Już nie żyjesz!

Cykl: Roy Grace (tom 6)
Wydawnictwo: Buchmann
Dead Like You
Ag2S

Brighton, rok 1997. Młody policjant Roy Grace, zafascynowany swoją pracą, nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo jego żona Sandy czuje się samotna i nieszczęśliwa. Pochłonięty tropieniem sprawcy serii perwersyjnych gwałtów z ostatnich kilku miesięcy, nie zauważa nadciągającej katastrofy osobistej. Dwanaście lat później. Czterdziestoletni nadinspektor Roy Grace powoli podnosi się po stracie...

Dwanaście lat później. Czterdziestoletni nadinspektor Roy Grace powoli podnosi się po stracie Sandy, która zniknęła przed dziewięciu laty w tajemniczych okolicznościach. Kieruje dochodzeniem w sprawie tajemniczego gwałciciela fetyszysty, który atakuje kobiety w markowych szpilkach. Analizując psychologiczny profil przestępcy powraca do nigdy niewyjaśnionej serii gwałtów sprzed lat.

źródło opisu: Wydawnictwo Buchmann, 2012

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/go/_info/?user_id=88973&lang=pl

McRap1972 | 2019-08-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 08 sierpnia 2019

Być może odczuwam już przesyt serią "Roy Grace" ale 6 część cyklu wg. mnie jest tylko przeciętna. Powieść lekko przegadana. Na dodatek więcej oczekiwałem po retrospekcji dotyczącej Roya i Sandy. Lekkie rozczarowanie ale książka mimo to nie jest zła.

klaudia10104 | 2017-06-05

Dużo wątków. Na początku ciężko się połapać. Po za tym świetna, szczegółową narracja. Od pewnego momentu nie można się już oderwać od książki. Zakończenie zaskakujące jak dla mnie. polecam. to już moja 4 książka Petera Jamsa. Na pewno sięgnę po kolejne.

Ata77 | 2017-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2017

Dość dobry kryminał o wartkiej akcji, żałuję tylko, że to tom szósty cyklu, o czym nie wiedziałam wcześniej. Czyta się bardzo szybko, autor sugeruje czytelnikowi trzech podejrzanych, ale w pewnym momencie domyślamy się niestety kim jest ten właściwy. To trochę psuje niespodziankę.

Ewa | 2016-11-11

Solidne ale nie powala .

Lily76 | 2016-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

Znowu zdarzyło mi się zacząć od środka serii, tym razem aż od VI tomu. Książka nieco przydługawa - czytałam ją przez jakieś 5 dni, trudno powiedzieć, czemu, ale w sumie, mimo bardzo przykrej tematyki (gwałty), wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Należy dodać, że autor wspiera organizację zajmującą się pomaganiem kobietom w wychodzeniu z traumy i zachęca do tego swoich czytelników.

Dżoana | 2016-08-21
Przeczytana: 17 sierpnia 2016

Nie czytam za dużo kryminałów, dlatego chętnie sięgnęłam po tę książkę, aby trochę odpocząć od książek obyczajowych. Spodziewałam się szybkiej, trzymającej w napięciu akcji, jednak przeliczyłam się. Książka jest raczej średnia.

Przede wszystkim muszę powiedzieć, że fabuła ciągnie się jak flaki z olejem. Naprawdę, nic w tej książce się nie dzieje. Aż dziwię się, że dotrwałam do końca i ją przeczytałam. Jako największy minus uważam sposób pisania tejże książki, ponieważ akcja pisana jest z kilku perspektyw - bodajże pięciu lub więcej, a jakby tego było mało, to autor zabiera nas również w przeszłość i miesza nam obecną akcję z tą sprzed lat. Także trzeba być bardzo czujnym i czytać nagłówki rozdziałów, aby się nie pogubić. Ja, chociaż bardzo się starałam zwracać uwagę na ten szczegół, parę razy się pomyliłam, co skutkowało tym, że pogubiłam się w akcji.

Także ja póki co kryminały sobie daruję, a już na pewno książki pana Petera Jamesa.

Ania | 2016-01-15
Przeczytana: 25 grudnia 2015

Troszkę się ciągła, ale wciągnęła :)

Wadjejka | 2015-09-25
Przeczytana: wrzesień 2015

na początku odstrasza niezjadliwa narracja, ale po przyzwyczajeniu się do niej, zaczyna wciągać historia. I wciąga bardzo :)

Aleksandra | 2015-09-21
Przeczytana: 21 września 2015

Pierwsza książka której nie dałam rady przeczytać.Jak dla mnie porażka.

Ania | 2014-11-20

Przez pierwsze 250 stron ciężko mi było przebrnąć, dużo postaci co wnosi trochę chaosu. Jednak z każdym kolejnym rozdziałem, z każdą kolejną stroną wszystko się klaruje.
Peter James znowu mnie nie zwiódł.