Wielki kombinator

Tłumaczenie: Tadeusz Magister
Wydawnictwo: Fatum
Золотой телёнок
Robert

Po raz pierwszy w Polsce, bez cenzury, przekład słynnej powieści wybitnych satyryków Ilje Ilfa i Eugeniusza Pietrowa "Złote cielę" pod zmienionym tytułem "Wielki kombinator". Ogrom humoru, ostra satyra na władzę radziecką, na biurokrację, na obłudę w każdej postaci. Jedna z najlepszych powieści satyrycznych XX wieku.

źródło opisu: http://merlin.pl

źródło okładki: http://merlin.pl

Mag | 2015-07-19

Książka niesamowita, natomiast dziką irytację u czytelnika wywołuje masa błędów korektorskich i literówek. W pewnym momencie zaczęłam już poprawiać sprofanowane wyrazy, bo lektura stała się niemożliwością: "pogiąłem" zamiast "pojąłem", "wyrwał" zamiast "wygnał", kurde, normalnie test z cyklu 'co poeta miał na myśli'. Wydawnictwo "Fatum" powinno zainwestować w korektę albo w ogóle zrezygnować z wydawania książek:P