Krzyżowiec XX wieku : Plinio Correa de Oliveira

Tłumaczenie: Jerzy Wolak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Kontrrewolucji". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Fundacja Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra skargi
Il crociato del secolo 20 : Plinio Correa de Oliveira
kapiszonkkk

źródło okładki: zdjęcie własne

Konkwistador_druku | 2014-11-25
Na półkach: Posiadam

Tyle by się dało napisać o wojowniczym teologu, a tak niewiele faktów w tej biografii zawarto. Pióro hagiograficzne, przeładowane zachwytem i opiniami Autora, pozbawia nas szansy zapoznania się z całością dorobku Autora "Rewolucji i kontrrewolucji". Niektóre informacje, jak ta o zbieraniu podpisów w obronie Litwy po rozpadzie Związku Sowieckiego, pojawia się niejako znienacka, bez osadzenia w procesie rozwoju ruchu, jaki zorganizował Oliveira. Jest to jedyna dostępna biografia teologa, zatem pozostaje przywołać stare, polskie: na bezrybiu i rak ryba!

kapiszonkkk | 2012-09-07
Na półkach: 1.5.I Wojna Światowa