Kotek Splotek

Wydawnictwo: Vesper
978-83-7731-009-0
koty, literatura dziecięca
Róża_Bzowa

Kotek Splotek idzie do szkoły po raz pierwszy i jest bardzo zmartwiony. Co się stanie, jeśli z nikim się nie zaprzyjaźni? Na wszelki wypadek zabiera ze sobą przyjaciela, ukochaną myszkę Zygmunta. Chowa Zygmunta w pudełeczku na drugie śniadanie. Pani nauczycielka, magister Kizia-Mizia, przedstawia Splotka klasie i zaczyna ważną lekcję. Ale na przerwie Zygmunt ucieka z pudełeczka, a wszystkie kotki robią to, co kotki robią najchętniej (gonią mysz!). Splotek znów się martwi. Czy nie straci wszystkich przyjaciół – starych i nowych? Na szczęście pani Kizia-Mizia czuwa i uczy kotki, że… KOTY NIE GONIĄ MYSZY – przynajmniej w szkole. Może szkoła nie jest taka zła?

źródło opisu: strona Wydawnictwa Vesper

źródło okładki: strona Wydawnictwa Vesper

Aria | 2012-01-04
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 02 stycznia 2012

Urocze! Aż chce się być dzieckiem. Piękne ilustracje i urocza treść :)

Maluszkowe Inspiracje | 2014-02-28
Przeczytana: 02 stycznia 2014

Splotek to bohater kolejnej książki Roba Scottona (po Baranku Bronku), który nas w sobie rozkochał.
Zarówno Bronek jak i Splotek towarzyszą nam teraz każdego wieczora i utulają do snu.
Na pewno spory w tym udział mają rozkoszne ilustracje tego fantastycznego rysownika.

Tytułowy Kotek Splotek panicznie boi się swojego pierwszego dnia w szkole. Kombinuje jak może, żeby odwlec wizytę w tym nowym miejscu i ucieka się do przeróżnych wybiegów - albo brakuje mu czystych skarpetek, albo zmierzwiło mu się futerko, albo palce przylepiają mu się do bramy, albo na drodze stają mu drzwi, które nie chcą go wypuścić, albo wyrasta nagle przed nim latarnia, która nie chce zejść z drogi.
Wszystko to jednak na nic. Mama rozwiązuje każdy problem i Splotek bezpiecznie może pojechać do szkoły. Wcześniej pakuje do pojemnika swojego przyjaciela - myszkę Zygmunta, żeby łatwiej poradzić sobie w nowej sytuacji.

Na miejscu wita go gromada wesołych kociaków :-)
Oraz pani nauczycielka - sympatyczna kocica...

grejfrutoowa | 2013-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2013

Rob Scotton to twórca bajek dla dzieci. Jedną z jego pozycji, którą możemy odnaleźć na polskim rynku, jest „Kotek Splotek”. Książka ta wydana została dzięki wydawnictwu Vesper.
Splotek zaczyna naukę w szkole. Jest bardzo zdenerwowany swoim pierwszym dniem nauki. Nie chce wstać z łóżka. Boi się, że nikt go nie polubi. Tłumaczy mamie, że nie ma czystych skarpetek, dlatego nie może iść do szkoły. Potem nie układają mu się włosy. Następnie schody nie chcą go puścić. Mama na wszystkie te wymówki ma jakąś radę. Pozwala synkowi pojechać rowerem do szkoły. Splotek jednak uważa, że nie będzie czuł się samotnie, gdy zabierze ze sobą swojego przyjaciela, myszkę Zygmunta. Wkłada go do pudełka na drugie śniadanie i w końcu rusza na lekcje. W szkole pani przedstawia go klasie i zaczyna zajęcia. Splotek nie rozumie dlaczego koty muszą gonić myszy. Na przerwie Zygmunt wychodzi z pudełka, a cała klasa zaczyna go gonić. Myszce udaje się jednak uciec, a potem nawet pomóc klasie w problemie z zamkiem....

korektorka | 2012-09-08
Przeczytana: 23 lipca 2012

Uwielbiamy Splotka i Zygmunta ganiającego koty :). Niemal co wieczór dziecię prosi o przeczytanie historii i obydwoje z przyjemnością przyglądamy się humorystycznym rysunkom. Czekamy na kolejne pozycje wydawnicze autorstwa pana Scottona!

kropka75 | 2016-06-13
Monika Posiadała | 2015-07-20