Szpital Babylon: Już nigdy z taką ufnością nie przekroczysz progu szpitalnych drzwi

Tłumaczenie: Zuzanna Szwed
Cykl: Babylon (tom 6)
Wydawnictwo: Pascal
Hospital Babylon
9788376420455
medycyna, humor
satyra
Marsja

Już nigdy z taką ufnością nie przekroczysz progu szpitalnych drzwi Zajrzyj za zamknięte drzwi szpitala Babylon, by odkryć najgłębiej skrywane sekrety współczesnej medycyny i ludzi z nią związanych. Wraz z bohaterami „Szpitala Babylon” spędzimy 24 godziny na oddziale pogotowia ratunkowego londyńskiego szpitala, gdzie jak w soczewce skupiają się wszystkie problemy i konflikty targające tą...

Już nigdy z taką ufnością nie przekroczysz progu szpitalnych drzwi

Wraz z bohaterami „Szpitala Babylon” spędzimy 24 godziny na oddziale pogotowia ratunkowego londyńskiego szpitala, gdzie jak w soczewce skupiają się wszystkie problemy i konflikty targające tą instytucją pod każdą szerokością geograficzną.

Imogen Edwards-Jones oraz Autor Anonimowy pokażą nam, jak desperacko ratuje się życie i co się dzieje, kiedy tego życia uratować się nie da. Zobaczymy lekarzy, którzy sypiają z pielęgniarkami i pacjentów, którzy sypiają z lekarzami. Dowiemy się, gdzie jest największy rynek organów do przeszczepów, jak działają firmy farmaceutyczne, a także jak długo można czekać na … izbie przyjęć. Spotkamy ludzi, którzy za dnia walczą o cudze życie, by po godzinach zarabiać na własne pompując botoks i wydłużając penisy. Zrozumiemy, dlaczego ta praca zmienia człowieka na zawsze.

„Szpital Babylon” to ostra jazda bez trzymanki. Dogłębnie i niezwykle wnikliwie obnaża świat współczesnej medycyny. Otwiera oczy na wiele kwestii. Po tej książce pobyt w szpitalu czy wizyta u lekarza nigdy nie będą już takie same.

Dowcipna i zarazem przerażająca lektura. Idealna dla wszystkich wielbicieli seriali medycznych. Jedna z najlepszych pozycji w serii Babylonów.

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal

źródło okładki: http://ksiegarnia.pascal.pl

Alicja Lazarska | 2019-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2019

Zawsze z wielkie zainteresowaniem czytam to co się dzieje w służbie zdrowia, to na co i ile idzie pieniądzy, dlaczego posiłki są takie a nie inne. Jaki jest system przyjowania pacjentów, jakie dopiski można znaleźć na swojej karcie, co o nas mówią i myślą...tu jest opisana cała psychologia.
Jak lekarze pracują, długość dużurów, gdzie i z kim sypiają.
Jakie są normy systemu-w tym przypadku NHS.
Wszystko to a nawet wiecej znajdziesz w tej książce.
Świetnie napisana.
Z klasyki gatunku polecam również "Mali Bogowie" obie części.

Żona_Pigmaliona | 2019-03-11

'' Problem z genialnymi lekarzami jest taki, że przyciągają więcej '' klientów '';ludzie zaczynają wybierać wasz szpital(...).Listy oczekujących się wydłużają, a wydajność maleje. Nie, nie, nie, dar i geniusz nie są czymś, czemu należy przyklaskiwać ''

Widzę że opinie o tej książce są dość zróżnicowane . Ja uplasuję się w grupie tych dla których jest to przeciętnie opowiedziana, wtórna historia. Niewiele dowiedziałam się nowego z tej pozycji .Bo to że w szpitalach '' brud, smród, kiła i mogiła '', że zacytuję próbkę czyjejś radosnej twórczości, przeczytanej na jakiejś ścianie, jakiegoś bloku, to wiadomo nie od dziś i wcale po to właśnie nie trzeba akurat jechać do szpitala angielskiego . Absurdalne zarządzenia, złe gospodarowanie wszelkimi środkami i nie traktowanie równo wszystkich pacjentów, to też żadna nowina . Pewne novum stanowiły dla mnie opisy ekscesów tak zwanych lekarzy . W dużej części właśnie o tym jest ta książka. O tym jak się '' relaksują '' lekarze i pielęgniarki ....

Jacek | 2019-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2019

Łatwa i miła lektura.

Kasia b | 2018-08-30

Chyba najlepsza część z serii "XYZ Babylon". Obnażanie sekretów pracy brytyjskich szpitali (a przynajmniej jednego z nich). Pytanie, czy są to prawdziwe historie, odłóżmy na bok, a otrzymamy udatne połączenie "Dr Hous'a" z "Diabeł ubiera się u Prady". Co prawda pikantnych szczegółów mogłoby być nieco mniej, po za tym, nawet jeśli opisane wydarzenia naprawdę miały miejsce, to raczej nie w czasie jednej doby i nie w jednej i tej samej placówce, ale z pewnością można to potraktować jako lekką, łatwa i przyjemną komedyjkę ze średniej półki. Ot, świetna lekturka na plażę.

