01 lipca 2014

Basię znamy nie od dziś. Wielka księga z jej przygodami zawitała do nas już kilka miesięcy temu. Choć to opowiadania dla nieco starszych maluchów, to coraz częściej po nią sięgamy.
Tym razem u nas przygody Basi nie w wersji zebranej, tylko w postaci osobnych książeczek. Pojawiło się ich już ponad 20. Trudno się temu dziwić, bo Basia przeżywa co raz to nowe przygody.
Są one na tyle uniwersalne, że mogą się przydarzyć każdemu - może dlatego dzieci tak lubią o nich czytać :-)
Basia i dentysta

Pewnego dnia ruszająca się jedynka Basi wywołuje w domu spore zamieszanie. Mama postanawia natychmiast wysłać całą rodzinkę na przegląd zębów do zaprzyjaźnionego gabinetu dentystycznego. Każdy przeżywa to wydarzenie na swój sposób, nawet tata nie potrafi ukryć, że wizyta u dentysty napawa go lękiem i najchętniej by ją sobie darował. Ostatecznie jednak wszystko dobrze się kończy, w końcu, jak mawiają "nie taki diabeł straszny" :-)

Więcej na:...

Dorota | 2014-12-14
Przeczytana: 05 listopada 2014

Basia jak zwykle pomysłowa! Książki z Basią są rewelacyjne nie tylko dla dzieci. I rodzice dobrze się bawią, bo pojawia się drobna ironia i czytanie między wierszami. Rodzice też mogą się nauczyć jak rozmawiać z dziećmi i rozwiązywać problemy w rodzinie. Polecam!

suzi | 2019-01-01
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane