Sieci bezprzewodowe. Praktyczny przewodnik

Wydawnictwo: Helion
8373619771

Podręczne kompendium wiedzy o sieciach bezprzewodowychSieci bezprzewodowe stają się coraz popularniejsze. Wiele firm, instytucji i użytkowników prywatnych rezygnuje z tradycyjnych sieci kablowych, decydując się na rozwiązania bezprzewodowe. Sieci bezprzewodowe są zdecydowanie łatwiejsze w instalacji, redukują ilość kabli plączących się pod biurkiem i pozwalają na korzystanie z internetu niemal w dowolnym miejscu -wszędzie tam, gdzie dociera sygnał. Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń pozwalających na ich stworzenie, a karta sieci bezprzewodowej to już niemal standard w komputerach przenośnych. Jednak wybór odpowiedniego urządzenia i skonfigurowanie komputera pod kątem korzystania z sieci bezprzewodowej dla wielu użytkowników nadal jest trudnym zadaniem.Książka Sieci bezprzewodowe. Praktyczny przewodnik opisuje wszystkie zagadnienia związane z budową, konfiguracją i użytkowaniem sieci bezprzewodowej. Czytając ją, dowiesz się, jak dobrać urządzenia sieciowe, stworzyć w oparciu o nie sieć i w jaki sposób podłączyć do niej komputery. Przeczytasz o standardach sieci bezprzewodowych i podstawach ich działania. Znajdziesz tu informacje o tym, jak udostępniać pliki i drukarki, jak zabezpieczyć sieć przed atakami z zewnątrz oraz jak administrować nią. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób skonfigurować swojego laptopa tak, aby móc korzystać z sieci bezprzewodowej w hotelu lub restauracji, w tej książce również znajdziesz odpowiedź na to pytanie. W książce poruszono także:* Działanie sieci bezprzewodowych * Dobór urządzeń dostępowych, kart sieciowych i anten * Konfiguracja połączeń sieciowych w Windows, Linuksie, FreeBSD i Mac OS X * Łączenie komputerów za pomocą Bluetooth * Projektowanie i tworzenie sieci bezprzewodowej * Konfiguracja urządzeń sieciowych * Zabezpieczanie danych w sieciach bezprzewodowych * Tworzenie sieci bezprzewodowych dużego zasięguWykorzystaj wszystkie możliwości sieci bezprzewodowych.