Już nie żyjesz!

Okładka książki Już nie żyjesz!
Peter James Wydawnictwo: Buchmann Cykl: Roy Grace (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
2010-10-14
Andrzej Leszczyński

więcej Więcej

W porządku, chwilami bardzo wciągająca a chwilami niestety monotonna. Warto przeczytać.

"Buty to wasza broń, drogie panie, prawda? Używacie ich, żeby ranić mężczyzn na wiele różnych sposobów czyż nie tak? Wiesz, o czym mówię? Nie chodzi mi o urazy fizyczne o siniaki i zadrapania na ciele mężczyzny [...] mówię o odgłosach, jakie nimi wydajesz[...] w dodatku wkładasz drogie...

Wyobraź sobie, że jesteś na zakupach. Jak wiele kobiet kochasz eleganckie buty, szczególnie te wysokie, seksowne szpilki. Czy jesteś wtedy w sklepie sama? Niee. Jak zawsze, przy każdych zakupach, wokół Ciebie znajdują się kobiety, mężczyźni. A teraz pomyśl, że jedna z tych osób to gwałciciel. A któraś z was, pięknych kobiet kupujących szpilki będzie jego kolejną ofiarą....

Być może odczuwam już przesyt serią "Roy Grace" ale 6 część cyklu wg. mnie jest tylko przeciętna. Powieść lekko przegadana. Na dodatek więcej oczekiwałem po retrospekcji dotyczącej Roya i Sandy. Lekkie rozczarowanie ale książka mimo to nie jest zła.

Dużo wątków. Na początku ciężko się połapać. Po za tym świetna, szczegółową narracja. Od pewnego momentu nie można się już oderwać od książki. Zakończenie zaskakujące jak dla mnie. polecam. to już moja 4 książka Petera Jamsa. Na pewno sięgnę po kolejne.

Dość dobry kryminał o wartkiej akcji, żałuję tylko, że to tom szósty cyklu, o czym nie wiedziałam wcześniej. Czyta się bardzo szybko, autor sugeruje czytelnikowi trzech podejrzanych, ale w pewnym momencie domyślamy się niestety kim jest ten właściwy. To trochę psuje niespodziankę.

Solidne ale nie powala .

Znowu zdarzyło mi się zacząć od środka serii, tym razem aż od VI tomu. Książka nieco przydługawa - czytałam ją przez jakieś 5 dni, trudno powiedzieć, czemu, ale w sumie, mimo bardzo przykrej tematyki (gwałty), wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Należy dodać, że autor wspiera organizację zajmującą się pomaganiem kobietom w wychodzeniu z traumy i zachęca do tego swoich...

Nie czytam za dużo kryminałów, dlatego chętnie sięgnęłam po tę książkę, aby trochę odpocząć od książek obyczajowych. Spodziewałam się szybkiej, trzymającej w napięciu akcji, jednak przeliczyłam się. Książka jest raczej średnia.

Przede wszystkim muszę powiedzieć, że fabuła ciągnie się jak flaki z olejem. Naprawdę, nic w tej książce się nie dzieje. Aż dziwię się, że...

Troszkę się ciągła, ale wciągnęła :)

na początku odstrasza niezjadliwa narracja, ale po przyzwyczajeniu się do niej, zaczyna wciągać historia. I wciąga bardzo :)

• 2014
  • 2013