Księga magii i zaklęć

Wydawnictwo: Kirke
978-83-60062-14-2
magia, wicca
mida189

Książka zawiera ponad sto opisów rozmaitych zaklęć od zapewniających urodę i zdrowie poprzez pieniężne i miłosne po ochronne. Opisuje podstawowe zasady magii, sposoby jej bezpiecznego i efektywnego zastosowania oraz wykorzystanie jej jako narzędzia rozwoju osobistego. Praca prezentuje rozmaite zaklęcia i rytuały pomocne w życiu codziennym, wpływające pozytywnie na jego fizyczną i duchową stronę. Zachęca do poznawania samego siebie i zgłębiania tajemnic wszechświata.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/ksiega-magii-i-zaklec/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/ksiega-magii-i-zaklec/

patrikijaa | 2011-05-30
Przeczytana: 30 maja 2011

"Księga magii i zaklęć" to pozycja niezwykle interesująca dla wszystkich, których pasjonuje świat magiczny. Sądzę, że jest ona dobra dla kogoś, kto wcześniej nie miał styczności z podobną tematyką, a chciałby zacząć się w niej zagłębiać, dlatego bardzo przypadła mi, jako laikowi, do gustu.

Autor tłumaczy nam od samego początku wszystko, co czarownicy wiedzieć powinni. Wyjaśnia dokładnie zasady posługiwania się magią, a także prawa, które są jej motorem, czyli nasza wiara. Pokazuje wiele istotnych rzeczy, o których niektóre osoby wchodzące w magiczny świat w ogóle nie myślą. Ukazuje, że magia nie jest zabawą, którą można zapełnić sobie czas, aby ubarwić nudny dzień, ale jest sposobem na życie. Ludzie, którzy zajmują się magią muszą traktować to wszytko z pełną powagą, bo to tylko może przynieść oczekiwane efekty. Podstawą ma być wiara, bo jeśli jej w nas zabraknie, nie osiągniemy swojego celu. Dlatego też zabawa magią jest bezcelowa, bo po pierwsze u jej fundamentów nie ma wiary,...

EnfantTerrible | 2011-09-15
Przeczytana: 15 września 2011

Autor w prosty, zrozumiały sposób wprowadza czytelnika w arkana magii. Z pewnością nie znajdziemy tutaj dziwacznych inkantacji czy zawiłej filozofii, więc jest to pozycja wręcz idealna dla laików. Osób, które ledwo zainteresowały się odprawianiem czarów, są na początku drogi, a chcą posiąść jako tako wiedzę. Oczywiście, broszurka ta nie uczyni z nas niesamowitych magów niemal od razu, bo do tego trzeba zapoznania się z wieloma innymi lekturami o tejże tematyce, a przede wszystkim intensywnej praktyki. Jeśli ktoś zawzięcie poszukuje niebezpiecznych rytuałów albo - jakże wymaganej - mrocznej, czarnoksięskiej otoczki - zawiedzie się.

dzosefinn | 2011-08-28
Przeczytana: 17 września 2011

Intrygująca... :)

Wilcza | 2013-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2013

Zetknęłam się z fragmentami. Autor prezentuje tak głupie i absurdalne treści, że aż ciężko uwierzyć, że jakieś naiwne umysły w to wierzą. "Zaklęcia" i "rytuały" są tworzone we wręcz dziecinny sposób, bez uwzględnienia jakichkolwiek zasad, czy tradycji. Na ma to kompletnie nic wspólnego z magią. Nie byłabym też w stanie przebrnąć przez całość.

Można tam znaleźć nawet zaklęcie powiększania piersi poprzez ulepienie ich sobie z wosku... Komercyjny chwyt, niezwykle płytki, czyli "jak zarobić trochę grosza sprzedając ludziom bajki".

Sybi | 2016-02-26
magii_7 | 2016-01-19