Franklin i komputer

Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Cykl: Franklin
Wydawnictwo: Debit
GORMITI

Zielony żółw Franklin znany jest dzieciom na całym świecie z serii powszechnie lubianych książeczek oraz popularnych filmów animowanych. Każdy tomik to osobna historia o niezwykle ważnych sprawach z życia przeciętnego kilkulatka. Postacie wykreowane przez autorki są wzorcem do naśladowania nie tylko dla dzieci, lecz także dla rodziców, a ich przeżycia pozwalają odnaleźć się w niełatwych sytuacjach życiowych.

źródło opisu: Debit, 2004

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Ida | 2016-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2016

Opowieść "Franklin i komputer" to jedna z obowiązkowych lektur w dzisiejszych czasach. Koniecznie przeczytajcie dzieciom, bo dotyczy bardzo ważnego problemu uzależnienia od komputera.
Franklin wpada w sidła gry komputerowej i zaniedbuje swoich przyjaciół. Jest to tylko namiastka problemu, z którym obecnie spotyka się większość rodziców. Tutaj wszystko zostaje "zwalczone w zarodku", kiedy problem jeszcze nie jest ogromny i trudny do naprawy.
Franklin szybko zrozumiał, czym jest prawdziwe życie. I to ,że lepiej budować tamę w rzeczywistym świecie z przyjaciółmi niż na ekranie komputera.
Dlatego szczególnie polecam, zwłaszcza tym najmłodszym, jeszcze nie przywiązanym mentalnie do komputera. Niech się nastawią na właściwe tory, zanim problem będzie im zagrażał. Polecam!
malewielkieksiazki.blogspot.com

Krzysiek | 2013-09-23
Przeczytana: 2008 rok

Wszystkie książki z serii o Franklinie warto przeczytać dziecku. To mądre historie, pokazujące dziecku jak może poradzić sobie ze swoimi problemami, które wcale nie są mniejsze od problemów nas, dorosłych.

Ania | 2015-03-16

Nigdy nie czytałam książeczek o tym prześmiesznym żółwiu ale bardzo lubiłam oglądać w dzieciństwie bajki o nim nadawane zawsze we wtorki w porze wieczornej.

paulina | 2011-10-17
Przeczytana: 2007 rok

mania komputerowa kazdemu sie zdaza

agula261 | 2017-02-04
Monika Posiadała | 2017-01-18