Historia kar i tortur: Ciemna strona wymiaru sprawiedliwości

Tłumaczenie: Teresa Gardocka
Wydawnictwo: Elipsa
Hamlyn History of Punishment and Torture
popularnonaukowa

Książka ukazuje ciemną stronę wymiaru sprawiedliwości na przestrzeni wieków. Sądy Boże, święta inkwizycja, karanie niewolników, średniowieczne więzienia, kolonie karne, gułagi, kara śmierci i rozmaite sposoby jej wykonywania - to pasjonujące tematy, których grozę ukazują zarówno przystępnie napisany tekst jak i starannie dobrane ilustracje. Ciekawa lektura dla wszystkich interesujących się historią, a szczególnie historią prawa.

źródło opisu: Elipsa

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

skun | 2014-01-19

Świetna pozycja. Książka przybliży nam szczegółowo wszystkie znane i mniej znane narzędzia, metody tortur wraz z ich rysem historycznym od czasów starożytnych do współczesnych. Bardzo mocną stroną wydania jest bogactwo ilustracji i rycin. Bardzo polecam