Aromaterapia. Leksykon roślin leczniczych

Wydawnictwo: MedPharm Polska
poradniki

Aromaterapeutka Marion Romer w oparciu o naukowe dane opisuje pochodzenie, pozyskiwanie, skład, jak również działania i skutki uboczne ponad 70 popularnych olejków eterycznych. Autorka udziela ponadto cennych rad odnośnie ich zastosowania terapeutycznego. Zachęcamy Państwa do poznawania bogactwa aromatów i ich dobroczynnego działania.

Bardzo ciekawa jest ta książka. Olejki są omówione bardzo dokładnie – skład, działanie, zastosowanie. Głównie opisane są właściwości lecznicze roślin i olejków z nich. Kosmetycznego działania zbyt wiele nie ma. Jednak mi to nie przeszkadzało, bo bardzo dużo się dowiedziałam o leczniczym działaniu roślin, a to jest też przydatna wiedza.
Podsumowując polecam nawet tym, którzy tak jak ja mają już trochę wiedzy w tym temacie, (ze szkoły, gazet, kongresów, książek kosmetycznych).

nat | 2012-01-01
Na półkach: 2012, Przeczytane, Posiadam