Wicca. Religia czarownic

Tłumaczenie: Maciej Lorenc
Wydawnictwo: Illuminatio
Wicca for Beginners:Fundamentals of Philosophy&Practice
Eva

Wicca to pokojowa i oparta na związku z Ziemią religia, która za swoje podstawy przyjmuje tradycję i doświadczenie. Dzięki tej książce dowiesz się dokładnie, czym jest naprawdę Wicca, a przede wszystkim dowiesz się, czym nie jest. Zawarto tu opis podstawowych wierzeń i praktyk wiccańskich, a informacje z każdego kolejnego rozdziału bazują na wiedzy i umiejętnościach, które zdobędziesz w...

Dzięki tej książce dowiesz się dokładnie, czym jest naprawdę Wicca, a przede wszystkim dowiesz się, czym nie jest. Zawarto tu opis podstawowych wierzeń i praktyk wiccańskich, a informacje z każdego kolejnego rozdziału bazują na wiedzy i umiejętnościach, które zdobędziesz w trakcie lektury.
Oprócz zagadnień związanych z Boginią i Bogiem, kołem roku, zaklęciami i magią, książka porusza takie tematy, jak:
- różnice pomiędzy samotną praktyką i pracą z kowenem,
- trans, medytacja i ścieżkowanie,
- wiccańskie zasady etyczne,
- ołtarze, narzędzia i inne przedmioty magiczne,
- tworzenie osobistych rytuałów
- rzucanie zaklęć (wraz ze wskazówkami dotyczącymi tworzenia swoich własnych zaklęć),
- kalendarz świąt wiccańskich.

źródło opisu: Wydawnictwo illuminatio

źródło okładki: Illuminatio

Shetani | 2013-08-15
Przeczytana: 14 sierpnia 2013

Słowa takie jak: pentagram, magia, rytuał czy czarownica budzą wśród ludzi niezbyt pozytywne odczucia. Przynajmniej u takich ludzi, którzy tak naprawdę nie wiedzą, co owe słowa oznaczają. Ludzie nauczyli się negować i odrzucać coś, czego nie znają. Jakież byłoby zdziwienie niektórych, gdyby się okazało, że pentagram oznacza coś bardzo dobrego, magia i rytuały nie polegają na zabijaniu zwierząt i piciu ich krwi, a czarownica wcale nie jest opętana i nie kontaktuje się z szatanem.

„Wicca dla początkujących. Religia czarownic” to taka pozycja, która zdecydowanie uświadomiłaby wielu osobom, czym magia nie jest. A właściwie mówiąc dokładniej, czym nie jest Wicca, ponieważ to tylko jeden z odłamów magii, a nawet można to pojęcie rozszerzyć – to filozofia i droga życiowa. W tej dziedzinie już co nieco wiem, bowiem od małego byłam wychowywana w podobnych klimatach, jednak postanowiłam skusić się na tę pozycję. Dlaczego? Przyczyn pewnie jest wiele, ale główną jest chyba to, że chciałam...

hibou | 2012-09-10
Przeczytana: 10 września 2012

Ludzie wierzą w różne rzeczy i obierają różne ścieżki wiary. Prawie każdy z nas potrzebuje wierzyć w coś lub kogoś. W tym celu eksperymentujemy by odnaleźć wiarę, która będzie dla nas odpowiednia i w którą będziemy wierzyć. Niech tytuł książki Was nie zwiedzie. Jeżeli poprzez słowo "czarownica" od razu pomyśleliście, że jest to książka o rzucaniu zaklęć i magii to jesteście w błędzie. Więc jeżeli macie zamiar sięgnąć po książkę tylko po to by się dowiedzieć jak kogoś zauroczyć to od razu odradzam.

Wicca to religia, która w dużej mierze oparta jest na związku z Ziemią. W pierwszych rozdziałach książki dowiadujemy się czym jest Wicca, a i nawet więcej, czym nie jest. W internecie i pośród ludzi krążą różne plotki i brednie więc autorka postanowiła w jak najprostszy i najprawdziwszy sposób wyjaśnić na czym opiera się ta religia. Gdy już dowiemy się czym nie jest Wicca, autorka zapoznaje nas z podstawowymi zasadami i etyką. Jednak muszę wspomnieć iż ta religia nie jest oparta na...