Balsam dla duszy walczącej z rakiem

Seria: Balsam dla duszy
Wydawnictwo: Rebis
Chicken Soup for the Soul. The Cancer Book
Balsam dla duszy, rak, walka
Ag2S

Zbiór intymnych opowieści pacjentów chorych na raka i ich najbliższych, lekarzy, pielęgniarek, duchownych i przyjaciół Balsam dla duszy walczącej z rakiem... - grupa wsparcia, którą możesz wziąć do ręki. Dla tych wszystkich, którzy znaleźli się w "klubie chorych na raka" - zarówno tych, którzy go pokonali, jak i ich bliskich - wszystkie opowieści w tej książce to coś więcej niż wspaniałe,...

Dla tych wszystkich, którzy znaleźli się w "klubie chorych na raka" - zarówno tych, którzy go pokonali, jak i ich bliskich - wszystkie opowieści w tej książce to coś więcej niż wspaniałe, poruszające, a czasami zabawne historie. Docierają one na wiele sposobów do najgłębszych zakamarków naszego serca, tam, gdzie znajdują się strach i nadzieja.

Jonathan Alter, "Newsweek"

Ja sam usłyszałem te przerażające słowa: "Ma pan raka" i dlatego opowiadania tych, którzy podobnie jak ja wyszli zwycięsko z tej choroby, dały mi i mojej rodzinie tak potrzebną nadzieję. Ta książka to cudowne źródło otuchy dla wszystkich zmagających się z nowotworem.

Doug Ulman, trzykrotnie wyleczony z raka, przewodniczący i dyrektor wykonawczy Lance Armstrong Foundation

Te intymne opowieści to lektura obowiązkowa dla każdego, na którego życiowej drodze stanął nowotwór. W książce zebrano doświadczenia osób chorych na raka, ich bliskich, przyjaciół a także lekarzy i pielęgniarek - począwszy od pierwszej diagnozy i konieczności poinformowania o tym bliskich i otoczenia, po relacje o tym, w jaki sposób choroba zmieniła ich życie zawodowe i prywatne.

Książkę uzupełniają pełne szczerości zapiski chorej na raka Elizabeth Bayer zatytułowane To tylko słowo.

Mądre i wnikliwe obserwacje Elizabeth mogą mieć ogromną wartość dla każdego -zarówno pacjentów, jak i przedstawicieli personelu medycznego - kto musi zmierzyć się z przerażającą rzeczywistością choroby nowotworowej.

Becky Natrajan, lekarz medycyny

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.h...»

kotlosia | 2013-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2013

Bardzo fajnie napisana, są to relacje osób z różnych środowisk i patrzących na chorobę z różnej strony. Chorego, przyjaciela, rodziny, nauczyciela...

Izabela | 2016-09-13
Elliah | 2015-07-11