Okładka książki Marlon Brando i Robert Lindsey. Piosenki, które śpiewała mi matka.Autobiografia

Marlon Brando i Robert Lindsey. Piosenki, które śpiewała mi matka.Autobiografia

Autor:
tłumaczenie
Ewa Pankiewicz
Brando songs my mother taught me
wydawnictwo
Wydawnictwo Amber Sp. z o.o.
83-7082-885-X

Polecamy

Opinie czytelników
yootsuu | 2014-08-24
Przeczytana: 08 maja 2014

ciekawa i treściwa autobiografia, bardzo szanuję Marlona Brando za to, że pominął w niej wątki bardziej osobiste, nie pisał o żonach i partnerkach, nie poruszał tematu dzieci. nie szukałam skandali ani plotek, chciałam poznać autora, dowiedzieć się, jak wybierał role, jak przygotowywał się do grania różnych postaci, jakie kontakty miał z reżyserami, aktorami, producentami. moja ciekawość została zaspokojona.

autobiografia nie jest obiektywną formą, można więc przypuszczać, że sporo rzeczy Brando przemilczał lub z wielu grzeszków się usprawiedliwiał, ale uważam, że wyszło przekonująco. po przeczytaniu książki 'Piękna bestia' - bardzo stronniczej biografii, według której Brando to diabeł wcielony, oraz 'Piosenek, które śpiewała mi matka' i poznaniu kilku filmowych wcieleń aktora można wyrobić sobie o nim jakąś opinię, która nie będzie przesadą w żadną stronę.

polecam wszystkim, których intryguje ta legenda kina, jeden z najlepszych i najbardziej kontrowersyjnych aktorów w historii. a p...

julia77 | 2012-09-24
Przeczytana: sierpień 2012

Książka ta ukazuje nam nie tylko oblicze tego rewelacyjnego aktora i sposób w jaki pracował przygotowując się do ról, ale także widzimy człowieka niezwykle wrażliwego na los drugiej osoby, jego miłość do zwierząt, przyrody, niezwykłe poczucie humoru oraz wiele, wiele romansów...

Marcin | 2014-08-22
Witold | 2014-03-11