Kolejność narodzin a charakter. Co wpływa na osobowość dziecka?

Tłumaczenie: Wojciech Białas
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Rodzina". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Sensus
7 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Birth Order: What Your Position in the Family Really Tells You About Your Character
978-83-246-3654-9
Diana1403

Ta fascynująca książka przedstawia prawdziwe wyjaśnienie tego, w jaki sposób Twoja pozycja w rodzinie kształtuje Twój charakter i wpływa na Twoje zachowanie we wszystkich aspektach życia. Zelda West-Meads, magazyn "You, The Mail on Sunday" Urodzony przywódca? Zaprogramowany innowator? Kim jesteś? Jesteś jedynakiem? A może urodziłeś się jako drugie lub trzecie dziecko w rodzinie? Kolejność, w...

Zelda West-Meads,
magazyn "You, The Mail on Sunday"
Urodzony przywódca? Zaprogramowany innowator? Kim jesteś?

Jesteś jedynakiem? A może urodziłeś się jako drugie lub trzecie dziecko w rodzinie? Kolejność, w jakiej przychodzimy na świat, ma ogromny wpływ na to, jacy jesteśmy. Rywalizacja o uwagę rodziców i status w rodzinie stanowią jedną z głównych sił napędowych rozwoju osobowości. Jeśli chcesz lepiej poznać siebie, zbadaj swoje drzewo genealogiczne. To właśnie w jego korzeniach tkwi tajemnica Twojego charakteru, Twoich związków, a nawet Twojego wyboru drogi kariery.

W tej niezwykłej książce znajdziesz znacznie więcej niż tylko opis osobowości uzależnionej od miejsca w rodzinie. Zyskasz cenną wiedzę na temat siebie i otaczających Cię ludzi, przekonasz się, jak wiele praktycznych zastosowań mają te informacje, i nauczysz się spoglądać na innych w bardziej złożony sposób. Kto wie, może nawet zmienisz koncepcję wychowywania własnych dzieci?

Linda Blair - jest psychologiem klinicznym. Na co dzień zajmuje się psychoterapią. Jest także autorką licznych felietonów dla miesięcznika "Junior magazine". Studiowała na Harvardzie oraz Uniwersytecie Londyńskim. Prywatnie jest matką trojga dzieci.

źródło opisu: http://sensus.pl

źródło okładki: http://sensus.pl

chwilka | 2016-01-01

Ciekawa książka, zawierająca wiele spostrzeżeń i w fajny sposób wyjaśniająca zależność pomiędzy kolejnością narodzin a osobowością. Jest dosyć krótka, więc szybko się ją czyta, tym bardziej jeżeli kogoś interesuje ta tematyka. Zawiera wiele treści oraz przykładów. Widać, że autorka wie o czym pisze, a przy tym świetnie wyjaśnia to, jak pozycja w rodzinie kształtuje nasz charakter. Książka ta pozwoliła mi poszerzyć wiedzę, nie przytłaczając jednocześnie niepotrzebnymi wiadomościami.

Z_błyskiem_w_oku | 2017-10-31
Na półkach: Przeczytane, Psychologia

Jak pozycja w rodzinie wpływa na osobowość, o jedynakach, środkowych i najmłodszych dzieciach, czytałam z ciekawością porównując jak jest u mnie i męża, część rzeczy się zgadza, bo wiadomo, że jest jeszcze wpływ środowiska. Ciekawa lektura!

miszelle | 2016-12-31
Przeczytana: grudzień 2016