Przepisy na życie

Wydawnictwo: Semen

Żyć prawdziwie to znaczy żyć dniem dzisiejszym. Życie jest krótkie, tak szybko przemija. Dzień, którego nie przeżyłeś, jest dniem straconym. Nie mrocz swej duszy lękiem i troską jutra. Nie niepokój serca całą nędzą dnia, który przeminął. Kolejna optymistyczna książka Phila Bosmansa z serii aPrzepisówa. zaczerpniemy z niej wiele życiowych mądrości. Nauczymy się, jak w naszym życiu dokonać wielkich zmian, jak stać się oazami na wielkiej pustyni, gdzie wszystko może od nowa urosnąć i zakwitnąć. To książka dla wszystkich, którzy nie chcą być malkontentami, i chcą cieszyć się życiem.

dorota89 | 2014-08-15

Książka, do której wraca się w różnych chwilach. Tematy niełatwe, ale na pewno ważne, m.in. życie, radość, pomoc ludziom, tym którzy żyją obok nas-w rodzinie, na osiedlu-ale nie tylko im, miłość, o tym, że jest coś innego niż pieniądze w drodze do codziennego szczęścia, mimo iż nie brakuje w życiu przeciwności: to życie dniem dzisiejszym.

Plusem książki "Przepisy na życie-czyli jak nie być malkontentem" jest nie tylko wielość poruszanych tematów, do których można wracać w różnych chwilach naszej codzienności: tych przepełnionych radością, ale także tych, w których szukamy nadziei na trudne dni, miesiące czy lata.

Utwory, które znalazły się w tym zbiorze poruszają, ponieważ motywują do refleksji, do zatrzymania się pośród biegu życia. Niektóre wywołują radość, nadzieję, przypominają o tym: człowieku jesteś kimś o pięknym sercu. Nauczyłam się wiele pośród przemyśleń nad tymi tekstami. Praktyka wykorzystania zdobytej wiedzy w codzienności nie była i nie będzie lekka, łatwa, tak od...

Kasia Wojtaszek | 2013-01-24
Przeczytana: grudzień 2012

Książka mówi o życiu. Próbuje nam przekazać, że pieniądze nie są w życiu najważniejsze. Mamy żyć dniem dzisiejszym, nie odległą przeszłością. Życie jest zbyt krótkie, za szybko przemija.
Spodobała mi się ta książka. Dzięki niej wiele się nauczyłam. :)

Irma13 | 2015-02-22
Przeczytana: 2015 rok