Raj od kuchni

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Danway

„Przeżyj wspaniały śródziemnomorski romans! Do śmierci będziesz to pamiętać...” - Sylwia i Kasia, świeżo upieczone maturzystki, wiele sobie obiecują po wakacjach na Sardynii. Słońce, plaża, egzotyczna kuchnia i do tego… przystojni wyspiarze. Raj! Tymczasem już od pierwszej chwili wszystko idzie na opak. Sympatyczna pani, do której jadą, okazuje się szaloną, gadającą z duchami staruszką,...

Tymczasem już od pierwszej chwili wszystko idzie na opak. Sympatyczna pani, do której jadą, okazuje się szaloną, gadającą z duchami staruszką, zamiast luzu czeka je harówka od rana do nocy, miłosne przygody przydarzają się zawsze nie w porę, a otaczająca je rzeczywistość aż wibruje od różnych tajemnic.

Zagubione na brzegu rajskiej wyspy, dziewczyny szukają odpowiedzi na wiele pytań. Jak rozpoznać prawdziwą miłość? Dlaczego niektórzy są tak bezinteresownie wredni? Co sprawia, że życie na ziemi staje się czasem odblaskiem prawdziwego raju? I wreszcie: Czy to możliwe, że właśnie Sardynia jest zaginioną przed trzema tysiącami lat Atlantydą, jak sądzą lokalni patrioci?

Lekka i zabawna powieść dla młodych wiekiem i duchem Czytelniczek, które – jak bohaterki książki – z zaciekawieniem spoglądając na świat i ludzi poszukują wrażeń.

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/pl/Zapowiedzi/Raj_od_kuchni_-_Miroslawa_Kareta

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/pl/Zapowiedzi/Raj_od_kuchni_-_Miroslawa_Kareta

Grey | 2013-03-22
Przeczytana: marzec 2013

Już od dawna polowałam na książkę pt: Raj od kuchni". Śródziemnomorski klimat i egzotyczna kuchnia to idealne połączenie dla osób złaknionych wakacji.

Kasia i Sylwia to: kuzynki, świeżo upieczone maturzystki i złaknione słońca turystki. Dziewczyny udają się na rajską wyspę zwaną Sardynią. Kasia ma tam zastępować mamę i za nie małą sumkę opiekować się schorowaną staruszką. Sylwia zaś zamierza ćwiczyć włoski i znaleźć sobie dorywczą pracę. Niestety wszystko idzie nie tak. Dziewczyny zostaję rozdzielone. Jedna wpada w depresję, druga zaś nie potrafi poradzić sobie z wredną współpracownicą. Nowi ludzie, kolejne problemy i to wszystko z dala od domu...

Od razu napomknę, że lektura nie jest wymagająca. Napisana prostym, acz ciekawym językiem. Z niewyidealizowanymi bohaterami, którzy aż do bólu przypominają zwykłych ludzi, mających zarówno wady jak i zalety. Brak tu niespodziewanych zawrotów akcji, które często nie pozwalają się oderwać od książki. Za to mnóstwo jest ciekawych anegdot,...

wiolagg66 | 2015-07-26

Książkę czyta się szybko.
Jest napisana zrozumiałym, prostym językiem.
Bardzo przyjemna :) :) :)

Kominek | 2015-08-22
Przeczytana: 02 czerwca 2012

Grupa, którą polecam i do której zapraszam:

"Raj od kuchni" Mirosławy Karety wydany nakładem Zysk i S-ka Wydawnictwa zaczął się bardzo niepozornie, a skończył lepiej, niż mogłem się spodziewać. I co ważne polecam na wakacje, w podróż, szczególnie w podróż na Sardynię tą właśnie powieść.

I tak naprawdę nie należy sugerować się słowami wydawnictwa – „Lekka i zabawna powieść dla młodych wiekiem i duchem Czytelniczek, które - jak bohaterki książki - z zaciekawieniem spoglądając na świat i ludzi poszukują wrażeń.”

Lekka i zabawna, to fakt, ale tak naprawdę dla każdego, łącznie z piszącym te słowa, którego lekkość słowa autorki momentami bardzo ciepło wzruszała. Jest w tej książce coś, co intryguje i zaciekawia, jest opowieść płynąca swobodnym nurtem, w który z każdą stroną zanurzamy się coraz głębiej, aby w efekcie poczuć się lekkim i oczyszczonym.

Kasia i Sylwia nie przypuszczają, że podróż na Sardynię, gdzie mają opiekować...

Jarka | 2012-09-01
Przeczytana: 31 sierpnia 2012

Włochy. Kraj z bogatą historią, pięknymi widokami i niezwykle impulsywnymi ludźmi. Któż nie przyjąłby oferty wyjazdu w te malownicze rejony? Na pewno nie Kasia i jej kuzynka Sylwia, maturzystki, które właśnie rozpoczynają czteromiesięczne wakacje.

