Lew i mysz czyli tajemnica człowieka: esej o bohaterach Dostojewskiego

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kościół Wschodni". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bractwo Młodzieży Prawosławnej
83-87281-13-1
dostojewski, esej, henryk, paprocki
Severyn

Książka otwiera skrywaną dotychczas perspektywę świata powieściowego Dostojewskiego. Według autora bohaterowie Dostojewskiego nacechowani są siłą i słabością. Tytułowa antynomia oddaje walkę jaką toczą mysz (sumienie) i lew (rozum ludzki) w każdym z bohaterów. Pozorna siła okazuje się słabością, a słabość siłą. Ciągła walka między ewangeliczną pokorą (mysz), a demoniczną siłą prowadzącą do samozagłady (lew) charakteryzuje postaci stworzone przez autora Braci Karamazow. Ta oryginalna praca pozwala na nowo odczytać powieści, o których wydawało się, że wszystko zostało już powiedziane.

źródło opisu: http://sklep.cerkiew.pl/product_info.php?products_id=648

źródło okładki: http://sklep.cerkiew.pl/product_info.php?products_id=648