Jak poślubić wampira milionera

Tłumaczenie: Lucyna Łuczyńska
Cykl: Miłość na kołku (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
6,99 (2078 ocen i 234 opinie) Zobacz oceny
How To Marry A Millionaire Vampire
Sela9030

Roman Draganesti jest czarujący, przystojny, bogaty... i jest wampirem. Wampirem, który stracił właśnie kieł, wgryzając się w coś, w co nie powinien. Teraz ma jedną noc na znalezienie dentysty, zanim zostanie skazany na wieczność z krzywym zgryzem. Sprawy Shanny Whelan też nie układają się za dobrze. Po tym jak była świadkiem morderstwa, jest następna do likwidacji na mafijnej liście. A jej dentystyczna kariera stoi pod znakiem zapytania, bo Shanna boi się widoku krwi. Kiedy Roman ratuje ją przed zabójcą, Shanna zastanawia się, czy znalazła mężczyznę, który sprawi, że jej życie nabierze kolorów. Czy jednak – choć wzajemne zauroczenie jest natychmiastowe i namiętne – zdoła przezwyciężyć strach i wyleczy Romana? A jeśli tak, to co powstrzyma zakochanego Romana… przed jego naturą?

Kerrelyn Sparks - autorka "Jak poślubić wampira milionera" - zalicza się do pierwszej piątki najpopularniejszych autorek romansu paranormalnego. Jej wypełnione akcją i humorem powieści wydawane w Ameryce, Europie, Chinach i Japonii trafiają na listy bestsellerów, zdobywają prestiżowe nagrody i nominacje (m.in. do RITA Award dla najlepszego romansu paranormalnego 2008).

Stasia | 2013-10-01
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 28 września 2013

Po przeczytaniu pierwszych stron, myślałam, że autorka robi sobie jakieś żarty - potężny wampir wyrywa sobie kieł podczas picia z dosłownie plastikowej lalki "Vanny", z którą chciałby zabawić się w także w FIZYCZNY sposób!
Niestety z każdą stroną, nabierałam pewności, że autorka nie napisała "Jak poślubić wampira milionera" jako komedię.

Wbrew pozorom, książka ta nie jest poradnikiem!
Jest zaskakująca, trochę "dziwna", zabawna i inna niż pozostałe książki o wampirach. Jest inna, ponieważ krwiopijcy są w niej przestawieni inaczej niż dotychczas. Nie będę wdawać się w szczegóły tych różnic, ponieważ liczę, że każdy sprawdzi je sam ;-). Lekturę czyta się przyjemnie i szybko, nic tylko brać/kupować/wypożyczać !

Demerol | 2012-06-07

"JAK POŚLUBIĆ WAMPIRA MILIONERA"

Kupiłam ją w zasadzie przez przypadek na wycieczce szkolnej, kiedy mieliśmy parę minut dla siebie. Najpierw żałowałam, bo myślałam, że to jakieś romansidło, ale później okazało się, że to świetna książka. Mam nadzieję, że szybko sięgnę po następne części tej autorki.

miki24gr | 2014-05-10
Przeczytana: 10 maja 2014

Świetnie się ubawiłam podczas lektury:))) Bardzo sympatyczny i wesoły romans wampiryczny. Nie jest to literatura najwyższych lotów, ale znakomita odskocznia od trudów dnia codziennego:))) Czyta się błyskawicznie, czas upływa na dobrej rozrywce! Polecam dla odprężenia!

Aniutka90 | 2012-11-22
Przeczytana: 21 listopada 2012

Typowy paranormal romance, naiwna główna bohaterka i czarujący wampir. Wszystko dzieje się we współczesnym świecie. Opisy czasem mocno przesłodzone. Jednak książkę czytało się lekko i szybko, akcja się zwiększała z minuty na minutę. Koniec obiecujący ciąg dalszy, może się skuszę... Typowy odmóżdżać :P

kaktusowaona71 | 2015-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2015

A cóż to za grafomańskie wypociny !!
Zupełnie jakbym czytała wypracowanie przeciętnie zdolnej gimnazjalistki pod tytułem "Jak mały Jaś wyobraża sobie... " .
Dla mnie to jakaś kompletna stylistyczna i logiczna porażka. Tak odrealniona i pozbawiona jakiegokolwiek polotu, że aż boli. Nie wiem może czytałam coś innego niż reszta ? ( Wszak oceny tej pozycji są ogólnie dość wysokie )
Nawet nie chce mi się omawiać wszystkich bubli tego "wiekopomnego dzieła"
Jest to po prostu tragiczna książka i tyle
Jedna gwiazdka dodana za tematykę, bo ogólnie bardzo lubię książki z rodzaju paranormal romance.

