Marlon Brando i Robert Lindsey. Piosenki, które śpiewała mi matka.Autobiografia

Autor:
tłumaczenie
Ewa Pankiewicz
Brando songs my mother taught me
wydawnictwo
Amber
837082885X
typ
papier
kasiaman55
7,06 (16 ocen i 2 opinie)
Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
yootsuu | 2014-08-24
Przeczytana: 08 maja 2014

ciekawa i treściwa autobiografia, bardzo szanuję Marlona Brando za to, że pominął w niej wątki bardziej osobiste, nie pisał o żonach i partnerkach, nie poruszał tematu dzieci. nie szukałam skandali ani plotek, chciałam poznać autora, dowiedzieć się, jak wybierał role, jak przygotowywał się do grania różnych postaci, jakie kontakty miał z reżyserami, aktorami, producentami. moja ciekawość została zaspokojona.

autobiografia nie jest obiektywną formą, można więc przypuszczać, że sporo rzeczy Brando przemilczał lub z wielu grzeszków się usprawiedliwiał, ale uważam, że wyszło przekonująco. po przeczytaniu książki 'Piękna bestia' - bardzo stronniczej biografii, według której Brando to diabeł wcielony, oraz 'Piosenek, które śpiewała mi matka' i poznaniu kilku filmowych wcieleń aktora można wyrobić sobie o nim jakąś opinię, która nie będzie przesadą w żadną stronę.

polecam wszystkim, których intryguje ta legenda kina, jeden z najlepszych i najbardziej kontrowersyjnych aktorów w historii....

Kamila_Sandra | 2011-07-04
Przeczytana: 23 czerwca 2011

dla wszystkich, którzy są ciekawi czasów, kiedy aktorzy byli naprawdę dobrzy i kiedy słowo "gwiazda" coś znaczyło. Brando zaliczam do tych "wielkich", ktorzy swoją legenda przeżyją wszystkich celebrytów, aktoreczki i aktórów, i inne tzw "gwiazdy", a w dzisiejszych czasach możesz być "gwizadą" tylko dzięki temu, że ściągniesz majtki i pokażesz to w telewizji. Monroe, Dean, Brando, Hepburn, Leigh, Gable, Laurence, Bogart, Montand... to kilka nazwisk tych prawdziwych gwiazd, jakie świat kiedykolwiek ujrzał.
Brando w swojej autobiografii pokazał ten świat od zewnątrz. okazał się osobą niezwykle skromną, nigdy nie uderzyła mu do głowy tzw "sodówa". szczere i mądre słowa, człowieka, który w głębi duszy pozostał chłopcem z trudnym dzieciństwem.
polecam każdemu. po obejrzeniu jego filmów i przeczytaniu tej książki ukazuje się obraz bardzo fajnego, piekielnie utalentowanego faceta, który dostał od życia wszystko, nie prosząc o nic.

julia77 | 2012-09-24
Przeczytana: sierpień 2012

Książka ta ukazuje nam nie tylko oblicze tego rewelacyjnego aktora i sposób w jaki pracował przygotowując się do ról, ale także widzimy człowieka niezwykle wrażliwego na los drugiej osoby, jego miłość do zwierząt, przyrody, niezwykłe poczucie humoru oraz wiele, wiele romansów...

Karolina | 2012-03-29

Kalendarium literackie
  • Lisa Unger
    45. rocznica
    urodzin
    Ilu ludzi troszczy się o was tak naprawdę? I nie chodzi mi o tych, z którymi miło jest przebywać, a także nie o tych, których kochacie i którym wierzycie. Ale ludzi, którzy dobrze się czują, kiedy jesteście szczęśliwi i odnosicie sukcesy, a źle, kiedy wam się nie układa, albo przechodzicie trudny ok... pokaż więcej
  • Tadeusz Słobodzianek
    60. rocznica
  • Ron McLarty
    68. rocznica
    urodzin
    Ludzie, których kochasz, potrafią cię podnieść na duchu i potrafią zamącić ci w głowie. Rozumienie ich nie wydaje się takie ważne, kiedy są w twoich myślach. To dlatego miłość powinna być łatwa.
  • Alfred Elton van Vogt
    79. rocznica
  • Ludwig Wittgenstein
    126. rocznica
    urodzin
    Granice naszego języka oznaczają granice naszego świata.
  • Sławomir Łubiński
    81. rocznica
  • Morris West
    99. rocznica
    urodzin
    Samotność to nic nowego. Prędzej czy później dotyka każdego z nas. Umierają przyjaciele, członkowie naszych rodzin, kochankowie i mężowie także.
  • Hubert Selby
    11. rocznica
    śmierci
    Zaraz! Boże wszechmogący wygląda na to że całe dotychczasowe życie upłynęło jej na czekaniu. Czekaniu na co???? Czekaniu na to by zacząć żyć. Tak, zgadza się, czekała na to by zacząć żyć. (...) Wszystko co robiła było jedynie próbą generalną przed życiem.
  • Bjørnstjerne Bjørnson
    105. rocznica