Żyć każdym dniem

Semen
poradniki
typ
papier
7,32 (53 ocen i 11 opinii)

Opis książki

znajdujące się przed tobą teksty, są jak promienie słońca, mogące oświetlić ciemne strony życia dzięki odrobinie szkła, przez którą przebłyskuje miłość. Niech ten swoisty przewodnnik stanie się dla ciebie oparciem na każdy dzień i pomoże Ci żyć sercem, a to oznacza: żyć z miłości i dla miłości.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Jana | 2013-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2013

W obecnym konsumpcyjnym świecie autor kieruje naszą uwagę na duchowy wymiar życia. W poetycki sposób mówi o dbaniu o bliskości te rodzinne i te przyjacielskie, o pięknie przyrody, przemijaniu. Kiedyś byłam wręcz zauroczona tą książką, dziś wydaje mi się lekko "przesłodzona". Myślę, że w zderzeniu w wielkimi zakrętami, tragediami życia te "podpowiedzi" książkowe nie poradzą sobie.

Małgorzata | 2010-09-15
Na półkach: Ulubione, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: listopad 2008

Idealny przewodnik dla każdego,kto szuka wytchnienia od pędzącego pociągu zwanego życiem.Na każdy dzień miesiąca inna sentencja. Niektóre z nich głęboko zapadły mi w pamięć i serce.Balsam dla duszy.Gorąco polecam.

KKBello | 2013-11-13
Przeczytana: 04 listopada 2013

Kilka dni temu obchodziliśmy Dzień Wszystkich Świętych, lub jak to woli Halloween. Dla młodszych to czas przebieranek i rozmaitych psikusów, dla większości jednak jest to czas pokory - nabieramy większego respektu do życia. Z pewnością zastanawialiście się w ten magiczny czas ile warte jest nasze życie, jak można przeżyć je z godnością by nie dać się zwariować, jaki jest jego potencjał??? Ciągle nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi..
Ile dni ile nocy tyle pytań o nasze ziemskie jestestwo. Jak zatem znaleźć wielką radość w małych rzeczach?
Ten niezwykły człowiek zamknął w blisko 400 stronach wszystko co nas irytuje, co daje o sobie znać w najmniej odpowiednim momencie. To właśnie tutaj o. Phil toczy walkę z sumieniem i sercem każdego z nas.
Żyć każdym dniem, bardzo łatwo powiedzieć, ale jak to zrobić kiedy trwamy tak nie bacząc na przeciekające między palcami dni, urodziny o których wypadałoby pamiętać, sprawy o którymi należałoby się odpowiednio zająć, brak czasu dla siebie,...

Natalia | 2011-06-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Wspaniała książka z sentencjami na każdy dzień roku. Wywołuje szczerą radość i wyzwala najprawdziwsze dobro .Pokazuje sens życia tam, gdzie go nie dostrzegamy i pozwala uciec od rzeczywistości. Może stać się naszą małą biblią, a jej czytanie będzie latarnią na pochmurne dni.
Na co czekasz?! Sięgnij po Bosmans'a! On na prawdę pokaże Ci jak "Żyć każdym dniem" i jak "znajdywać wielką radość w małych rzeczach.

A z dzisiaj: "Gdybym miał zbudować nowy świat, stworzyłbym
najpierw wiele dobrych matek."

Misty | 2014-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2014

Mądrości na każdy dzień. Dają wiele do myślenia, zwłaszcza tym, którzy wpadli w wir samonapędzającej się maszyny pod nazwą "co powiedzą inni". Mi tylko przypomniały to, o czym staram się pamiętać każdego dnia, co jest ważne w życiu i czym się kierować. Ciekawa koncepcja - krótki tekst do rozważenia na każdy dzień roku. Polecam!

rene | 2012-06-21

do tej książki zagladam w dobrych i złych chwilach, w ponure i pochmurne dni odnajduje w niej promyki słońca, korzystam z niej, gdy chce komus podarowac kartke z ciepłym słowem , a ubranie mysli w słowa jest trudne- cudowna skarbnica mądrych myśli

Anna | 2010-03-17

Piękny przewodnik na każdy dzień.

Konwalia | 2012-01-20
Przeczytana: 27 grudnia 2012

Zaczęłam kilka dni temu. Czytam przepisowo po jednym fragmencie dziennie by nie przedawkować uzdrawiających "witamin". Zapowiada się rewelacyjnie - jestem pod wrażeniem.

