Takie one są. Poradnik dla facetów.

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
poradniki
Sayuri

Od Autora: • Muszę się niechętnie przyznać, że do napisania tych kilku słów o rzeczach ważnych, ale w nieco żartobliwej formie i z niezbędnym w tych sprawach dystansem, skłoniło mnie wrodzone lenistwo i troska o własne zdrowie. Nie wiem dlaczego tak jest, ale odkąd pamiętam, przyciągałem do siebie osobników płci zbliżonej do mojej, będących w chwilowych lub permanentnych...

Od Autora:

siebie osobników płci zbliżonej do mojej, będących w chwilowych lub permanentnych kłopotach
spowodowanych przez nieumiejętne obcowanie z płcią przeciwną, Niekończące się rozmowy o złych,
okrutnych Krysiach, Magdach, Ilonach, wyczerpały mój entuzjazm do tych sesji terapeutycznych.

Nie od rzeczy będzie dodać, że nieodłącznym towarzyszem tych posiedzeń były różne, niekoniecznie
obojętne dla zdrowia używki. Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności, postanowiłem, że całą
wiedzę, jaką posiadłem w temacie historii męskiej niedoli, zapiszę w formie żartobliwego poradnika
dla facetów. Od tej chwili każdy osobnik samotnie zmagający się z coraz bardziej przebiegłym
przeciwnikiem, nie wiadomo dlaczego określanym jako słaba płeć, może sięgnąć po tę książkę i w
zaciszu swojego azylu dowiedzieć się, dlaczego i po jaką cholerę tak cierpi.
Doktor Marek

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Warszawska Firma Wydawnicza

Sayuri | 2012-08-02
Przeczytana: 31 lipca 2012

Po trzech dniach od otrzymania książki, mogę śmiało ją zrecenzować. A dlaczego? Książka liczy zaledwie 64 strony plus duża czcionka, powoduje godzinę wyjętą z życiorysu, a może i mniej niż godzinę:)
Ale nie tylko techniczne sprawy powodują, że książkę czyta się szybko. Za sprawą humoru, ciekawych porad dla facetów, pisanych lekkim piórem, powoduję, że chce się ją czytać. Pomimo że książka jest przede wszystkim dla facetów. I gdyby nie to, że ją wygrałam, prawdopodobnie nigdy bym jej nie przeczytała.
"Niestety" z niektórymi poradami i opiniami o nas kobietach muszę się zgodzić, a inne sprawiają, że kobieta może poczuć się "Oburzona":) Przede wszystkim tym jak jest przedstawiona kobieta w tym poradniku. Ale nie powinno mnie to jednak dziwić, w końcu to poradnik dla facetów. A co jest w tej książce takiego "oburzającego"? Mianowicie to, że my kobiety jesteśmy przedstawione jako "zło konieczne" oraz rządzące silną ręką mężczyznami, nie dające mu myśleć samodzielnie. Co prawda...

Clarissa | 2012-10-25

Kiedy słyszę o poradnikach mam przed oczami bardzo ciężkie i opasłe tomy książek napisane często językiem męczącym czytelnika. Książka „Takie one są poradnik dla facetów” jest tego zupełną odwrotnością. Książka liczy sobie niespełna 63 strony, napisana jest stylem gawędziarskim i lekkim dzięki czemu poradnik czyta się szybko i z przyjemnością. Doktor Marek czyli autor książki porusza tematy rozwodu, zdrady, małżeństwa, dzieci i związków damsko- męskich oraz wielu innych tematów w sposób pełen humoru i żartu, ale pełen kultury. Musze przyznać, że spodziewałam się bardzo negatywnych treści w stosunku do kobiet, poradnik zaskoczył mnie pozytywnie ze stron książki nie atakują nas negatywne pełne nienawiści komentarze na temat kobiet. Ogólnie rzecz ujmując poradnik skierowany jest do mężczyzn a dokładniej do każdego pana sfrustrowanego obecną sytuacją w swoim małżeństwie, załamanego zdradzonego lub porzuconego przez swoją kobietę. Czytając poradnik mamy wrażenie jak gdyby obok nas...

Jake7599 | 2014-11-03
mariola | 2016-11-20