Bezsenność w Tokio

Okładka książki Bezsenność w Tokio
Marcin Bruczkowski Wydawnictwo: Znak Literanova literatura podróżnicza
396 str. 6 godz. 36 min.
Kategoria:
literatura podróżnicza
Wydawnictwo:
Znak Literanova
Data wydania:
2012-11-21
Data 1. wyd. pol.:
2012-11-21
Liczba stron:
396
Czas czytania
6 godz. 36 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324022885
Tagi:
Japonia kulturoznawstwo

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Sceny z życia gajdzina



1097 48 165

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
2178 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
375
375

Na półkach: ,

Japonia widziana przez „różowe okulary”. Tak przez większą część książki. Bo pod koniec, niestety, te okulary zostają brutalnie „zdjęte”. I zrobiło mi się smutno. A szkoda. Bo z książki bije tak niesamowity optymizm, iż ma się wrażenie, że nie pisał ją Polak (brak tu narzekania, a każdy problem da się łatwo rozwiązać - przynajmniej tak to wynika z tekstu). I już, już, po kilku rozdziałach chce się pakować plecak, rezerwować bilet i … . Po głębszym namyśle przychodzi otrzeźwienie – najpierw to trzeba przede wszystkim umieć świetnie japoński, potem nie wahać się trochę kombinować i naginać zasady w życiu. No i zdecydować się na strasznie długą rozłąkę z ojczyzną.

Nie jest to typowa książka podróżnicza, z dużą ilością opisów atrakcji turystycznych. Jest to raczej pamiętnik z mnóstwem ciekawych porad i spostrzeżeń. A przede wszystkim, pamiętnik z humorem. Praktycznie na każdej kartce znajdzie się jakieś zdanie/dialog, które/y jeśli już nie wywoła u nas nagłego napadu śmiechu, to przynajmniej wykrzywi kąciki ust w górę. Mnie „rozłożyła” krótka definicja gry w pachinko – zamieszczona na końcu książki - to był pierwszy tekst który przeczytałem i już wiedziałem, że tę książkę koniecznie muszę przeczytać. Ktoś kto tak pisze, nie może napisać złej książki.
Autor w książce, poprzez swoje przygody, przybliża nam mentalność Japończyków, ich stosunek do obcokrajowców, opisuje nam różne aspekty ich życia i pracy. Upływ czasu jednak zrobił swoje i coś co było aktualne w latach 80 i 90 – tych XX w. niekoniecznie jest aktualne jeszcze dzisiaj (co autor sam, pod koniec zauważa). Nie umniejsza to jednak wartości zawartości tej książki. To kawał naprawdę fajnie napisanego pamiętnika. Co do zawartych w tekście porad – może nie każdy będzie miał okazję sprawdzić je w będąc w Japonii, ale warto wiedzieć jak można sobie dać radę, ułatwić życie.
Podsumowując - lekki, rozrywkowy pamiętnik, mogący przy okazji kogoś zachęcić do odwiedzenia Japonii lub chociażby do nauczenia się języka japońskiego. Można by się przyczepić, że niektóre przygody może są trochę podkoloryzowane lub kilka dialogów nie wydaje się być naturalnymi - ale, w sumie, co to szkodzi. Nie przeszkadzało mi to zupełnie w odbiorze całości. A brak jakiejś chronologii (odniesienia do konkretnych dat przy opisywanych wydarzeniach) jest, przynajmniej dla mnie, dużą zaletą. Ma się wrażenie czytając, „teraźniejszości” tej opowieści, świeżości tego co autor opowiada.

Japonia widziana przez „różowe okulary”. Tak przez większą część książki. Bo pod koniec, niestety, te okulary zostają brutalnie „zdjęte”. I zrobiło mi się smutno. A szkoda. Bo z książki bije tak niesamowity optymizm, iż ma się wrażenie, że nie pisał ją Polak (brak tu narzekania, a każdy problem da się łatwo rozwiązać - przynajmniej tak to wynika z tekstu). I już, już,...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    4 084
  • Chcę przeczytać
    2 457
  • Posiadam
    942
  • Ulubione
    304
  • Japonia
    110
  • Teraz czytam
    72
  • Chcę w prezencie
    67
  • Podróżnicze
    42
  • 2013
    41
  • Azja
    39

Cytaty

Więcej
Marcin Bruczkowski Bezsenność w Tokio Zobacz więcej
Marcin Bruczkowski Bezsenność w Tokio Zobacz więcej
Marcin Bruczkowski Bezsenność w Tokio Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także