Zaufałem drodze

Wydawnictwo: Aspra - Jr
poezja
Paulina

Można się zastanawiać nad tym, czy poezja księdza Twardowskiego tylko 'podoba się' wielkim rzeszom czytelników, czy też ma w sobie również siłę perswazyjną i bierze udział w kształtowaniu świata wartości jej odbiorców. A jeśli tak przynajmniej w jakiejś mierze jest, to dzięki czemu, dzięki jakim mechanizmom oddziaływania perswazyjnego? Sposób przeżywania wszystkich problemów wiary i...

Sposób przeżywania wszystkich problemów wiary i moralności, a także widzenia chrześcijaństwa jako stylu życia całego Kościoła włącza księdza Twardowskiego do licznej grupy ludzi pióra ? wśród nich wielu duchownych ? pragnących w różnych epokach dziejów przełamywać wszelkie usztywniające i zacieśniające stereotypy w myśli i stylu życia człowieka religijnego.

Jadwiga Puzynina

W stosunku do zbiorów, opublikowanych w latach wcześniejszych ? Miłość miłości szuka. Wiersze 1937?1998 (1999); Miłość miłości szuka . Wiersze 1937-2000 (2002); Wiersze zebrane 1932?2002 (2002); Utwory zebrane, t. 4?10 (2002); Zaufałem drodze. Wiersze zebrane 1932-2004 (2004) edycja niniejsza zawiera liczne korekty autorskie oraz przynosi odnalezione w 2005 r. dawne wiersze. Tym samym staje się aktualną podstawą źródłową dla dalszej recepcji wierszy ks. Jana Twardowskiego.

Aleksandra Iwanowska

esa | 2012-02-23
Na półkach: Posiadam, Chcę przeczytać

Przeczytać, przemyśleć, rozważyć, zastanowić się, uśmiechnąć się. Poezja pełna nadziei i miłości.

kominkowa | 2013-01-23

Brak słów. Jedyny taki poeta, jedyny taki teolog. Niesamowita wrażliwość poetycko-ludzka, uśmiechnięte wiersze, smutek przytulający się do nadziei, bezpośredniość niczym spojrzenie prosto w oczy...

rysiolka | 2016-01-22
Na półkach: Ulubione, Przeczytane