Kraina intymności

Wydawnictwo: Wydawnictwa Radia i Telewizji
8321200079
Piqtka

"Kraina intymności" to opowieść o problemach trojga ludzi (małżeństwa Zagrabieckich i ich przyjaciela, Mikołaja Stuły), o potrzebie posiadania kogoś bliskiego, a zarazem o barierach utrudniających porozumienie nawet bardzo kochających się ludzi. Akcja opowiadania rozgrywa się w wesołym miasteczku, bohaterowie są jakby wtopieni w tłum, który stanowi tło podkreślające wyłączność i niejednoznaczność ich przeżyć psychicznych.

"Kraina intymności" powstała w oparciu o motywy słuchowiska radiowego pod tytułem "Dystans".

źródło opisu: Wydawnictwa Radia i Telewizji, 1979

źródło okładki: skan własny

bambuska | 2017-03-08

Z początku spodobał mi się sposób konstrukcji zdań. Miałam wrażenie, że nie ma tu żadnych zbędnych słów. Momentami książka ciekawiła, innym razem nużyła. Na uwagę zasługuje opis lunaparku stworzony w czasach, kiedy takie miejsca nie istniały w Polsce. Historyjkę szybko zapomnę.

Monia | 2013-11-28
MambaMalinowa | 2018-03-27