Zgłosuj na książki roku 2017

9788376420455
medycyna, humor
satyra
Marsja

Już nigdy z taką ufnością nie przekroczysz progu szpitalnych drzwi Zajrzyj za zamknięte drzwi szpitala Babylon, by odkryć najgłębiej skrywane sekrety współczesnej medycyny i ludzi z nią związanych. Wraz z bohaterami „Szpitala Babylon” spędzimy 24 godziny na oddziale pogotowia ratunkowego londyńskiego szpitala, gdzie jak w soczewce skupiają się wszystkie problemy i konflikty targające tą...

Już nigdy z taką ufnością nie przekroczysz progu szpitalnych drzwi

Wraz z bohaterami „Szpitala Babylon” spędzimy 24 godziny na oddziale pogotowia ratunkowego londyńskiego szpitala, gdzie jak w soczewce skupiają się wszystkie problemy i konflikty targające tą instytucją pod każdą szerokością geograficzną.

Imogen Edwards-Jones oraz Autor Anonimowy pokażą nam, jak desperacko ratuje się życie i co się dzieje, kiedy tego życia uratować się nie da. Zobaczymy lekarzy, którzy sypiają z pielęgniarkami i pacjentów, którzy sypiają z lekarzami. Dowiemy się, gdzie jest największy rynek organów do przeszczepów, jak działają firmy farmaceutyczne, a także jak długo można czekać na … izbie przyjęć. Spotkamy ludzi, którzy za dnia walczą o cudze życie, by po godzinach zarabiać na własne pompując botoks i wydłużając penisy. Zrozumiemy, dlaczego ta praca zmienia człowieka na zawsze.

„Szpital Babylon” to ostra jazda bez trzymanki. Dogłębnie i niezwykle wnikliwie obnaża świat współczesnej medycyny. Otwiera oczy na wiele kwestii. Po tej książce pobyt w szpitalu czy wizyta u lekarza nigdy nie będą już takie same.

Dowcipna i zarazem przerażająca lektura. Idealna dla wszystkich wielbicieli seriali medycznych. Jedna z najlepszych pozycji w serii Babylonów.

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal

źródło okładki: http://ksiegarnia.pascal.pl

Madi | 2016-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2016

Jestem ogromną fanką "Chirurgów" i w ogóle różnych medycznych programów, i gdy przez przypadek wpadła w moje ręce ta książka, od razu wiedziałam ,że jest dla mnie.
Nie myliłam się!!!Okazała się ŚWIETNA!!!W 100% w moim guście!!!
Jest napisana lekkim, trochę zabawnym językiem, bardzo realistyczna.
Przedstawia tu życie jednego z lekarzy na SOR-ze podczas 24h dyżuru.
Znajdziemy tu nie tylko te lekki i zabawne przypadki,ale też zetkniemy się z tymi cięższymi,poważnymi ,a nawet śmiertelnymi.
Dowiemy się kto z kim sypia i gdzie można dostać darmowy lanch.
Jedno jest pewne ,na SOR-ze nie ma nudy.

Monika | 2014-04-20
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 19 kwietnia 2014

Początek książki - kiepski. Zamiast o pacjentach, leczeniu i przypadkach medycznych, czytamy o seksie, pijaństwie i narkotykach.
Później jest nieco lepiej ;)
Ogólnie książka ciekawa, myślę, że nieco przejaskrawiona, ale nie nudna.

Psotka | 2014-06-20
Przeczytana: 19 czerwca 2014

Dokładnie tak. Medycyna dosłownie i w przenośni to coś czego nie przepuszczę.

"Szpital..." to niewiarygodna historia oparta na prawdziwych opowieściach lekarzy i pielęgniarek. Akcja to czy się w fikcyjnym szpitalu, a imiona bohaterów (tak personelu jak i pacjentów) zostały zmienione. Książka w równej mierze śmieszy co szokuje. Momentami na prawdę ciężko uwierzyć, że takie rzeczy na prawdę dzieję się za ścianami szpitali. Historia opisuje 24-godzinny dyżur na SOR-ze. Co w tak wydawałoby się krótkim czasie może się zdarzyć? WSZYSTKO! Począwszy od narodzin skończywszy na zgonie. A między tym strzelaniny, użycie maczety, poparzenia, narkotyki (nie tylko wśród pacjentów!) i alkohol. Cierpienie, ból, smutek, przygnębienie, ale i radość, euforia, ulga i śmiech to uczucia towarzyszące zarówno personelowi jak i pacjentom SOR-u.

Książka dla miłośników tematu medycznego, ale nie tylko. Lekki język i zabawna forma przekona każdego kto chciał by zacząć przygodę z medycyną w literaturze. No i...

Mirko1981 | 2016-07-30
Przeczytana: 28 lipca 2016

Przeciętna pozycja książkowa opisująca 24h z życia młodego lekarza, o historiach miłosno-przelotowych i akcji na oddziale ratunkowym (SOR). Dużo czasu autor poświęca systemie który nie jest równy dla wszystkich pacjentów co wkurza lekarzy, bo zamiast zająć się leczeniem zajmują się innymi pierdołami a wszystko wyliczone czasowo na pacjenta, kasa, waciki, itp. Do tego systemy prawne gdzie chorych nie mogą skierować gdzie by chcieli a do tego wszystkiego bajzel itp. Trochę statystyk, trochę narzekania i wszystko co związane z działalnością służby zdrowia w ... niestety Wielkiej Brytanii. Przyznać muszę w dużym stopniu w Polsce jest podobnie.
Książka nie wszystkim się spodoba, więc jeśli nie czujesz i nie znasz klimatu szpitala to nie czytaj bo skrzywdzisz ją dając niskie noty tak jak zauważyłem to u innych czytelników. Ci którzy nigdy nie byli w szpitalu, albo tylko stali w kolejkach do specjalistów czy rodzinnych i potrafią tylko narzekać to nie pozycja dla nich.
Książka ta...

| 2015-12-24

Służba zdrowia w zdecydowanie bardzo krzywym zwierciadle. Książkę chciałam przeczytać od dłuższego czasu. Mimo, że ma różne oceny- jedni twierdzą, że jest słaba, mierna zła, inny, że zabawna, ciekawa i, że warto ją przeczytać.

