Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Limbus
How to Develop Your ESP Power
978-83-7191-976-3
parapsychologia, psychologia, esp

Być może potraficie przewidywać przyszłość. Może rozmawiacie z oddalonymi od was przyjaciółmi bez użycia telefonu lub działacie pod wpływem mentalnego przekazu nie wiedząc nawet, iż taki przekaz odebraliście. Może przeczuwacie katastrofy zanim się wydarzą i zmieniacie swoje plany nawet nie uświadamiając sobie tego rodzaju ostrzeżeń. Może odwiedzacie krewnych i przyjaciół, którzy nie są już żywi w naszym rozumieniu tego słowa. Być może oni odwiedzają was, ale wy nie jesteście nawet świadomi ich obecności. Możecie robić jedną lub wszystkie te rzeczy nie mając o tym zielonego pojęcia.
Niemożliwe? Nieprawdopodobne? Wcale nie. Wasz świadomy umysł wie tylko tyle, ile pozwalacie mu wiedzieć. Cała reszta ukryta jest w podświadomości. Często tracicie coś ważnego ponieważ po prostu się tego boicie. Jednak samo wrażenie nigdy nie jest stracone. Nigdy nie zapominamy do końca. Często działamy pod wpływem informacji płynących z podświadomości, lecz równocześnie zaprzeczamy jej istnieniu przed naszym ego.
Wasze wewnętrzne zdolności i potencjały są o wiele różnorodniejsze i silniejsze, niż zdajecie sobie z tego sprawę. Celem niniejszej książki jest umożliwienie wam rozpoznania owych drzemiących w was talentów oraz nauka wykorzystywania ich w życiu codziennym. Używacie ich już teraz, ale w sposób ograniczony i nieefektywny. Działają one niejako pomimo was.
Książka ta jest dla wszystkich, którzy ciekawi są takich wewnętrznych zdolności, dla tych którzy czytali bądź słyszeli o postrzeganiu pozazmysłowym (ESP) i zastanawiają się teraz, czy i w nich samych nie tkwią jakieś nie rozpoznane zdolności komunikacji. Książka ta nie obdarzy was jakimiś nowymi ezoterycznymi mocami. Zamiast tego, umożliwi rozwinięcie oraz nauczy wykorzystywać pewne psychiczne zdolności, które ukryte są w każdym z was.
Wiem iż możliwe jest odkrycie przez zwykłego człowieka owych ukrytych kanałów komunikowania się a następnie stosowanie ich w życiu codziennym ponieważ dokonałam tego sama. Prawda że wymagało to wiele ciężkiej pracy, czasu oraz samodyscypliny - ale bez żadnych wcześniejszych doświadczeń tego rodzaju czy jakiegoś specjalnego przygotowania naukowego. To co opisuję na kartach niniejszej książki stało się jednym z najbardziej satysfakcjonujących przedsięwzięć w moim życiu. Teraz i wy możecie czerpać pomoc z moich doświadczeń udając się w podróż poprzez nie zbadane jeszcze horyzonty ludzkich możliwości.
Wiem teraz, iż przewidywanie przyszłości mieści się w granicach ludzkich mocy ponieważ sama to robiłam, co prawda w sposób ograniczony, niemniej całkowicie zadowalający. Wiem że można mieć sny prorocze, ponieważ nauczyłam się je zapamiętywać sprawdzając następnie ich zgodność z późniejszymi wydarzeniami. Wszystkie te eksperymenty zamieszczone zostały w niniejszej książce. Wiem że telepatia rzeczywiście działa ponieważ jestem na nią wyczulona. To własne doświadczenia pozwoliły mi ją rozpoznać i zaakceptować. Obecnie już nie uważam jej za coś przypadkowego.
Rezultatem moich eksperymentów było wiele przeróżnych i niezwykle żywych doznań, które nie mogą być w zadowalający sposób wyjaśnione w obrębie ograniczonych ram naszych powszechnie akceptowanych systemów wiedzy. Doznania te przedstawione będą w późniejszych rozdziałach. Zanim postanowiłam sama spenetrować bliżej zjawisko postrzegania pozazmysłowego, właściwie nie miałam osobistych doświadczeń z fenomenami parapsychicznymi. Obecnie jestem jednak przekonana, że takie siły oraz zdolności tkwią w każdym z nas; choć kiedyś je ignorowałam, tak jak może i wyje teraz ignorujecie.

