Martynka i pies na medal

Tłumaczenie: Wanda Chotomska
Cykl: Martynka
Wydawnictwo: Papilon
Martine la leçon de dessin
marcellka

Bestseller w wielu krajach świata. Zabawne i pouczające przygody sympatycznej dziewczynki.
Nie każdemu psu się zdarza, żeby chodził do malarza. I to w dodatku do artysty malarza. A Pufek tam idzie.

źródło opisu: Wydawnictwo Papilon, 2009

źródło okładki: www.publicat.pl

zdolnedzieci | 2017-02-06

Niektóre dzieci mają problem ze skupieniem się na treści czytanej książki. I nie jest to ich wina - w końcu dzieci są pełne zapału, energii, przez ich umysł przewijają się setki myśli i szalonych pomysłów. Bywa jednak tak, że dobrze dobrana książka zaciekawi naszą pociechę na tyle, aby dotrwała do końca powieści.
Dzisiaj pragnę przedstawić Wam kolejną książkę, wartą uwagi: jest to "Martynka". Ola zachwycona jest wyjątkowo naturalną postacią dziewczynki: przeżywa radości i smutki, czasem musi pokonać strach przed nieznanym, zmęczenie czy uporać się ze zmianami w życiu. Martynka żyje bardzo aktywnie - uczy się jeździć konno, pływać, uwielbia zajmować się przydomowym ogrodem, czy spacerować po łące wraz ze swoim nieodłącznym przyjacielem: Pufkiem.
Książka nie jest przeznaczona wyłącznie dla dziewczynek (chociaż sama z początku odnosiłam takie wrażenie). Praktycznie w każdej części Martynce towarzyszą bracia: Alanek i Jaś, kuzynostwo lub nowo poznani przyjaciele. Jest to niezwykle...

Kiti | 2013-07-21

Marcel Marlier, Gilbert Delahaye to autorzy wspaniałej serii o Martynce, która jest na polskim rynku już od kilkunastu lat.

Martynka ze swoim pieskiem, Pufkiem, udali się do malarza i rzeźbiarza, pana Borysa. Miał on namalować zwierzę, a w tym czasie dziewczynka mogła namalować swój portret akwarelami, czy także naszkicować przyjaciela. Pan Borys miał jednak dla nich wielką niespodziankę, która miała pozostać sekretem do dnia jego wystawy…

Książeczkę kupiłam w ramach co 2-tygodniowego pojawiania się serii o Martynce. Mam w planach zebrać wszystkie pozycje i konsekwentnie je realizuję. Gdy zobaczyłam obrazki znajdujące się w środku pierwsza myśl, jaka mnie naszła to taka, że tą część czytałam już w dzieciństwie! Wychodzi więc na to, że mam ją już w swoich zbiorach.

Bardzo cieszę się, że trafiłam na nią ponownie, gdyż tak z pewnością przez długie lata jeszcze nie miałabym sposobności, aby do niej wrócić. Tak okazja nadarzyła się sama i mogłam sobie odświeżyć historię malarza...

uwielbiam tę księżke z seri ,,martynka to moja najulubiensza księżka" :)

Ola Gorzkiewicz | 2014-04-01

Super książeczka, którą przeczytałam w dzieciństwie :)

KrólowaWłasnejBajki2 | 2018-06-28
Na półkach: Dzieciństwo, Przeczytane