Krzyżowiec XX wieku : Plinio Correa de Oliveira

Okładka książki Krzyżowiec XX wieku : Plinio Correa de Oliveira
Roberto de Mattei Wydawnictwo: Fundacja Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra skargi biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Il crociato del secolo 20 : Plinio Correa de Oliveira
Fundacja Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra skargi
2004-01-01
2004-01-01
Jerzy Wolak

Tyle by się dało napisać o wojowniczym teologu, a tak niewiele faktów w tej biografii zawarto. Pióro hagiograficzne, przeładowane zachwytem i opiniami Autora, pozbawia nas szansy zapoznania się z całością dorobku Autora "Rewolucji i kontrrewolucji". Niektóre informacje, jak ta o zbieraniu podpisów w obronie Litwy po rozpadzie Związku Sowieckiego, pojawia się niejako znienacka, bez osadzenia w procesie rozwoju ruchu, jaki zorganizował Oliveira. Jest to jedyna dostępna biografia teologa, zatem pozostaje przywołać stare, polskie: na bezrybiu i rak ryba!

Dodaj cytat z książki Krzyżowiec XX wieku : Plinio Correa de Oliveira