Może dlatego, iż jestem pisarką, czytam wiele różnych rzeczy. Kiedy po raz pierwszy przeczytałam o ESP, moja ciekawość została pobudzona. Mój mąż również zainteresował się tym zjawiskiem. Zapragnęliśmy je zbadać, ale w większości książek znaleźliśmy jedynie opisy przypadków ESP, dawno temu badanych przez różne towarzystwa parapsychiczne. Inne książki rozwodziły się nad osiągnięciami powszechnie znanych mediów. Nie znaleźliśmy jednak ani jednej pozycji, która w zwięzły sposób wyjaśniałaby czytelnikowi co to właściwie jest ESP lub w jaki sposób można rozwinąć takie zdolności. Co prawda różne tajne stowarzyszenia oferowały takie informacje, ale wyłącznie swoim członkom, zaś uzyskanie takiego członkostwa wiązało się z pokaźnymi kosztami. W dodatku większość owych stowarzyszeń wykorzystywała w swoich ogłoszeniach slogany z pogranicza okulty-zmu, co jeszcze bardziej mnie do nich zrażało.
Lista naszych pytań zdawała się nie mieć końca. Czy umiejętności ESP są dziedziczne? Jak działa telepatia? Czy pewne sny rzeczywiście mogą być prorocze? Czy seanse spirytystyczne to tylko nonsens otoczony przesądami, czy może coś więcej? Czytaliśmy również o eksperymentach z tablicą „Ouija". Jak taka tablica wygląda? Co należy zrobić aby rzeczywiście przemówiła? Jakie jest pochodzenie „Ouija"? Tego rodzaju pytania popychały nas do działania. W końcu mąż zasugerował abym opracowała własne eksperymenty, spisała ich rezultaty - zarówno te pozytywne jak i negatywne - i wykorzystała jako materiał do książki. Żadne z nas nie miało wtedy pojęcia, iż ta niewinna sugestia zmieni nasze życie. […]

Książka Parapsychiczne Przebudzenie jest fascynującym efektem tzw. channelingu, przesyłanego przez energetyczny byt przedstawiający się jako Seth. Wśród informacji odebranych przez Jane Roberts znajdują się m.in. dotyczące takich problemów, jak natura materii fizycznej, koncepcja Boga ,antymateria, świat snu, warstwy podświadomości, rozszerzanie się wszechświata i inne.

źródło opisu: Fragment Wstępu

źródło okładki: http://www.dobreksiazki.pl/b19947-przebudzenie-parapsychiczne.htm

Adrian Jeżak | 2015-10-08
Przeczytana: 08 października 2015

Tak jak w przypadku książki Roberta Monroe, nie obyło się bez auto doświadczeń. I tak samo jak w przypadku "Podróży poza ciało" tak samo i tym razem odniosłem pewne sukcesy. Nie spodziewajcie się jednak, że z dnia na dzień staniecie się medium.Ja też na to nie liczę. Są bowiem w tej książce rzeczy, które jestem w stanie uznać za wiarygodne. Inne musiał bym wypróbować na własnej skórze gdyż wygląda to jak jedynie opis powieści fantastycznej.
Z tego to powodu jestem sceptyczny. Nie wierzcie we wszystko co widzicie w telewizji i czytacie w książkach. Wyłapujcie rzeczy wiarygodne i na nich się skupiajcie. Ślepia wiara w nierzeczywisty byt, który łączy się z nami kiedy tylko chce i mówi o tajemnicach wszechświata nie ma sensu. Zdarzają się cuda, objawienia, sytuacje pozazmysłowe ale z pewnością nie jest to codziennością, którą może wywołać ktoś "kto nigdy nie miał doświadczenia z tego typu doznaniami".
Jeżeli się skupicie, książka z pewnością was czegoś nauczy. Korzystajmy jednak zawsze...

Kalemczyk | 2017-12-31
boseti | 2013-03-09