Basia i kolega z Haiti

Seria: Basia
Wydawnictwo: Egmont Polska
9788323752011
czekina

W przedszkolu Basi pojawia się nowy chłopiec. Ma na imię Titi, brązową skórę i mało mówi... Wzruszajaca historia o polubieniu odmienności.

źródło opisu: http://www.egmont.pl/pl/ksiazki/pelna_oferta/art229.html

źródło okładki: http://www.egmont.pl/pl/ksiazki/pelna_oferta/art229.html

casia | 2017-07-14
Przeczytana: 15 lutego 2017

Są rzeczy, z którymi dzieci powinny nauczyć się mierzyć. Nie tyle radzić sobie z nimi, raczej radzić sobie, czy też na początek akceptować uczucia jakie rodzą się w nich pod wpływem czegoś trudnego.
W tej części Basia poznaje w przedszkolu kolegę, który ma za sobą traumatyczne przeżycia (trzęsienie ziemi, utrata rodziców). Rozmowa z mamą pomaga jej poukładać sobie w głowie te okropności. Czytanie takich książek również może pomóc dzieciakom zaakceptować fakt, że w życiu zdarzają się rzeczy straszne i niezrozumiałe.
Ważna lekcja.

| 2013-05-13

Klęski żywiołowe, inność oraz adopcja zgrabnie wciśnięte w jedną książkę. Koncentracja tych tematów nie przytłacza, podana w prostym, ciepłym języku, czyni te ciężkie tematy zjadliwymi. Uczy akceptacji, empatii, wyrozumiałości, cierpliwości, można by długo wymieniać..

Bravo26 | 2017-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2017

Bardzo ważna pozycja, troszkę przydluga. Czytałam z zainteresowaniem, a mój synek słuchał. Cały czas się zastanawiałam, jak zostanie poprowadzony temat. Polecamy.

Alicja7-84 | 2013-09-16

Basia jak Basia - fajna dziewczyna