Przedstawienie musi trwać. Życie Freddiego Mercury'ego

Wydawnictwo: Britannica Press
The show must go on. The Life of Freddie Mercury
838536515X
Ewelka

W listopadzie 1991 roku świat zaszokowała wiadomość o śmierci najbardziej niesamowitej i uwielbianej gwiazdy muzyki pop. Freddie Mercury, który połączył wyjątkowy talent muzyczny z niezwykłym stylem scenicznym, był filarem Queen, jednej z największych grup rockowych wszech czasów. Przedstawienie musi trwać opowiada historie nieśmiałego chłopca z Zanzibaru, który stał się niekwestionowanym...

Przedstawienie musi trwać opowiada historie nieśmiałego chłopca z Zanzibaru, który stał się niekwestionowanym królem muzyki pop. Zawiera wywiady z przyjaciółmi i współpracownikami Mercury'ego oraz dwiema kobietami jego życia. Rozstrzyga kwestie bulwersującą wszystkich fanów: dlaczego Freddie nie chciał mówić o AIDS.

Biografia Freddiego jest fascynującą opowieścią o człowieku, który już za życia stał się legendą.
Żaden fan Queen nie obejdzie się bez tej książki.

źródło opisu: okładka ksiażki

źródło okładki: google

FioletowaRóża | 2019-08-15

Jest to to jedna z gorszych biografii o wokaliście Królowej. Wytrawni fani zauważą, że autor chyba zbyt wiele razy obejrzał teledysk do piosenki "Living on my own", by potem pisać niestworzone rzeczy. Nie jest to dobra pozycja dla tych, którzy dopiero rozszerzają swoją wiedzę
o legendzie rocka. Książka jest też trudno dostępna, a ja mam ją tylko ze względu na ideę kolekcjonerską. Lepiej, by czytelnicy zaczęli od książek napisanych przez Lesley Ann-Jones.

zlewson | 2016-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2016

Trudno ocenić samą książkę, bo opisywana postać jest naprawdę niezwykła.
Ale na pewno ogromna zasługa autora, że zrobił wszystko, żeby porozmawiać z osobami, które, przynajmniej w jakimś momencie były blisko bohatera.