Burzliwe życie tancerki

2011-01-12
2011-01-12
978-83-928431-5-3
biografie wspomnienia

Ciekawa książka o bardzo ciekawej kobiecie.

Ciekawa książka o bardzo ciekawej kobiecie.

Książka napisana lekko i z humorem, a historia życia p. Krystyny wciąga już od pierwszych stron.

Życie autorki barwne i kolorowe.Jej pasją był i jest taniec.Podziwiam za upór i zaangażowanie.

Fascynująca biografia kobiety żywiołu. Zaskakujące wybory życiowe, niespodziewane zwroty akcji, spotkania z intelektualnymi elitami Warszawy i najlepsi mężczyźni. W opowieści nie brakuje też tej gorszej strony życia: porażek, przemocy, trudności.
Jak dla mnie za bardzo rozbudowana była część dotycząca dzieciństwa, za mało było dorosłości. Odtwarzanie dialogów z dzieciństwa było nieco grafomańskie, ale Mazurówna wybroniła się z tego pisząc, że ona właśnie ten kicz i grafomanię lubi.

Książka jest autobiografią Pani Krystyny Mazurówny, a czyta się ją z ogromną przyjemnością. Zmagania z trudną codziennością w kraju i na emigracji autorka opisała w sposób niezwykle ciekawy, ze swadą i humorem i choć nie jestem fanką baletu, to szczerze żałowałam, że książka się skończyła. Polecam

Jestem pod wielkim wrażeniem osobowości Pani Krystyny. Jej życiowa historia i kariera jest zaskakująca. Tam wszystko jest na opak. Wzór do naśladowania w przypadkach kryzysowych i beznadziejnych (ale nie tylko takich, oczywiście!).
Polecam!

Polecam!

Ciekawe życie silnej kobiety.

Ciekawe życie silnej kobiety.

Życie faktycznie burzliwe,kobieta o głębokim wnętrzu, ciepła, pełna życia,fascynująca, lekturę czyta się cudownie.Bardzo dobrze napisana, z dużą swobodą opowieść o życiu kobiety niepasującej do polskich realiów zarówno kiedyś jak i dzisiaj, polecam

Lekka, przyjemna, ciekawa historia....

Lekka, przyjemna, ciekawa historia....

Jest to potężna autobiograficzna książka (wielki format, duża objętość - 340 stron na grubych lakierowanych kartkach, bardzo dużo ciekawych czarno-białych fotografii, wiele osobistych dokumentów),w której Krystyna Mazurówna - córka lwowskiego matematyka Stanisława Mazura, legenda polskiego tańca, gwiazda swingujących lat sześćdziesiątych, solistka Teatru Wielkiego i Operetki Warszawskiej, partnerka wybitnego tancerza i choreografa Witolda Grucy - podsumowuje z ogromną szczerością i wdziękiem 70 lat swojego życia. Opowiada, jak żyła, a nie o tym, czego dokonała, choć jako tancerka odnosiła znaczące sukcesy w kraju i zagranicą. W książce tej nie brakuje różnych smaczków, jak chociażby intymnych szczegółów jej zycia z kolejnymi mężczyznami, a było ich wielu, m.in. wspomniany powyżej Witold Gruca, Sławomir Mrożek, Krzysztof Teodor Toeplitz (ojciec jej pierwszego syna, którego urodziła w wieku 20 lat),Tadeusz Pluciński, Wacław Kisielewski...
Książka jest pełna anegdot i wspomnień z jej życia w czasach PRL-u i we Francji. Jest to również pasjonująca historia kobiety spełnionej jako matka, gdyż Mazurówna urodziła troje dzieci, co jest wynikiem niebagatelnym, szczególnie dla tancerki.
Bardzo polecam tę książkę wszystkim, nie tylko osobom interesującym się baletem i życiem baletnic, bo akurat tych informacji jest niewiele.

• Do kupienia
  • Chętnie przeczytam, ale narazie nie mam
  • Moje
  • Chcę przeczytać - mam

Dodaj cytat z książki Burzliwe życie tancerki