8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7383-592-4
Michał

Zadaliśmy sobie pytanie, jakim językiem należy mówić o problemie tak trudnym i złożonym, jak kwestia narodowości śląskiej. Sprawa ta budzi dziś wielkie emocje, zwłaszcza wśród polityków i dziennikarzy. Chętnie i bez zahamowań wypowiadają się także ci, którzy o Śląsku i Ślązakach wiedzą niewiele albo zgoła nic. Zależało nam, by pokazać tę rzeczywistość inaczej – by dotrzeć możliwie blisko...

Zależało nam, by pokazać tę rzeczywistość inaczej – by dotrzeć możliwie blisko prawdy, wykorzystując także narzędzia, jakie daje nam nauka. Oddać głos Ślązakom: tym, którzy Ślązakami się czują, tym, którzy nimi są. Ślązakom, których państwo polskie długo traktowało podejrzliwie. Chcieliśmy, by sami opowiedzieli o sobie. Zapisem tej opowieści jest książka, którą Czytelnikom właśnie oddajemy do rąk.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe Scholar, 2012

źródło okładki: scholar.com.pl

darekmi | 2016-10-27

Bardzo ciekawe opracowanie. Polecam wszystkim którzy nie znają tematu narodowości śląskiej a twierdzą że nie istnieje.

Silesius1948 | 2017-04-02
Na półkach: Przeczytane, Śląsk