Propozycja wychodzi od mamy Kasi, która zajmuje się na Sardynii pewną starszą panią, a obecnie musi na jakiś czas wrócić do rodzinnego kraju i wymyśliła, że w opiece zastąpi ją właśnie córka. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym pojechać ma z nią jej bliska kuzynka Sylwia, którą fascynuje j. włoski i właśnie złożyła podanie na studia italianistyczne. Wyprawa do Włoch pozwoliłaby jej więc nie dość, że poćwiczyć umiejętności językowe, to także zarobić co nie co, gdyż u niej w domu się nie przelewa.

Niestety już od pierwszych chwil nie wszystko układa się, tak jak dziewczyny to zaplanowały. Najpierw z wyjazdu rezygnuje chłopak Sylwii. Później fankę Włoch łapie choroba, której efekty dają się zdecydowanie odczuć, nie tylko poszkodowanej...

zwiatremwewlosach | 2015-10-31
Przeczytana: 31 października 2015

"Raj od kuchni" to typowe czytadło, niezbyt wymagające i nie do końca porywające. Mimo to powieść lekka i przyjemna. Dużym plusem są malownicze opisy Sardynii, które przenoszą nas do słonecznych Włoch. Aż czuje się lato! :)

A sama powieść? Pokazuje, że wszędzie możemy spotkać dobrych i życzliwych ludzi. Uczy nas cierpliwości do osób starszych i zrozumienia. Udowadnia, że jeśli coś idzie nie po naszej myśli, to może jest to dla nas jakaś szansa, którą powinniśmy wykorzystać w inny sposób.

Książkę mimo to polecam, jako lekki przerywnik od ambitniejszych tytułów.

beataj | 2013-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2013

Sympatyczne czytadło. Ale ma "wartość dodaną" - znakomite opisy Sardynii, jej historii, ciekawostek, legend, wierzeń, kultury, ludzi... Coś wyjątkowego dla miłośników podróży

JoannaB | 2012-09-24
Przeczytana: 23 września 2012

To książka o dwóch przyjaciółkach, Sylwii i Kasi, które po maturze, zdecydowały się na długą przygodę na Sardynii. Jasnowłose i ładne Polki z założenia miały wzbudzać zainteresowanie w słonecznych Włoszech. I tak faktycznie było. Romanse – murowane. Jednak przede wszystkim obydwie przyjechały do pracy. Sylwia znajduje pracę w tytułowym „Raju”, czyli jednej z licznych włoskich restauracji. Kaśka opiekuje się starszą panią. Nietrudno zgadnąć która z nich będzie milej spędzać czas. Kaśka, zgodnie z planem, po wakacjach wróci do Polski. Sylwia nie dostanie się na studia i postanowi zostać.
Książka miło mnie zaskoczyła. Sądzę, że w czasach, kiedy królują „Pamiętniki Wampirów”, serie „Zmierzch” i „Monster High”, ciężko jest się przebić z historią, w której występują ludzie z krwi i kości, którzy nie są wampirami, zombie czy wilkołakami. Współczesna szkoła, życie rodzinne, relacje z przyjaciółmi, stały się zbyt nudne, żeby o nich pisać. Tak mi się przynajmniej wydaje. I owszem,...

Izabela | 2012-09-20
Przeczytana: 20 września 2012

Pełna humoru opowieść o młodej kobiecie, która miała zwyczajne marzenia: dostać się na studia, mieć pracę. Życie okazało się przewrotne i początkowy wakacyjny wyjazd na Sardynię zamienił się w dłuższą historię.

natalcik99 | 2013-04-15
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 13 kwietnia 2013

Elegante, elegante, elegante
"Il Paradiso Ristorante"
Ideale, ideale, ideale,
Książka wyszła doskonale :)

Ewa | 2013-07-02
Przeczytana: lipiec 2013

Południe Włoch. Piękne krajobrazy, bogate dziedzictwo kulturalne i wszechobecny lazur bezchmurnego nieba z którego leje się żar. Można powiedzieć, że odwiedzając tamtejsze zakątki wchodzi się w bramy raju. Czy można odmówić sobie pobytu tam, nawet jeśli ma on wiązać się z wykonywaniem pewnej pracy? Pewnie większości z nas - nie. Kasia i Sylwia także nie były w tej kwestii wyjątkiem - gdy tylko pojawiła się opcja wyjazdu na Sardynię, połączonego z wypełnianiem pewnych obowiązków obie skwapliwie się na to zgodziły. Słońce, plaża, wakacyjne romanse ale i jednocześnie masa bardziej mrocznych tajemnic - oto kwintesencja tej powieści.

Nie będę tutaj szczegółowo zapoznawała potencjalnych czytelników z fabułą tejże książki, ponieważ aby chociaż z grubsza zrozumieć o co chodzi wystarczy przeczytać opis zamieszczony na jej okładce. Poza tym jestem zwolenniczką teorii, że nadmierne relacjonowanie wydarzeń opisanych w jakiejkolwiek literaturze odbiera potencjalną satysfakcję z lektury....