Franklin i komputer

Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Cykl: Franklin
Wydawnictwo: Debit
GORMITI

Zielony żółw Franklin znany jest dzieciom na całym świecie z serii powszechnie lubianych książeczek oraz popularnych filmów animowanych. Każdy tomik to osobna historia o niezwykle ważnych sprawach z życia przeciętnego kilkulatka. Postacie wykreowane przez autorki są wzorcem do naśladowania nie tylko dla dzieci, lecz także dla rodziców, a ich przeżycia pozwalają odnaleźć się w niełatwych sytuacjach życiowych.

źródło opisu: Debit, 2004

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Ida | 2016-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2016

Opowieść "Franklin i komputer" to jedna z obowiązkowych lektur w dzisiejszych czasach. Koniecznie przeczytajcie dzieciom, bo dotyczy bardzo ważnego problemu uzależnienia od komputera.
Franklin wpada w sidła gry komputerowej i zaniedbuje swoich przyjaciół. Jest to tylko namiastka problemu, z którym obecnie spotyka się większość rodziców. Tutaj wszystko zostaje "zwalczone w zarodku", kiedy problem jeszcze nie jest ogromny i trudny do naprawy.
Franklin szybko zrozumiał, czym jest prawdziwe życie. I to ,że lepiej budować tamę w rzeczywistym świecie z przyjaciółmi niż na ekranie komputera.
Dlatego szczególnie polecam, zwłaszcza tym najmłodszym, jeszcze nie przywiązanym mentalnie do komputera. Niech się nastawią na właściwe tory, zanim problem będzie im zagrażał. Polecam!
malewielkieksiazki.blogspot.com

Krzysiek | 2013-09-23
Przeczytana: 2008 rok

Wszystkie książki z serii o Franklinie warto przeczytać dziecku. To mądre historie, pokazujące dziecku jak może poradzić sobie ze swoimi problemami, które wcale nie są mniejsze od problemów nas, dorosłych.

czytampowoli | 2018-01-30
Przeczytana: 01 sierpnia 2017

Franklin był jedną z pierwszych serii książeczek pouczających dla dzieci, w której znana nam postać z kreskówki boryka się z problemami i wyzwaniami dnia codziennego. Nie pamiętam dokładnie kreskówek, ale w książeczkach przekaz jest jasny i dzieci dzięki Franklinowi zauważają, co w życiu jest najważniejsze.

Część o komputerze jest tym cenniejsza, że pokazuje dzieciom alternatywę do gry na komputerze. Zabawa z przyjaciółmi i wspólne hobby sprawi więcej frajdy, niż samotnie spędzony czas przed monitorem. A przedkładanie komputera przed przyjaciół może spowodować to, że wkrótce się obrażą i ich stracimy.

Ta historyjka miała swój pełny sens przed kilkunastoma laty. Dziś komputer daje tyle możliwości spędzania wolnego czasu, że trudną sztuką jest nauczenie dziecka morału z książki i wcielenie w życie. Wierzę, że dzieci będą jednak pamiętać treść tej książeczki i przynajmniej raz wybiorą przyjaciół ;-)

Petra | 2017-07-03
Na półkach: Przeczytane, Dzieciowe, 2017
Przeczytana: 03 lipca 2017

Bardzo dobrze jest tu pokazany mechanizm uzależnienia, nie tylko od komputera.

Ania | 2015-03-16

Nigdy nie czytałam książeczek o tym prześmiesznym żółwiu ale bardzo lubiłam oglądać w dzieciństwie bajki o nim nadawane zawsze we wtorki w porze wieczornej.

paulina | 2011-10-17
Przeczytana: 2007 rok

mania komputerowa kazdemu sie zdaza

Kasidy_Wolf | 2018-05-15
Agata | 2017-08-18