Żyć każdym dniem

Semen
poradniki
typ
papier
7,32 (53 ocen i 11 opinii)

Opis książki

znajdujące się przed tobą teksty, są jak promienie słońca, mogące oświetlić ciemne strony życia dzięki odrobinie szkła, przez którą przebłyskuje miłość. Niech ten swoisty przewodnnik stanie się dla ciebie oparciem na każdy dzień i pomoże Ci żyć sercem, a to oznacza: żyć z miłości i dla miłości.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Jana | 2013-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2013

W obecnym konsumpcyjnym świecie autor kieruje naszą uwagę na duchowy wymiar życia. W poetycki sposób mówi o dbaniu o bliskości te rodzinne i te przyjacielskie, o pięknie przyrody, przemijaniu. Kiedyś byłam wręcz zauroczona tą książką, dziś wydaje mi się lekko "przesłodzona". Myślę, że w zderzeniu w wielkimi zakrętami, tragediami życia te "podpowiedzi" książkowe nie poradzą sobie.

Małgorzata | 2010-09-15
Na półkach: Ulubione, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: listopad 2008

Idealny przewodnik dla każdego,kto szuka wytchnienia od pędzącego pociągu zwanego życiem.Na każdy dzień miesiąca inna sentencja. Niektóre z nich głęboko zapadły mi w pamięć i serce.Balsam dla duszy.Gorąco polecam.

KKBello | 2013-11-13
Przeczytana: 04 listopada 2013

Kilka dni temu obchodziliśmy Dzień Wszystkich Świętych, lub jak to woli Halloween. Dla młodszych to czas przebieranek i rozmaitych psikusów, dla większości jednak jest to czas pokory - nabieramy większego respektu do życia. Z pewnością zastanawialiście się w ten magiczny czas ile warte jest nasze życie, jak można przeżyć je z godnością by nie dać się zwariować, jaki jest jego potencjał??? Ciągle nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi..
Ile dni ile nocy tyle pytań o nasze ziemskie jestestwo. Jak zatem znaleźć wielką radość w małych rzeczach?
Ten niezwykły człowiek zamknął w blisko 400 stronach wszystko co nas irytuje, co daje o sobie znać w najmniej odpowiednim momencie. To właśnie tutaj o. Phil toczy walkę z sumieniem i sercem każdego z nas.
Żyć każdym dniem, bardzo łatwo powiedzieć, ale jak to zrobić kiedy trwamy tak nie bacząc na przeciekające między palcami dni, urodziny o których wypadałoby pamiętać, sprawy o którymi należałoby się odpowiednio zająć, brak czasu dla siebie,...

Natalia | 2011-06-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Wspaniała książka z sentencjami na każdy dzień roku. Wywołuje szczerą radość i wyzwala najprawdziwsze dobro .Pokazuje sens życia tam, gdzie go nie dostrzegamy i pozwala uciec od rzeczywistości. Może stać się naszą małą biblią, a jej czytanie będzie latarnią na pochmurne dni.
Na co czekasz?! Sięgnij po Bosmans'a! On na prawdę pokaże Ci jak "Żyć każdym dniem" i jak "znajdywać wielką radość w małych rzeczach.

A z dzisiaj: "Gdybym miał zbudować nowy świat, stworzyłbym
najpierw wiele dobrych matek."

Misty | 2014-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2014

Mądrości na każdy dzień. Dają wiele do myślenia, zwłaszcza tym, którzy wpadli w wir samonapędzającej się maszyny pod nazwą "co powiedzą inni". Mi tylko przypomniały to, o czym staram się pamiętać każdego dnia, co jest ważne w życiu i czym się kierować. Ciekawa koncepcja - krótki tekst do rozważenia na każdy dzień roku. Polecam!

rene | 2012-06-21

do tej książki zagladam w dobrych i złych chwilach, w ponure i pochmurne dni odnajduje w niej promyki słońca, korzystam z niej, gdy chce komus podarowac kartke z ciepłym słowem , a ubranie mysli w słowa jest trudne- cudowna skarbnica mądrych myśli

Anna | 2010-03-17

Piękny przewodnik na każdy dzień.

Konwalia | 2012-01-20
Przeczytana: 27 grudnia 2012

Zaczęłam kilka dni temu. Czytam przepisowo po jednym fragmencie dziennie by nie przedawkować uzdrawiających "witamin". Zapowiada się rewelacyjnie - jestem pod wrażeniem.

Powyższy opis pochodzi z początku roku, teraz rok dobiega końca. Moje zdanie się nie zmieniło. Książka rewelacyjna, pełna rad z gatunku jak żyć, by być prawdziwie szczęśliwym. Polecam każdemu, kto tego pragnie!

kaja841 | 2010-08-24

Należy czytać po jednej sentencji na dzień, to lekarstwo działa. Wszystkie książki Phila Bosmansa pomagają żyć. Odradzam jednak książki Coelho, są popiepszone.

judyta | 2012-03-07

Napędza do życia .Świetna na prezent

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Lisa Unger
    45. rocznica
    urodzin
    Ilu ludzi troszczy się o was tak naprawdę? I nie chodzi mi o tych, z którymi miło jest przebywać, a także nie o tych, których kochacie i którym wierzycie. Ale ludzi, którzy dobrze się czują, kiedy jesteście szczęśliwi i odnosicie sukcesy, a źle, kiedy wam się nie układa, albo przechodzicie trudny ok... pokaż więcej
  • Tadeusz Słobodzianek
    60. rocznica
  • Ron McLarty
    68. rocznica
    urodzin
    Ludzie, których kochasz, potrafią cię podnieść na duchu i potrafią zamącić ci w głowie. Rozumienie ich nie wydaje się takie ważne, kiedy są w twoich myślach. To dlatego miłość powinna być łatwa.
  • Alfred Elton van Vogt
    79. rocznica
  • Ludwig Wittgenstein
    126. rocznica
    urodzin
    Granice naszego języka oznaczają granice naszego świata.
  • Sławomir Łubiński
    81. rocznica
  • Morris West
    99. rocznica
    urodzin
    Samotność to nic nowego. Prędzej czy później dotyka każdego z nas. Umierają przyjaciele, członkowie naszych rodzin, kochankowie i mężowie także.
  • Hubert Selby
    11. rocznica
    śmierci
    Zaraz! Boże wszechmogący wygląda na to że całe dotychczasowe życie upłynęło jej na czekaniu. Czekaniu na co???? Czekaniu na to by zacząć żyć. Tak, zgadza się, czekała na to by zacząć żyć. (...) Wszystko co robiła było jedynie próbą generalną przed życiem.
  • Bjørnstjerne Bjørnson
    105. rocznica