Gitara dla bystrzaków

Wydawnictwo: Helion, Septem
muzyka

I gra gitara! Gdybym miał gitarę, to bym na niej grał&…, . Nic prostszego! Marzą Ci się spotkania przy ognisku, akustyk w dłoni i udział w tworzeniu odpowiedniego nastroju wieczorua A może bliższa jest Ci rola rockmana szalejącego na scenie przed tłumem wiernych fanówa Bez względu na to, czy w duszy gra Ci poezja śpiewana, czy ostre gitarowe riffy, przed uderzeniem w struny koniecznie poznaj ten samouczek. Gitara dla bystrzyków niespodziewanie szybko wprowadzi Cię w arkana gry n

Chyba nie ma lepszego uczucia niż spełnione marzenie. Te duże, czy te małe, to nie aż tak istotne. Pamiętam, kiedy zaczęłam stawiać pierwsze kroki w nastoletnim życiu, a przez moja głowę przetaczały się setki celów, pragnień czy marzeń. Były inne niż teraz, czasem bardziej naiwne, nieoparte na wiedzy, która myślę, że mam teraz, i przede wszystkim wszystkie wymagały sporego zastrzyku finansowego, co dla przeciętnego nastolatka może stanowić duży problem. W dodatku pragnienia w tym wieku maja tendencje bardzo ulotną i zmienną, to też rodzice rzadko kiedy podchodzą do nich bardzo poważnie. Nie wiem jak u was, ale tylko kilka moich marzeń z tego okresu przetrwała lub została zrealizowana. Jednym z nich była właśnie umiejętność gry na gitarze. I choć minęło już dobrych kilka lat (około 7-9), ja wreszcie nabyłam swoja gitarę i niejednokrotnie jeszcze rzępoląc staram się dopiąć swego.

Tym długim wstępem chciałam wyjaśnić, skąd w ogóle pojawiła się we mnie potrzeba, czy tez chęć...

Orion | 2013-03-01

Polecam serdecznie. Nie jest to drogi podręcznik do nauki gry na gitarze, także jest to plus. W tej cenie nie znajdziemy lepszego podręcznika, chyba że z używanych pewnego sławnego gitarzysty. :) Książka ta nie zrobi z Ciebie mistrza gitary (jak np. Slash), ale grać będziesz. :) Bardzo fajne kompendium wiedzy. Przydaje się także, gdy nie wiesz, jak zagrać jakiś utwór. Poza tym dużym plusem jest płyta z nagranymi ścieżkami dźwiękowymi - słychać na nich to, co masz zagrać. :)

PS. Jeśli są jakieś pytania dot. wyboru gitary na początek, to zapraszam do mnie, "troszkę" się na tym znam. :)

hatchet | 2016-10-01
Przeczytana: 2008 rok