Okładka książki Żyć każdym dniem

Semen
poradniki
typ
papier
7,37 (52 ocen i 11 opinii)

Opis książki

znajdujące się przed tobą teksty, są jak promienie słońca, mogące oświetlić ciemne strony życia dzięki odrobinie szkła, przez którą przebłyskuje miłość. Niech ten swoisty przewodnnik stanie się dla ciebie oparciem na każdy dzień i pomoże Ci żyć sercem, a to oznacza: żyć z miłości i dla miłości.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Jana | 2013-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2013

W obecnym konsumpcyjnym świecie autor kieruje naszą uwagę na duchowy wymiar życia. W poetycki sposób mówi o dbaniu o bliskości te rodzinne i te przyjacielskie, o pięknie przyrody, przemijaniu. Kiedyś byłam wręcz zauroczona tą książką, dziś wydaje mi się lekko "przesłodzona". Myślę, że w zderzeniu w wielkimi zakrętami, tragediami życia te "podpowiedzi" książkowe nie poradzą sobie.

Małgorzata | 2010-09-15
Na półkach: Ulubione, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: listopad 2008

Idealny przewodnik dla każdego,kto szuka wytchnienia od pędzącego pociągu zwanego życiem.Na każdy dzień miesiąca inna sentencja. Niektóre z nich głęboko zapadły mi w pamięć i serce.Balsam dla duszy.Gorąco polecam.

KKBello | 2013-11-13
Przeczytana: 04 listopada 2013

Kilka dni temu obchodziliśmy Dzień Wszystkich Świętych, lub jak to woli Halloween. Dla młodszych to czas przebieranek i rozmaitych psikusów, dla większości jednak jest to czas pokory - nabieramy większego respektu do życia. Z pewnością zastanawialiście się w ten magiczny czas ile warte jest nasze życie, jak można przeżyć je z godnością by nie dać się zwariować, jaki jest jego potencjał??? Ciągle nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi..
Ile dni ile nocy tyle pytań o nasze ziemskie jestestwo. Jak zatem znaleźć wielką radość w małych rzeczach?
Ten niezwykły człowiek zamknął w blisko 400 stronach wszystko co nas irytuje, co daje o sobie znać w najmniej odpowiednim momencie. To właśnie tutaj o. Phil toczy walkę z sumieniem i sercem każdego z nas.
Żyć każdym dniem, bardzo łatwo powiedzieć, ale jak to zrobić kiedy trwamy tak nie bacząc na przeciekające między palcami dni, urodziny o których wypadałoby pamiętać, sprawy o którymi należałoby się odpowiednio zająć, brak czasu dla siebie,...

Natalia | 2011-06-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Wspaniała książka z sentencjami na każdy dzień roku. Wywołuje szczerą radość i wyzwala najprawdziwsze dobro .Pokazuje sens życia tam, gdzie go nie dostrzegamy i pozwala uciec od rzeczywistości. Może stać się naszą małą biblią, a jej czytanie będzie latarnią na pochmurne dni.
Na co czekasz?! Sięgnij po Bosmans'a! On na prawdę pokaże Ci jak "Żyć każdym dniem" i jak "znajdywać wielką radość w małych rzeczach.

A z dzisiaj: "Gdybym miał zbudować nowy świat, stworzyłbym
najpierw wiele dobrych matek."

Misty | 2014-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2014

Mądrości na każdy dzień. Dają wiele do myślenia, zwłaszcza tym, którzy wpadli w wir samonapędzającej się maszyny pod nazwą "co powiedzą inni". Mi tylko przypomniały to, o czym staram się pamiętać każdego dnia, co jest ważne w życiu i czym się kierować. Ciekawa koncepcja - krótki tekst do rozważenia na każdy dzień roku. Polecam!

rene | 2012-06-21

do tej książki zagladam w dobrych i złych chwilach, w ponure i pochmurne dni odnajduje w niej promyki słońca, korzystam z niej, gdy chce komus podarowac kartke z ciepłym słowem , a ubranie mysli w słowa jest trudne- cudowna skarbnica mądrych myśli

Anna | 2010-03-17

Piękny przewodnik na każdy dzień.

