Jak pies z kotem czyli kobieta i mężczyzna na co dzień

Wydawnictwo: Zwierciadło
978-83-63014-50-6
związki, rodzina
poradniki
Diana1403

Wyjątkowy tandem damsko-męski o relacjach... damsko-męskich oczywiście. Katarzyna Miller – znana, lubiana i chętnie czytana psycholożka, poetka i psychoterapeutka oraz Miłosz Brzeziński – ceniony trener i psycholog biznesu.
Autorzy zastanowią się czy kobiety i mężczyźni zawsze żyją ze sobą jak przysłowiowy pies z kotem. I czy jest w tej relacji miejsce na prawdziwą przyjaźń.

źródło opisu: http://ksiegarnia.zwierciadlo.pl

źródło okładki: http://ksiegarnia.zwierciadlo.pl

ewka_beer | 2016-03-06
Przeczytana: 06 marca 2016

Zabrałam się za czytanie tej książki ze względu na znaną mi postać autorki - Katarzyna Miller; jednak współautor Miłosz Brzeziński, zupełnie nowa postać. Książka napisana w formie dialogu pomiędzy ww.dwójką, przy czym wypowiedzi coacha Miłosza w przejrzysty sposób prowokują do przemyśleń, czasami wywołują śmiech na twarzy czytelnika (tak przynajmniej było u mnie). Zresztą już w pierwszym rozdziale Katarzyna przyznała sama, że ciężko będzie wspólnie coś napisać, gdyż to własnie Miłosz nadał ton rozmowie, ona natomiast miała tylko kilkufazowe sugestie, które nikły przy wypowiedziach jej rozmówcy. Faktycznie, można to spostrzec w każdym rozdziale, że z wypowiedzi Miłosza więcej możne się dowiedzieć, czytając to co ma do powiedzenia Katarzyna, jest to potwierdzenie tego co już wiemy. Ach, cwaniara, wiedziała kogo zaangażować do współpracy :-) Książka opisuje kobiety i mężczyzn, nasze "zagadkowe" podejście do relacji, związków, przyszłości. Oczywiście mam swoje ulubione fragmenty:
-...

kamikadze | 2014-08-18
Przeczytana: sierpień 2014

Inteligentne i sensowne rady które warto przeczytać.

sharifa | 2014-07-02

Całkiem przyjemny poradnik o relacjach damsko-męskich poruszający kwestie czerpania wzorców z otoczenia, porozumiewania się, wzajemnych oczekiwań, życiowych decyzji. Chwyciłam tę książkę zupełnie przez przypadek, ale uważam, że jest godna polecenia, zwłaszcza tym, którzy dopiero wchodzą w temat.

andrutka | 2014-01-19
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Książka Jak pies z kotem to zbior trafych spostrzeżeń Kasi Miller i mojego ulubonego Miłosza Brzeziskiego. Jak zawsze czytajac Miłosza śmiałam się do rozpouchu z jego spostrzeżeń i porównań dotyczących relacji damsko-męskih. Książka, która w wielu miejsach została pozakreślaa - a więc wskazuje to na fakt, że bardzo mi się podobała i na pewno nie raz do niej wrócę.

dziczka | 2014-11-10
Przeczytana: 09 listopada 2014

Warto przeczytać, aby spróbować chociaż zrozumień kobietę/mężczyznę w związku. Bardzo pomoże zbudować zdrowy i długowieczny związek.

Demi | 2013-06-07
Przeczytana: 06 czerwca 2013

szybko się czyta, błyskotliwa i wywołująca refleksje

5Element | 2017-01-25
Przeczytana: 23 stycznia 2017

Fajna. Pomimo tego, ze sporo z tego o czym mowa świadome kobiety wiedzą już od dawna, to warto przeczytać tę wspólnie pisany poradnik, żeby uświadomić sobie źródła różnic międzypłciowych i sposobu życia. Uświadomić sobie, że pewnych rzeczy nie zmienimy. I że możemy jedynie zmienić siebie. Możemy też zostać lub pójść inną drogą bez żalu.
Warto, bo forma i język są przystępne, dowcipne i POZYTYWNE. Książki amerykańskich autorów o bliźniaczej tematyce - są śmiertelnie poważne, oskarżające płeć przeciwną, łopatologiczne i przede wszystkim przegadane. Mam wrażenie, że płacą im od wiersza... Polecam :-)

FizzyGirl | 2013-10-07
Przeczytana: październik 2013

Dobry dialog i wymiana spostrzeżeń dla każdej ze stron. Warto przeczytać, żeby uzmysłowić sobie, że różnice miedzy kobietą i mężczyzną są do zaakceptowania, tylko trzeba poznać stanowisko drugiej strony :)

Aga | 2017-09-29
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 29 września 2017

Polecam lekturę do przeczytania. Czyta się szybko. Ciekawe rozwiązanie w formie dialogu autorów. Zawiera wiele interesujących wiadomości o kobietach, mężczyznach i ich związkach.

Yav | 2014-12-27

Mądre. Czasem pomaga uświadomić sobie rzeczy oczywiste, a czasem pokazuje coś nowego.