Wielkomiejscy single

Wydawnictwo: Poltext
978-83-7561-158-8
samotność
Piotr

Kim są single i jak wygląda ich życie, czy ma coś wspólnego z obrazem przedstawianym w mediach? To pytanie towarzyszy wielu dyskusjom na portalach internetowych, debatom w telewizji, radiu i prasie. Książka pogłębia dotychczasową wiedzę o wielkomiejskich singlach, ich stylu życia oraz przyczynach bycia „solo”. Single mówią o swoich wymaganiach wobec potencjalnego partnera i wyobrażeniu idealnej miłości, dzielą się refleksjami dotyczącymi ich związków. Mówią też o znaczeniu kariery zawodowej, pasjach, i w końcu o zaletach i wadach życia w pojedynkę. Książka ujawnia podobieństwa i różnice między polskimi singlami oraz wyjaśnia, czemu jednych nazywa się „bezkompromisowymi”, a innych „oswojonymi” lub „romantykami”.
Niemal każdego z nas intryguje, dlaczego część osób jest/pozostaje singlami? Autorka podjęła próbę znalezienia przyczyn życia w pojedynkę. Z uzyskanych danych wyłaniają się trzy przyczyny: praca zawodowa, środowisko rodzinne zarówno z dobrymi, jak i złymi wzorami, osobiste doświadczenia. Ten materiał badawczy jest bardzo rozbudowany, został poddany wnikliwej analizie według przyjętych grup powodów.

źródło opisu: http://www.poltext.pl/b740-Wielkomiejscy-single.htm

źródło okładki: http://www.poltext.pl/foto/wielkomiejscy188.JPG

Piotr | 2013-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2013

Bardzo ciekawa analiza współczesnych singli. Szczególnie interesująca literatura dla ludzi żyjących w ten właśnie sposób. Autorka dogłębnie zbadała przyczyny i motywacje oraz ukazała skutki i oczekiwania singli. Bardzo poznawcze i świetne jako materiał do autorefleksji.

ad44 | 2017-10-29
Przeczytana: 21 listopada 2017