My - rodzice dorosłych dzieci

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Książka ta, to drugi - po Sekretach kobiet - pisany gabinet terapeutyczny. Jest to rodzaj poradnika dla rodziców, którzy nie są zadowoleni ze swoich dorosłych dzieci. Inaczej wyobrażali sobie ich życie, zamartwiają się ich wyborami, pielęgnują poczucie winy za błędy wychowawcze i w wpadają w pułapkę gniewu depresji i zgorzknienia. Autorka radzi aby pozwolić dorosłym dzieciom odejść i...

Autorka radzi aby pozwolić dorosłym dzieciom odejść i zaakceptować ich samodzielność. Uczy mądrej miłości, która nie uzależnia, ale daje poczucie bezpieczeństwa i akceptacji. Przyznaje rodzicom prawo do samorealizacji i rozwijania pasji, na które wcześniej nie było czasu. Ostrzega przed pogrążaniem się w poczuciu winy za nieudane życie swoich dzieci.. Jednocześnie uświadamia, jak można unikać błędów i podpowiada sposoby ich naprawiania.. Podkreśla uprzywilejowaną sytuację dziadków i doradza, jak być dobrą matką i dobrym ojcem.

Książka, która uzdrawia relacje, uczy wybaczania i daje nadzieję na pojednanie.

Marzenia | 2015-11-11
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 11 listopada 2015

Cokolwiek by powiedziano o relacjach rodzice - dzieci, o wychowaniu dzieci, byłoby prawdą. To tak zawiły, szeroki temat, że można o nim mówić bez końca...
Książka pozwala złapać odrobinę dystansu do zadania jakim jest dobre wychowanie dzieci, pomaga uporać się z poczuciem winy. Pokazuje, że inni mają jeszcze większe problemy.

Agnieszka | 2016-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2016

"Dzieci potrzebują najpierw korzeni, a potem skrzydeł"
/Diana Baumrind/

Bardzo dobra książka o rodzicielstwie, skutkach dokonywanych wyborów, wychowywaniu dzieci oraz roli rodziców w dorosłym życiu dzieci. Warto ją przeczytać jeszcze zanim dzieci dorosną, bo autorka uwrażliwia na pewne sprawy istotne w życiu dzieci, na które często nie zwracamy uwagi. Książka wzbogaca wiedzę, poszerza świadomość, inspiruje do życia w zgodzie z pięknymi wartościami i nie zapominania o sobie. Polecam!

ŻuŻu | 2014-01-22
Przeczytana: 14 stycznia 2014

Lubię książki tej autorki, choć zaczynam dostrzegać pewne powtórzenia. Ciekawa pozycja dla nadopiekuńczych Matek.

Karo | 2012-02-29
Przeczytana: 03 lutego 2011

bardzo ciekawa refleksyjna ksiazka dla rodzicow i o rodzicach

Przemysław | 2016-03-28

Trochę świeżego powietrza wpada do pokoju gdy uchylisz okno. Ta książka to właśnie takie świeże powietrze, świeże spojrzenie na relacje rodzice - dziecko. Przystępnie napisana książka o ważnych sprawach, a w takich sprawach zawsze warto posłuchać czyjegoś punktu widzenia. Autorka ma tutaj kilka interesujących spostrzeżeń. Warto.

Kelly | 2016-11-19
mariola | 2016-10-22