Ja należę do tego drugiego grona- mi się zdecydowanie podobała. Szczególnie, że książka powstała na bazie prawdziwych historii, tytułowy szpital jest tylko fikcyjny, a imiona bohaterów zostały zmienione.

Książka pokazuje codzienną pracę oddziału ratunkowego, zwanego SORem. Lekarze stażyści zdobywają tam cenne i mniej cenne doświadczenie, a poza medycznymi elementami, mają okazje poznać bliżej różnorodność ludzkiej mentalności.

Czasem mimo najlepszych chęci, wszystko robią źle, są sytuacje idealne łatwe, a mimo braku trudności lekarze potrafią coś spieprzyć. Pacjenci też czasem mają nierówno pod sufitem- mamy kobietę, która z powodu kaca wezwała karetkę. W książce możemy zapoznać się z zabawami erotycznymi, które kończą się tragicznie. Nie...

Kinga | 2013-01-12
Przeczytana: 07 stycznia 2013

Bardzo lubię książki dotyczące medycyny i nieważne, czy są to thrillery czy inne gatunki. Z tego właśnie powodu skusiłam się na "Szpital Babylon".

Przenosimy się na oddział ratunkowy jednego z londyńskich szpitali. Spędzimy tam 24 godziny. Na oddziale ratunkowym dzieje się bardzo dużo i nie ma chwili wytchnienia. Trafia tam wiele przypadków. Oprowadzani będziemy przez jednego z lekarzy. Pokaże nam on zasady obowiązujące w szpitalu, podejście do chorych, izbę przyjęć itp.
Przyjrzymy się też różnym problemom zdrowotnym i ogólnie zobaczymy jak wygląda praca lekarza, z jakimi problemami się zmaga.

Z pewnością wielu z Was książki, które dotyczą medycyny wydadzą się nudne, ale "Szpital Babylon" , mimo że jest poświęcony temu tematu w całości nie zanudza i nie przytłacza. Autorka darowała sobie nudne opisy chorób, a skupiła się raczej na pomocy lekarskiej.
Było bardzo dużo śmiesznych fragmentów i jak tylko sobie je przypomnę to uśmiech pojawia się na mojej twarzy. Książka jest napisana...

Inez | 2014-07-26
Przeczytana: 06 czerwca 2014

,,Szpital Babylon,,Imogen Edwards-Jones i anonimowego autora, to wspaniale opisane 24 godziny na oddziale pogotowia ratunkowego londynskiego szpitala. Pieknie napisana ksiazka, w ktorej autor ukazuje czytelnikowi, jak ratuje sie ludzkie zycie. Ksiazka jest o tyle ciekawa pozycja, gdyz zawiera wiele informacji np. jak dzialaja firmy farmaceutyczne i gdzie znajduje sie rynek organow do przeszczepow. Przedstawione zdarzenia drastycznie obnizaja swiat wspolczesnej medycyny. Po przeczytaniu ksiazki zrozumialam, dlaczego praca lekarza zmienia czlowieka na zawsze. Ksiazke polecam fanom Doktora Housea i Chirurgow.

Diana | 2014-10-24
Przeczytana: 24 października 2014

Jest to mój drugi "Babylon". Po "Plaży" nastawiłam się na podobnie rozrywkową lekturę. I tu kompletny szok - książka rozrywkowa nie jest. Jest, nawet jeśli przerysowana. to raczej niestety prawdziwa. Jeden dzień chirurga na SOR w londyńskim szpitalu. "Szpital Babylon" jest świetnie napisany i bardzo realistyczny.
Warto przeczytać.

Lustro Rzeczywistości | 2012-10-08
Przeczytana: 24 grudnia 2012

świetnie opowiedziany dzień z życia szpitala, zgodnie z opisem z okładki należy się zastanowić, zanim pochopnie ocenimy pracę personelu szpitalnego. Polecam dla wielbicieli seriali medycznych.

Muminka | 2016-05-06
Na półkach: Przeczytane, 2016, Wyzwanie 2016
Przeczytana: 04 maja 2016

Imogen jones wraz z anonimowymi źródłami przedstawiają typowy dzień z fikcyjnym szpitalu, ze zmienionymi personaliami opieki medycznej i pacjentów. Narratorem jest lekarz stażysta, który podczas 24 na dyżurze obserwuje co ciekawsze przypadki, sam też ma do odbębnienia' iluś tam pacjentów i raczy nas swoimi przemyśleniami na temat NHS w Anglii. Są i chwile pełne patosu, i zagrożenie życia, i spektakularne porody nastolatek bądź „świadomych mam” z planem porodowym. Są dziwni ludzi, przyjeżdża oczekiwany specjalista z Chin, który nie włada angielskim, bo pomagał mu w aplikacji „ tłumacz Google”. Poznajemy kilka „tajemnic poliszynela”, jesteśmy świadkami różnych absurdów z jakimi przyszło się zmierzyć lekarzom na SORze. Okazuje się, że bolączki jak niedoinwestowanie, brak fachowców, wielogodzinne dyżury, legendarne romanse pielęgniarek i lekarzy, przerost biurokracji, usilne dążenia by poprawić statystyki, w wyniku czego co trudniejsze przypadki lekarze wysyłają innym jednostkom, byle...