Smaki świata. Podróżuj i gotuj! Polsko-angielski przewodnik kulinarny

Wydawnictwo: G+J
Flavours of the World. Travel and Cook! Polish-english culinary guide book
978-83-7778-006-0
Dorota Smakuje

W czasach żywności genetycznie modyfikowanej targi przeżywają prawdziwy renesans będąc źródłem świeżych ekologicznych produktów i lokalnych specjałów. Szefowie kuchni najlepszych restauracji z całego świata czerpią stąd inspiracje tworząc menu dla swoich gości. Ludzie z pasją kulinarną zawsze znajdą sposobność by podczas podróży odwiedzić lokalne targowiska i poczuć tam prawdziwą lokalną kulturę obserwując zwyczaje miejscowych podpatrując co jedzą i co kupują. Evita de Gor i Gavin Baxter stworzyli niezwykły dwujęzyczny przewodnik kulinarny który dostarczy Ci wielu niezapomnianych wrażeń i będzie Ci towarzyszył w czasie każdej wyprawy

źródło opisu: Opis z okładki książki

źródło okładki: wydawnictwo

Julia Kasicka | 2013-12-07
Na półkach: Przeczytane, Kucharskie
Przeczytana: 07 grudnia 2013

Książka zawiera dużo informacji o zwyczajach żywieniowych mieszkańców poszczególnych krajów, wskazuje miejsca gdzie "tambylcy" robią zakupy oraz wiele ciekawostek na temat potraw, warzyw czy owoców bardziej lub mniej nam znanych.
Dodatkowo książka zawiera przepisy na dania z których znane są opisane kraje. Niestety, z reguły są to przepisy na dość drogie potrawy.

annapo | 2016-06-26
Przeczytana: 24 czerwca 2016