Konwalia | 2012-01-20
Przeczytana: 27 grudnia 2012

Zaczęłam kilka dni temu. Czytam przepisowo po jednym fragmencie dziennie by nie przedawkować uzdrawiających "witamin". Zapowiada się rewelacyjnie - jestem pod wrażeniem.

Powyższy opis pochodzi z początku roku, teraz rok dobiega końca. Moje zdanie się nie zmieniło. Książka rewelacyjna, pełna rad z gatunku jak żyć, by być prawdziwie szczęśliwym. Polecam każdemu, kto tego pragnie!

kaja841 | 2010-08-24

Należy czytać po jednej sentencji na dzień, to lekarstwo działa. Wszystkie książki Phila Bosmansa pomagają żyć. Odradzam jednak książki Coelho, są popiepszone.

judyta | 2012-03-07

Napędza do życia .Świetna na prezent

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • John Steinbeck
    113. rocznica
    urodzin
    Książki - to na nic się nie zda. Człowiek musi mieć kogoś... kogoś bliskiego. Wszystko jedno kogo, byle to był ktoś bliski
  • Lisa McMann
    47. rocznica
    urodzin
    Gość, który sam przyznaje, że jest palantem, zasługuje na wybaczenie.
  • Aleksander Minkowski
    82. rocznica
    urodzin
    Kobieta, która kocha, zostawia wszystko i idzie za swoim mężczyzną
  • Irwin Shaw
    102. rocznica
    urodzin
    Ludzie pozwalają by rany jątrzyły się przez lata, z wiekiem stają się neurotyczni, mają złą passę i szukają kogoś, komu mogliby przypisać winę (...)
  • Patrick Carman
    49. rocznica
    urodzin
    Myślę, że małe dziewczynki są o wiele sprytniejsze od małych chłopców.
  • Stuart MacBride
    46. rocznica
    urodzin
    Była nawet niepełna tarcza księżyca. W jego bladej poświacie tworzyły się cienie między ubłoconymi terenówkami. Logan niemal spodziewał się zobaczyć czarownicę na miotle przelatującą na tle ospowatej twarzy księżyca. Ale jego matka była zapewne bardzo daleko.
  • Michael Baigent
    67. rocznica
  • Pablo De Santis
    52. rocznica
    urodzin
    Miałem w życiu tylko jedną metodę - niestałość - i tylko jedną pasję - roztargnienie.
  • Jørn Lier Horst
    45. rocznica
    urodzin
    To chyba najstraszniejszy rodzaj samotności (…) Nie być obecnym nawet w myślach choćby jednej osoby na świecie.
  • Derren Brown
    44. rocznica
    urodzin
    Każdy ma pełne prawo zadecydować, że bezstronny i opierający się na faktach dowód go nie interesuje i że woli opierać się na osobistych doznaniach albo niekwestionowanych autorytetach, które uważa za prawdziwe. Może z zadowoleniem podążać taką drogą, dopóki nie zapragnie, aby potraktowano go poważni... pokaż więcej
  • Teofil Lenartowicz
    193. rocznica
  • Jalu Kurek
    111. rocznica
    urodzin
    Jak żałosna królowa idąca na gilotynę prowadzę moje wspomnienia na ścięcie.
  • Daniel Olbrychski
    70. rocznica
  • Lawrence Durrell
    103. rocznica
    urodzin
    Spójrz w głąb siebie i sprawdź, kim jesteś, odtwórz to, co widzisz, albo wypraw się z krucjatą przeciw samemu sobie. - L. Durrell
  • Maria Kownacka
    33. rocznica
  • Władimir Odojewski
    146. rocznica
  • Horacy
    2022. rocznica
    śmierci
    Początkiem i źródłem dobrego pisania jest mądrość
  • Konrad Lorenz
    26. rocznica
    śmierci
    Pod jednym bowiem określonym względem pies jest podobniejszy do człowieka niż najmądrzejsze małpy: jest tak jak człowiek istotą zdomestyfikowaną i tak samo jak człowiek zawdzięcza domestyfikacji dwie zasadnicze właściwości: po pierwsze- uwolnienie się od schematów zachowania instynktownego, co otwor... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku