Jak sztuczna inteligencja zmieni twoje życie

Okładka książki Jak sztuczna inteligencja zmieni twoje życie Marek Tłuczek
Okładka książki Jak sztuczna inteligencja zmieni twoje życie
Marek Tłuczek Wydawnictwo: Helion informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
Helion
2023-03-01
2023-03-01

Bardzo dobra książka :)

Bardzo dobra książka :)

Pokaż mimo tovideo - opinia

Technologia zwana sztuczną inteligencją w ostatnich miesiącach wdarła się do naszej codzienności na wyższym poziomie świadomości i rozbudziła głośną dyskusję.

Aby lepiej zrozumieć czym jest sztuczna inteligencja oraz czy jest bardziej sztuczna czy rzeczywiście inteligentna warto sprawdzić tytuł „Jak sztuczna inteligencja zmieni Twoje życie”

Książka zawiera masę szczegółów, ale uważam, że skonstruowana została w sposób, który umożliwia swobodne zrozumienie treści zarówno przez osoby zapoznane z tematem jak i przez tych, którzy z tej pozycji dopierą otrzymują pierwszą dawkę wiedzy o sztucznej inteligencji. Szeroki zakres tematyczny rozpoczyna się tu od genezy i historii AI, a następnie przechodzi przez jej rolę w różnych dziedzinach życia i nauki np. medycyna czy transport. Sceptycy AI znajdą coś dla siebie, gdyż autor opisując scenariusze rozwoju tej technologii nie ominął możliwych zagrożeń.

Sposób usystematyzowania i ułożenia treści jest logiczny, a tematy płynnie przechodzą z jednego w drugi co sprawia, że płynnie się ją czyta.

Na duże wyróżnienie zasługuje forma, gdyż pierwszy raz w książce spotkałam się z tak dużą ilością linków oraz uwaga - kodów QR. Dzięki temu, gdy autor wspomina, ale nie zagłębia się w daną treść osoby zainteresowane szczegółami mają podane na tacy miejsce zawierające więcej informacji na ten temat.Zawartych zostało tu również wiele zdjęć i grafik, które zdecydowanie ułatwiły mi rozumie treści, szczególnie tych bardziej naukowych.

Wyniosłam z tej książki masę nowej wiedzy związanej zarówno z działaniem AI jak i innowacyjnymi systemami i urządzeniami, które są na niej oparte.Przy tej pozycji notatnik warto mieć pod rękę by zapisać to co szczególnie zwróci naszą uwagę.

Jeśli jesteście zainteresowani tematem od lat lub dopiero od kilku dni - sięgajcie po nią śmiało! Początek wymaga precyzyjnego wyjaśnienia technologii, ale niech was to nie zwiedzie bo już dwa rozdziały dalej otrzymujecie wiele ciekawostek o urządzeniach, które robią wrażenie!

Maszyna sama pobierająca krew? Systemy medyczne oparte na AI które mają skuteczność dwa razy większą niż ludzie? A co z samosterującymi się pojazdami? Jak tylko otworzysz tę pozycję przepadniesz w tych tematach i gorąco do tego zachęcam, bo mi się ogromnie podobała!

Książka zawiera masę...

• Single
  • Do kupienia do BG URK
  • Rozwój, praca, zarobki
  • Samodzielne
  • Informatyka
  • Technologie

Dodaj cytat z książki Jak sztuczna inteligencja zmieni twoje życie