Biała i czarna magia

Wydawnictwo: Kirke

Książka Biała i czarna magia opisuje przenikanie się dwóch biegunów magicznych, różnice i podobieństwa między oboma aspektami. Dobro i zło, nierozdzielne i wszechobecne w naszym świecie, nigdzie nie są równie symboliczne. Książka przybliża te dwie przeciwstawne formy magii, ukazuje ich tradycję i odniesienia do czasów współczesnych oraz wyjaśnia niektóre stereotypy z nimi związane.

| 2014-08-17

Jestem dyletantem jeżeli chodzi o sprawy ezoteryczne, niemniej jednak książkę można potraktować jako wstęp do poznania co się z czym je. Nie jestem osobą wierzącą ani w siły nadprzyrodzone, ani w jakiekolwiek rodzaje magii, co nie oznacza, że mam pozostać obojętny na tematy otaczającego mnie świata. W końcu miliony, jak nie miliardy ludzi wierzy w różne rodzaje magii i sił nadprzyrodzonych. Chociażby rozpowszechniona wiara w horoskopy.

Bartek | 2013-02-23

Książka, która zawiera wiele ciekawych informacji. Przekazuje tylko i wyłącznie wiedzę teoretyczną i nie znajdziemy w niej żadnych zaklęć czy rytuałów.
Nawet doświadczony mag, czarownik, wiedźma, czy czarownica znajdą w tej książce coś o czym wcześniej nie wiedzieli.
Bardzo fajnie opracowana wg mnie.
Naprawdę gorąco polecam

Umbra | 2015-03-20