Dziewczyna i duchy

Akapit Press
2012-09-24
2012-09-24
duchy dziewczyna i duchy

Pięknie przedstawiona relacja dziewczyny z duchami. Dobrze mogłam zrozumieć uczucia bohaterów.

Niesamowita historia Skye, która przeżyła i musiała przeżyć więcej niż normalny dorosły człowiek, a była tylko czternastolatką. Podziwiam jej odwagę i rozsądek. Mimo miłości i zauroczenia nie daję się omamić i podejmuje ciężkie decyzje, które każdemu z nas sprawiły by nie małe problemy. Nieraz wpakowała się w straszne kłopoty i mrożące krew sytuacje, ale mimo tego nie poddaje się i daje z siebie wszystko. Udaje jej się pomóc duchowi Dontaya. I tylko ona mogła to zrobić, bo jest do tego stworzona.

Bardzo pozytywna książka.

Napisana lekko, przedstawiona z perspektywy młodej dziewczyny obdarzonej niezwykłym darem.

Ukazuje jej codzienne życie i zmaganie z owym "darem".

Very good.

Bardzo pozytywna książka.

Ukazuje jej codzienne życie i zmaganie z owym "darem".

Very good.

"Dziewczyna i duchy" słabsza od poprzedniczki. Słownictwo, jakim się posługiwała bohaterka, drażniło - dziwaczne, staromodne zwroty przenikały jakąś młodzieżową "gwarę". Do tego na początku książki chyba korekta zaspała, ponieważ znalazło się dużo chochlików. Na dodatek brakuje logicznego połączenia opis na okładce-treść, komuś się pomylił wiek Skye.
Plus - kto wstawiał ten blurb tutaj, na LC? Pomylono tomy, Lucy była bohaterką części pierwszej.

Plus - kto wstawiał...

"Dziewczyna i duchy" to książka opowiadająca o Skye, wrażliwej czternastolatce o zdolnościach medium.Akcja powieści toczy się w czasach współczesnych w Londynie. Kiedy dziewczyna przeprowadza się do ciotki jej życie bardzo się zmienia. Szkoła, przyjaciółka,chłopak,duchy... Co jeszcze stanie jej na drodze? Przekonajcie się sami.

Nigdy wcześniej nie spotkałam się ani z tą książką ani z jej autorką i bardzo tego żałuje."Dziewczyna i duchy" to przerażająco...dobra powieść. z początku trochę się duży, ale czasem nabiera porywu, zaczyna trzymać w napięciu. Jeśli miałabym ją scharakteryzować w kilku słowach to byłoby to:
- duchy
- tajemnice
- romans
Mogę z całą pewnością stwierdzić, że czyta się ją bardzo szybko, max. tydzień. Jest to książka dla dzieci/młodzieży, toteż nie wymagam od niej mrożącej krwi w żyłach. Niestety książka ma też parę wad mianowicie:
- jak już wcześniej pisałam akcja rozkręca się bardzo powoli toteż może niektórych tym zniechęcić
- do książki wkradło się parę literówek. Wiem, że to się zdarza, ale na dłuższą metę to przeszkadza
- wydarzenia trwają zbyt krótko, ledwie się zaczną a już się kończą.
Jednak zachęcam Was do jej przeczytania, a nuż się komuś spodoba. Szczególnie polecam ją fanom "lekkich" horrorów.

Nigdy wcześniej nie spotkałam się ani z tą...

Głównie co mi się nie podobało to słownictwo. Jaka normalna nastolatka nazywa chłopaka, który jej się podoba: "urodziwy młodzian", "bożyszcz" itp. i do tego ciągle występował slang młodzieżowy, co jest naprawdę irytujące. Poza tym nie mam zastrzeżeń.

Książka po prostu banalna i strasznie przewidywalna. Zaczęłam ją tylko dlatego że był to (nie zbyt udany) prezent urodzinowy a dokończyłam tylko dlatego że akurat nie miałam nic innego do czytania chociaż już sam tytuł wydawał mi sie niezbyt interesujący...
Powstało już masę książek o tej tematyce więc można by oczekiwac czegoś lepszego...
niektóre dialogi są po prostu żałosne i miałam dziwne wrażenie że autorka starała sie byc na siłe 'fajna'.
2 gwaizdki daje tylko dzięki Mary-jedynej zabawnej postaci w całej książce.

niektóre dialogi są po prostu...

Mi ta książka bardzo się podobała :) Faktycznie nie trzyma w napięciu, ale za to miejscami jest zabawna. No i właściwie jest to książka lekka, którą szybko i przyjemnie się czyta.

Książka jest świetna jednak sądzę, że akcja toczy się zbyt szybko.

Książka jest świetna jednak sądzę, że akcja toczy się zbyt szybko.

Moim zdaniem książka ciekawa , choć trochę pokręcona akcja (czasami trochę za bardzo) i ciężki styl pisania.

• Dobre

Dodaj cytat z książki Dziewczyna i duchy