Pierwsza część jest najlepsza, kolejne również są dobre, ale jednak to już nie to samo.

zabielka | 2014-09-10
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 01 września 2014

Wampir któremu wypadł kieł?? -Serio??? Tak też można. Czy książka mi się podobała? -Oczywiście, jest wampir, jest śmiertelniczka, jak to zawsze bywa, nie nudziłam się czytając, może do książek ulubionych i wysysających dusze bym jej nie zaliczyła, jednak nie mogę powiedzieć że nie polecam czytania, ot tak może troszkę dla tych starszych nastolatków,,,, :) Ach ten Roman. :) -Pozdrawiam :)

damonowa | 2012-10-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 29 października 2012

Zawiodłam się na tej książce. A dlaczego? Dobra koleżanka, uwielbiająca tak jak ja fantastyke bardzo polecała mi tą pozycje jak i inne książki tej autorki. Zabierałam się za czytanie z myślą że książka mnie porwie, a ta jednak mnie odrzucała.
Niby romans paranormalny, ale i tak czytałam lepsze. Książka napisana z humorem, to jedyny plus, a przystojny wampir Roman jakoś sobą mnie nie zachęcił. Główna bohaterka Shanna strasznie mnie denerwowała, jej dylematy czy chce być z wampirem czy nie strasznie wkurzały.
Dla mnie – taka sobie, ale polecam tym którzy uwielbiają wampirologie :)

Grafitowa_ | 2010-08-01
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 18 lipca 2010

Książki o wampirach robią furorę w tym roku. Także w mojej biblioteczce.
Ta pozycja trafia do tych lepszych.
Autorka w ciekawy sposób włada językiem, który wprowadza nas w życie Shanny.
Główna bohaterka przechodzi wielkie wewnętrzne zmiany za sprawą wampira Romana.
Fabuła jest interesująca i ciekawa a czasami nawet humorystyczna.
Tylko intryguje mnie tytuł. Zabierając się za tę książkę, myślałam, że będzie jakiś ślub. Jednak zawiodłam się. Tytuł w ogóle nie pasuje, ale przymknęłam na to oko.
Z pewnością przeczytam kolejną książkę, która wyszła spod pióra Kerrelyn.

miiincik | 2012-06-02
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2012
Przeczytana: 01 czerwca 2012

"Jak poślubić wampira milionera" to pisana prostym językiem powieść z gatunku paranormal romance. Jest to książka dla młodzieży starszej, ponieważ dwunastolatki, które także szaleją za lekturami z tego gatunku, mogą mieć problem ze zrozumieniem wszystkich dowcipów..

Zacznijmy od tytułu… Moim zdaniem „Jak poślubić wampira milionera” jest nieodpowiednim tytułem dla tej powieści. Czytelnik, który po raz pierwszy ma w ręce tę książkę, pomyśli sobie, że jest to jakieś romansidło. A, tak naprawdę, wątek ślubu jest na 2 stronach. Szczerze mówiąc, nie wiem jaki powinien być tytuł powieści, ale na pewno zły jest, ten, który jest.

Shanna Whelan jest jedną z najbardziej pechowych dziewczyn na świecie. Kilka lat temu, była świadkiem masakry w restauracji. Od tego czasu, jej życie przewróciło się do góry nogami.. Co kilka lat, dziewczyna musi zmieniać miejsce zamieszkania oraz pracę, ponieważ rosyjska mafia, która była wykonawcą masakry, ciągle depcze Shannie po piętach, w celu odebrania...