Portret dżentelmena

Wydawnictwo: Twój styl
Nefer

Album obrazujący życie dziadka Marii Iwaszkiewicz - dżentelmena początku XX wieku. Pasjonował się on fotografią i dalekimi podróżami, więc znajdziemy w nim unikatowe zdjęcia sprzed 1914 roku ukazujące jego dom i rodzinę, a także afrykańskie safari. Komentarz napisali Maria Iwaszkiewicz i Ryszard Kapuściński

źródło opisu: Wydawnictwo Książkowe Twój Styl Sp. z o.o.

źródło okładki: Wydawnictwo Książkowe Twój Styl Sp. z o.o.

rokita49 Boruta | 2014-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2014

Cieszę się tym niewielkim albumem już od wielu lat.Zawiera stare zdjęcia zrobione przez Stanisława Lilpopa na szkle,dużym i ciężkim aparatem fotograficznym firmy Gaumont,który ukazał się w sprzedaży w 1907 roku.Stanisław Lilpop ,jak mówiono w Warszawie polował i parcelował,parcelował i polował.Nostalgiczne zdjęcia z polowań na ziemiach polskich i z safari w Afryce wschodniej z początków XX wieku.Nasz dżentelmen uwielbiał też towarzystwo pięknych kobiet,ma to odbicie w szeregu zdjęć.Jaki był los tych kobiet,gdzie są teraz;jak poeta pisał: "nie z ciekawości pytam,ale z zamyślenia".Kilka lat temu,w letni,słoneczny dzień odwiedziłem Stawisko.Na ścianach wisiało dużo trofeów myśliwskich Stanisława Lilpopa,który mieszkał tutaj z córką i zięciem Jarosławem Iwaszkiewiczem do swojej tragicznej śmierci w 1930 roku.

Korynna | 2016-09-18
wwj | 2013-11-25