Dziewczyna i duchy

Wydawnictwo: Akapit Press
duchy, dziewczyna i duchy
Tristezza

Kto mówi, że śmierć to koniec wszystkiego? Czy duch Lucy potrafi zaklimatyzować się w nowej sytuacji? Kto pomoże dziewczynie zawrzeć znajomość z R., intrygującym chłopakiem?

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl/

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/

Aleksandra | 2015-05-01
Przeczytana: 01 maja 2015

"Dziewczyna i duchy" to książka opowiadająca o Skye, wrażliwej czternastolatce o zdolnościach medium.Akcja powieści toczy się w czasach współczesnych w Londynie. Kiedy dziewczyna przeprowadza się do ciotki jej życie bardzo się zmienia. Szkoła, przyjaciółka,chłopak,duchy... Co jeszcze stanie jej na drodze? Przekonajcie się sami.

Nigdy wcześniej nie spotkałam się ani z tą książką ani z jej autorką i bardzo tego żałuje."Dziewczyna i duchy" to przerażająco...dobra powieść. z początku trochę się duży, ale czasem nabiera porywu, zaczyna trzymać w napięciu. Jeśli miałabym ją scharakteryzować w kilku słowach to byłoby to:
- duchy
- tajemnice
- romans
Mogę z całą pewnością stwierdzić, że czyta się ją bardzo szybko, max. tydzień. Jest to książka dla dzieci/młodzieży, toteż nie wymagam od niej mrożącej krwi w żyłach. Niestety książka ma też parę wad mianowicie:
- jak już wcześniej pisałam akcja rozkręca się bardzo powoli toteż może niektórych tym zniechęcić
- do książki wkradło się parę...

Mystery | 2016-12-28
Przeczytana: 2015 rok

Bardzo pozytywna książka.

Napisana lekko, przedstawiona z perspektywy młodej dziewczyny obdarzonej niezwykłym darem.

Ukazuje jej codzienne życie i zmaganie z owym "darem".

Very good.

Shemmer | 2016-01-09

"Dziewczyna i duchy" słabsza od poprzedniczki. Słownictwo, jakim się posługiwała bohaterka, drażniło - dziwaczne, staromodne zwroty przenikały jakąś młodzieżową "gwarę". Do tego na początku książki chyba korekta zaspała, ponieważ znalazło się dużo chochlików. Na dodatek brakuje logicznego połączenia opis na okładce-treść, komuś się pomylił wiek Skye.
Plus - kto wstawiał ten blurb tutaj, na LC? Pomylono tomy, Lucy była bohaterką części pierwszej.

Ilona | 2014-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2014

Głównie co mi się nie podobało to słownictwo. Jaka normalna nastolatka nazywa chłopaka, który jej się podoba: "urodziwy młodzian", "bożyszcz" itp. i do tego ciągle występował slang młodzieżowy, co jest naprawdę irytujące. Poza tym nie mam zastrzeżeń.

Anka-55 | 2013-09-29
Przeczytana: sierpień 2013

Książka po prostu banalna i strasznie przewidywalna. Zaczęłam ją tylko dlatego że był to (nie zbyt udany) prezent urodzinowy a dokończyłam tylko dlatego że akurat nie miałam nic innego do czytania chociaż już sam tytuł wydawał mi sie niezbyt interesujący...
Powstało już masę książek o tej tematyce więc można by oczekiwac czegoś lepszego...
niektóre dialogi są po prostu żałosne i miałam dziwne wrażenie że autorka starała sie byc na siłe 'fajna'.
2 gwaizdki daje tylko dzięki Mary-jedynej zabawnej postaci w całej książce.

Juliet | 2013-07-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 26 lipca 2013

No więc książka nie była szczególnie porywająca. Po książkach typu fantasy oczekuję czegoś więcej. Jak dla mnie w książka nie trzyma w napięciu. Najbardziej porwał mnie koniec (nareszcie akcja która trzyma w niepewności). Ogółem książka nie jest zła. Całkiem zabawna.

Justyna Czwałga | 2016-08-03
Przeczytana: 02 sierpnia 2016

Moim zdaniem książka ciekawa , choć trochę pokręcona akcja (czasami trochę za bardzo) i ciężki styl pisania.

Laura | 2014-07-19
Przeczytana: 15 lipca 2014

Książka jest świetna jednak sądzę, że akcja toczy się zbyt szybko.

lisxd15 | 2014-03-12

Mi ta książka bardzo się podobała :) Faktycznie nie trzyma w napięciu, ale za to miejscami jest zabawna. No i właściwie jest to książka lekka, którą szybko i przyjemnie się czyta.

Rozka13N | 2016-11-03

Według mnie książka jest wspaniała. Czyta się szybko, miło i przyjemnie. Niestety muszę przyznać rację innym, że dużo ciekawych akcji rozgrywa się zbyt szybko. Po za tym książka wyjątkowa. Polecam każdemu (nawet osobom nie przepadającymi za klimatami duchów).