Agnieszka Garncarczyk | 2017-10-15
Przeczytana: 15 października 2017

Jedna doba z życia oddziału SOR w brytyjskim szpitalu przedstawiona za pośrednictwem lekarza pełniącego tam dyżur.Oprócz ciekawych opisów przypadków medycznych autor dużo czasu poświęca na analizę systemu leczenia szpitalnego w tym kraju. Wyjaskrawia także wszelkie dziwne zachowania lekarzy, pielęgniarek ,a także pacjentów.Wartka akcja sprawia ,że czyta się szybko.Pozostaje jednak mieć nadzieję,że choć częściowo jest to fikcja literacka.

ur2nice2b4gotten | 2017-02-16
Przeczytana: 2016 rok

Co prawda jest tu parę ciekawostek, ale nie powaliła mnie na nogi. Może oczekiwałam więcej? Styl pozostawia wiele do życzenia.
Ale jedno wiem na pewno... Chciałabym, by powstała podobna książka, ale o polskich szpitalach. A może już taka istnieje? Ktoś coś wie? Jeśli tak, to proszę o wiadomość ;)

Mirko1981 | 2016-07-30
Przeczytana: 28 lipca 2016

Przeciętna pozycja książkowa opisująca 24h z życia młodego lekarza, o historiach miłosno-przelotowych i akcji na oddziale ratunkowym (SOR). Dużo czasu autor poświęca systemie który nie jest równy dla wszystkich pacjentów co wkurza lekarzy, bo zamiast zająć się leczeniem zajmują się innymi pierdołami a wszystko wyliczone czasowo na pacjenta, kasa, waciki, itp. Do tego systemy prawne gdzie chorych nie mogą skierować gdzie by chcieli a do tego wszystkiego bajzel itp. Trochę statystyk, trochę narzekania i wszystko co związane z działalnością służby zdrowia w ... niestety Wielkiej Brytanii. Przyznać muszę w dużym stopniu w Polsce jest podobnie.
Książka nie wszystkim się spodoba, więc jeśli nie czujesz i nie znasz klimatu szpitala to nie czytaj bo skrzywdzisz ją dając niskie noty tak jak zauważyłem to u innych czytelników. Ci którzy nigdy nie byli w szpitalu, albo tylko stali w kolejkach do specjalistów czy rodzinnych i potrafią tylko narzekać to nie pozycja dla nich.
Książka ta...

Muminka | 2016-05-06
Na półkach: Przeczytane, 2016, Wyzwanie 2016
Przeczytana: 04 maja 2016

Imogen jones wraz z anonimowymi źródłami przedstawiają typowy dzień z fikcyjnym szpitalu, ze zmienionymi personaliami opieki medycznej i pacjentów. Narratorem jest lekarz stażysta, który podczas 24 na dyżurze obserwuje co ciekawsze przypadki, sam też ma do odbębnienia' iluś tam pacjentów i raczy nas swoimi przemyśleniami na temat NHS w Anglii. Są i chwile pełne patosu, i zagrożenie życia, i spektakularne porody nastolatek bądź „świadomych mam” z planem porodowym. Są dziwni ludzi, przyjeżdża oczekiwany specjalista z Chin, który nie włada angielskim, bo pomagał mu w aplikacji „ tłumacz Google”. Poznajemy kilka „tajemnic poliszynela”, jesteśmy świadkami różnych absurdów z jakimi przyszło się zmierzyć lekarzom na SORze. Okazuje się, że bolączki jak niedoinwestowanie, brak fachowców, wielogodzinne dyżury, legendarne romanse pielęgniarek i lekarzy, przerost biurokracji, usilne dążenia by poprawić statystyki, w wyniku czego co trudniejsze przypadki lekarze wysyłają innym jednostkom, byle...

Madi | 2016-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2016

Jestem ogromną fanką "Chirurgów" i w ogóle różnych medycznych programów, i gdy przez przypadek wpadła w moje ręce ta książka, od razu wiedziałam ,że jest dla mnie.
Nie myliłam się!!!Okazała się ŚWIETNA!!!W 100% w moim guście!!!
Jest napisana lekkim, trochę zabawnym językiem, bardzo realistyczna.
Przedstawia tu życie jednego z lekarzy na SOR-ze podczas 24h dyżuru.
Znajdziemy tu nie tylko te lekki i zabawne przypadki,ale też zetkniemy się z tymi cięższymi,poważnymi ,a nawet śmiertelnymi.
Dowiemy się kto z kim sypia i gdzie można dostać darmowy lanch.
Jedno jest pewne ,na SOR-ze nie ma nudy.

malinkawe | 2016-04-19

24 godziny z zycia lekarza SORu. Fajne jest to ze jezyk ktorym sie wszyscy posluguja jest zrozumialy dla czytelnika. Bez skrupułow opisane jest "zycie" zaplecza szpitala - czyli tego czego nie widzi pacjent. Jednoczesnie czytajac zastanawialam sie jak teraz - trafiajac na sor czy er - bede patrzyla na uwijajacych sie tam lekarzy :D