Miasto i przestrzeń w perspektywie socjologicznej

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wykłady z socjologii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar
978-83-7383-197-1
miasta, socjologia, przestrzeń
Werka

Prezentowana książka, czwarty tom Wykładów z Socjologii, stanowi autorską próbę opisu dwóch fundamentalnych kategorii socjologicznych, jakimi są przestrzeń i miasto. Jest to wydanie drugie, zmienione i poprawione uznanego już podręcznika o tym samym tytule. Przedstawia szkoły naukowe, mistrzów i kontynuatorów, poczynając od klasycznej ekologii chicagowskiej. Ukazuje historyczne etapy rozwoju miast starożytnych i średniowiecznych, aglomeracje epoki industrialnej, miasto „socjalistyczne” i ponowoczesne metropolie. W ostatniej części prezentuje socjologiczne pojmowanie przestrzeni. Tom ma charakter monograficzny, ale przyświecają mu też cele dydaktyczne, tak więc po każdym rozdziale zamieszczony jest zestaw najistotniejszych pytań kontrolnych i zbiór kanonicznych lektur, głównie w języku polskim.
Książka przeznaczona jest dla socjologów, psychologów, urbanistów i architektów, także dla wszystkich, którzy interesują się miastem i jego problemami.

źródło opisu: www.scholar.com.pl

źródło okładki: www.scholar.com.pl