Sprawa D. czyli zbrodnia rzekomego włóczęgi

Tłumaczenie: Małgorzata Hołyńska
Wydawnictwo: Czytelnik
La verita sul caso D.
83-07-02521-4
przygodowa
krosciucha

Powieści "Tajemnica Edwina Drooda" zmarły w 1870 r. Charles Dickens nie dokończył. Nie zostawił też żadnych wskazówek co do fabularnego rozwiązania zagadki kryminalnej. Co zatem stało się z Edwinem Droodem? Carlo Fruttero i Franco Lucentini, dwaj znani współcześni pisarze włoscy, odwołali się do pomocy największych autorytetów kryminalistyki. Na wyimaginowany kongres do Rzymu przyjeżdżają:...

Co zatem stało się z Edwinem Droodem?

Carlo Fruttero i Franco Lucentini, dwaj znani współcześni pisarze włoscy, odwołali się do pomocy największych autorytetów kryminalistyki. Na wyimaginowany kongres do Rzymu przyjeżdżają: Sherlock Holmes, Herkules Poirot, komisarz Maigret, Philip Marlowe, Lew Archer, Porfiry Pietrowicz, ksiądz Brown... Rozwiązując kolejne łamigłówki znajdują wreszcie odpowiedź. Zaskakującą!

źródło opisu: okładka

nina19 | 2016-03-05