Franklin i komputer

Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Cykl: Franklin
Wydawnictwo: Debit
GORMITI

Zielony żółw Franklin znany jest dzieciom na całym świecie z serii powszechnie lubianych książeczek oraz popularnych filmów animowanych. Każdy tomik to osobna historia o niezwykle ważnych sprawach z życia przeciętnego kilkulatka. Postacie wykreowane przez autorki są wzorcem do naśladowania nie tylko dla dzieci, lecz także dla rodziców, a ich przeżycia pozwalają odnaleźć się w niełatwych sytuacjach życiowych.

źródło opisu: Debit, 2004

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Ida | 2016-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2016

Opowieść "Franklin i komputer" to jedna z obowiązkowych lektur w dzisiejszych czasach. Koniecznie przeczytajcie dzieciom, bo dotyczy bardzo ważnego problemu uzależnienia od komputera.
Franklin wpada w sidła gry komputerowej i zaniedbuje swoich przyjaciół. Jest to tylko namiastka problemu, z którym obecnie spotyka się większość rodziców. Tutaj wszystko zostaje "zwalczone w zarodku", kiedy problem jeszcze nie jest ogromny i trudny do naprawy.
Franklin szybko zrozumiał, czym jest prawdziwe życie. I to ,że lepiej budować tamę w rzeczywistym świecie z przyjaciółmi niż na ekranie komputera.
Dlatego szczególnie polecam, zwłaszcza tym najmłodszym, jeszcze nie przywiązanym mentalnie do komputera. Niech się nastawią na właściwe tory, zanim problem będzie im zagrażał. Polecam!

Krzysiek | 2013-09-23
Przeczytana: 2008 rok

Wszystkie książki z serii o Franklinie warto przeczytać dziecku. To mądre historie, pokazujące dziecku jak może poradzić sobie ze swoimi problemami, które wcale nie są mniejsze od problemów nas, dorosłych.

Ania | 2015-03-16

Nigdy nie czytałam książeczek o tym prześmiesznym żółwiu ale bardzo lubiłam oglądać w dzieciństwie bajki o nim nadawane zawsze we wtorki w porze wieczornej.

paulina | 2011-10-17
Przeczytana: 2007 rok

mania komputerowa kazdemu sie zdaza

fiNka | 2016-10-26
Przeczytana: 26 października 2016