How to Marry a Millionaire Vampire

Okładka książki How to Marry a Millionaire Vampire Kerrelyn Sparks
Okładka książki How to Marry a Millionaire Vampire
Kerrelyn Sparks Wydawnictwo: Avon Cykl: Miłość na kołku (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Miłość na kołku (tom 1)
Avon
2005-07-26
2005-07-26
0060751967

1966

Zaskakująco dobre. Lekkie, wartka akcja, romans tylko gdzieś tam w tle, z wampirycznej lalki i akcji stomatologicznej strasznie kisłem. Podobało mi się.

Jak poślubić wampira milionera - Kerrelyn Sparks

Fajnie było powrócić do tej historii po paru latach.
Postać Romana, można by tutaj porównać z dużo bardziej znanym dla innych Edwardem ze Zmierzchu. Głównym wątkiem jest tu nastawienie do samej nieśmiertelności. Wśród oczywistych zabawnych fragmentów, są tu też takie tzn "Hot". Najważniejsze jak dla mnie jest to, że wszystko przestawione jest tutaj ze smakiem i nie oblega to każdej jednej strony książki. Autorka przedstawia nam tutaj świat fantasy (nie tylko wampirów) w zupełnie inny sposób.
Jest tutaj wiele ciekawych wątków, ale ich nie zdradzę, bo to zepsuje frajdę z czytania tej książki.
Wampir naukowiec, który może dokonać czegoś naprawdę niemożliwego.
Polecam lekturę 10/10

„ – A niektórzy za bardzo gustują w niebezpiecznym stylu życia!
Z twarzy Romana zniknął uśmiech.
– Twoja uwaga byłaby bardziej na miejscu, gdybyśmy jeszcze żyli. (…)
– Posłuchaj, żaden wampir nie zrobił tyle dla ochrony ludzkości, ile ty.
– Jasne, i teraz jesteśmy najniewinniejszymi demonami na Ziemi. Super. Dzwoń do papieża, czekam na beatyfikację.”

Jak poślubić wampira milionera - Kerrelyn Sparks

Fajnie było powrócić do tej historii po paru latach.
Nadal tak samo mi się podoba styl pisania, humor i wątek miłosny w tej serii. Wiadomo, że jak na tego typu książek przystało, nie jest tu wysoki poziom, ale naprawdę ma swój niepowtarzalny klimat. Tu jest chyba jedyny taki wampir, który traci swój kieł na sztucznej lalce....

Jedna z zabawniejszych książek, jakie ostatnio czytałam. Szybkie tempo fabuły, żarty zabawne, a czasem przyjemnie żenujące, ciekawe postacie. Wyjątkowe czytadło, polecam <3

Dobrze napisana, lekka powieść z wątkiem erotyczno-paranormalnym. Lektura tej książki nic nie zmieniła w moim życiu, nie przyniosła jakiejś głębszej refleksji, była po prostu umilaczem czasu. Fabuła dość prosta, wiemy jak to się wszystko skończy, ale całość jest napisana zaskakująco dobrym językiem. Podobała mi się zwłaszcza pierwsza część, zawiązanie akcji. Druga część, a zwłaszcza rozwinięcie wątku "miłosnego" jak dla mnie mniej interesujące, włącznie ze zbyt słodkim zakończeniem.

Powieść trochę przypomina mi serial "Czysta krew", jest jednak o niebo mniej żenująca. Taka guilty pleasure.

Spoko historia, wciąga i trzyma w napięciu.

Spoko historia, wciąga i trzyma w napięciu.

Rewelacyjna książka, dzięki której polubiłam „wampiry” 😁
Czyta się bardzo lekko, o szybko.

Rewelacyjna książka, dzięki której polubiłam „wampiry” 😁
Czyta się bardzo lekko, o szybko.

Szóstka, choć trochę naciągana. Dawno nie czytałam historii, która była tak samo głupia jak zabawna jednocześnie.

Wracam do serii, którą pokochałam w przeszłości, ale czułam się na nią "zbyt młoda" - było to jeszcze w liceum, kiedy dużo bardziej wolałam young adult, czy ogólnie powieści rozgrywające się w szkole. Bohaterowie tej konkretnej serii są już dorośli, mają własne życie, pracę i obowiązki, więc wówczas trudno mi było się z nimi utożsamić. Za to ostatnio dosyć często narzekałam, że nie mogę znaleźć "dorosłych" paranormal romance, z naciskiem właśnie na romans. Niestety, w typowym gatunku fantasy trudno mi się odnaleźć...
Zdążyłam już do tej pory pochłonąć osiem części serii, która jest wyjątkowo przystępna, lekka, humorystyczna i posiada szereg bohaterów "alfa", których skrycie wszystkie lubimy ;) Planuję skończyć całą serię i rozejrzeć się za innymi romansami paranormalnymi z dorosłymi bohaterami - rekomendacje zawsze mile widziane! ;)

Lekka i słodka do przesady. Paranormal romans bez większych dramatów.

Ok, mamy tu trochę akcji, czarny charakter i nawet parę wybuchów. Natomiast wszystko ciągnie się jak mleczna krówka i jest równie mdłe. Uczucie pojawia się szybko, w zasadzie po 2 dniach mamy już big love. Problemy? Wampir śpi w dzień? Wyleziemy eliksir żeby był przytomny! Trzeba się ulotnić? Mamy teleportacje! Wszystko jest niby poważne, ale tak naprawę bardzo na luzie i z przymrużeniem ok. Żeby nie powiedzieć że wręcz infantylnie. Lektura zdecydowanie odmóżdżająca, dla czystego relaksu.

Lekka i słodka do przesady. Paranormal romans bez większych dramatów.

Nie oceniam, bo nie przeczytałam w całości. Kiedy sięgałam po pierwszą z cyklu książek Kerrelyn Sparks, kierowałam się głodem wampirów i chciałam przeczytać jeszcze więcej w tej tematyce. Jedna pozytywna opinia zapewniająca, że ubawię się jak nigdy, wystarczyła na zachętę.
Niestety sam pomysł od początku mi się nie podobał, a zbyt absurdalne zabiegi nawet nie wywołały uśmiechu. Humor wydał się wymuszony i do mnie nie trafił. Na pewno niektóre osoby będą się świetnie bawić przy lekturze, ale mnie zmęczyły te wszystkie śmieszne na siłę wstawki. Ta książka nie była tak głupia, że aż śmieszna, lecz po prostu głupia. Nie wytrzymałam kilku stron czytania o obijaniu się twarzą o wampirzą erekcję. Ja wymiękłam i do tej książki na pewno nie wrócę.
Może niektórym się spodoba, ale żeby nie było, że nie ostrzegałam.

• Wampiry