Powyższy opis pochodzi z początku roku, teraz rok dobiega końca. Moje zdanie się nie zmieniło. Książka rewelacyjna, pełna rad z gatunku jak żyć, by być prawdziwie szczęśliwym. Polecam każdemu, kto tego pragnie!

kaja841 | 2010-08-24

Należy czytać po jednej sentencji na dzień, to lekarstwo działa. Wszystkie książki Phila Bosmansa pomagają żyć. Odradzam jednak książki Coelho, są popiepszone.

judyta | 2012-03-07

Napędza do życia .Świetna na prezent

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Marcin Szczygielski
    43. rocznica
    urodzin
    Bo jak się ludzie kochają, z wzajemnością, to nie mają głowy do podłości i są dobrzy.
  • Richard A. Knaak
    54. rocznica
    - Bądź przeklęty!
    - Dziękuję, już jestem Pójdziemy?
  • Ian Fleming
    107. rocznica
    urodzin
    Jedyny sposób, na to, aby rzucić palenie, to przestać i już nie zaczynać. Jeżeli pani chce udawać przez tydzień czy dwa, że porzuca palenie, to ograniczenie ich nic nie da. Tyle, że zanudza się innych i ciągle o tym myśli. (...) A drugi sposób to mieć papierosy za słabe, albo za mocne
  • Małgorzata Szejnert
    79. rocznica
    urodzin
    Pozwoliła mi zadawać pytania. Sama nie zadała ani jednego. Uznała widocznie, że mam prywatny powód, by pytać. Z kolei, jako osoba, która traktowała dosyć obojętnie nocne transporty, co ją dziś zasmuca i niepokoi, miała prywatny powód, by odpowiadać.
  • Maeve Binchy
    75. rocznica
  • Krystyna Żywulska
    97. rocznica
    urodzin
    A czy kiedyś... jeśli nawet uda się wyjść na prawdziwą wolność, czy potrafię nie kojarzyć najpiękniejszego krajobrazu, najbardziej uroczych zakątków z czarnym dymem, z krwistym płomieniem, z rozpaczliwym ostatnim krzykiem palonych ludzi? Chyba nigdy już, nigdy. Ludzie będą mieli swoje sprawy, a ja b... pokaż więcej
  • Irena Krzywicka
    116. rocznica
    urodzin
    A los, wie pan, to nie jest wcale sumienny księgowy, tylko głupi, bezmyślny dureń, który wszystko mili i plącze i wszystko zawsze nie w porę załatwia. Za późno. Za późno, rozumie pan?
  • Patrick White
    103. rocznica
    urodzin
    Fizyczna miłość wydawała mu się teraz jak gdyby wesołym wyścigiem z przeszkodami, w którym ostatecznie prawie każdy zawodnik zasługuje na dyskwalifikację za mniejsze lub większe oszustwa.
  • Wojciech Karolak
    76. rocznica
  • Jarosław Stukan
    42. rocznica
    urodzin
    W człowieku bowiem piękne jest to, że wie, nawet
    jeśli ze swoją wiedzą się nie zgadza.
  • Michał Piróg
    44. rocznica
  • Miljenko Jergović
    49. rocznica
    urodzin
    (...) czuje, jak rośnie w nim strach. I to nie zwyczajny, paniczny, histeryczny ludzki strach, tylko taki, przed którym nie ma ucieczki. Zaczyna się bać, jak w dzień biblijnego potopu, i nikomu nie potrafi powiedzieć, z czego zrobiony jest jego strach. Do szału doprowadza go niezrozumienie, tępota,... pokaż więcej
  • Frank Schätzing
    58. rocznica
    urodzin
    Im bardziej kogoś lubię, tym mi głupiej mu to powiedzieć. Jeśli chodzi o ciebie, jestem prawdopodobnie największym głupcem wszech czasów.
  • Irena Jurgielewiczowa
    12. rocznica
    śmierci
    Jak komuś życie krzywo się ułożyło (...) i jest sam, to robi się trochę dziwny i nieraz głupie pomysły przychodzą mu do głowy.
  • Anne Brontë
    166. rocznica
    śmierci
    Gdy straciłem panią Graham z oczu, zdało mi się, że wraz z nią odeszła cała radość [...]
  • Stefan Wyszyński
    34. rocznica
    śmierci
    Myśl o Mnie, a Ja już będę myślał o tobie”. – „Uwolnisz się od zbędnego niepokoju, daremnych rozważań, zbędnych myśli. Ile natomiast zyskasz czasu, który możesz poświęcić wyłącznie dla Mnie i dla mojego Kościoła. Chcesz mieć więcej czasu? Myśl tylko o Mnie, a przekonasz się, ile przybędzie ci czasu”... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku