Wędrówka

Cykl: Księga wszystkich dusz (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
Shadow of Night
romans, fantasy, wędrówka, księga, dusze
Nelyt

Diana Bishop, młoda doktor historii z czarnoksięskiej rodziny, i Matthew Clairmont, zagadkowy profesor biochemii, połączeni zakazanym uczuciem rozpoczęli walkę o niebezpieczną tajemnicę, która być może zmieni świat. Teraz muszą przenieść się pięćset lat wstecz, do elżbietańskiego Londynu. To świat szpiegów i podstępów, starych przyjaciół Matthew połączonych w nowe koterie i alchemicznych...

To świat szpiegów i podstępów, starych przyjaciół Matthew połączonych w nowe koterie i alchemicznych pracowni, tajemniczej Szkoły Nocy i jej równie tajemniczych „uczniów”, jak wielkie umysły epoki: poeta Christopher Marlowe i matematyk Thomas Harriot, stąpający śmiało po cienkiej granicy pomiędzy geniuszem a szaleństwem.

Idąc tropem zaklętej księgi, której poszukują wszystkie magiczne rasy, Diana zmierzy się ze swoją czarnoksięską
mocą, a Matthew – z demonami swojej przeszłości. Lecz żeby poznać sekret manuskryptu Ashmole 782, będą musieli znowu uciekać i wyruszyć w jeszcze dalszą i jeszcze bardziej ryzykowną wędrówkę – wśród spisków i intryg, niebezpiecznej magii i wielkiej, pięknej miłości…

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1343/ksi%C4...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1343/ksi%C4...»

MAGnezja | 2014-07-29
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka, 2014
Przeczytana: 28 lipca 2014

Zdecydowanie najlepsza część z serii „Księga wszystkich dusz”. Główna para bohaterów przenosi się w czasie do Anglii z okresu panowania Elżbiety I. Głównym celem tej wyprawy jest ucieczka przed zagrożeniem ze strony Konwentu, a także odnalezienie nauczycielki- czarownicy, dzięki której Diana mogłaby opanować i zrozumieć swoje skrywane moce. Jednakże bezpieczna Anglia okazuje się nie być najlepszym wyborem…
Autorka w sposób dla mnie ciekawy wprowadza nas zarówno w obyczaje, zwyczaje panujące w tym okresie historycznym. Przy okazji możemy poznać historię wielu zabytkowych obiektów, a także spotkać znane osoby żyjące i tworzące w tym okresie. Szczególnie interesujące są opisy XVI wiecznego Londynu po którym przemieszczają się nasi bohaterowie.
Muszę przyznać, że bardzo wciągnęła mnie fabuła „Wędrówki” i jestem ciekawa co nam zaoferuje autorka w kolejnej już czwartej części.

Książkowe_Wyliczanki | 2013-01-13
Przeczytana: 12 stycznia 2013

Długo czekałam na kolejną część tej serii. Po końcu drugiej części serii autorka wystawiła moją cierpliwość na próbę. Każdy kolejny tom kończy się w momencie, który tylko dodatkowo rozpala ciekawość czytelnika. Co prawda nie sięgnęłam po tę książkę od razu po premierze, ale dzięki temu o wiele krócej poczekam na kolejny tom, ma się on bowiem pojawić już w tym miesiącu.

Diana oraz Matthew szczęśliwie przenieśli się w czasie. Dotarli do posiadłości wampira i tam chcą zacząć poszukiwania czarownicy oraz tajemniczej księgi. Niestety nic nie jest tak łatwe, jak Matthew przewidział. Odzywają się jego stare zobowiązania, Diana nie może wyjść z domu na krok z powodu braku wiedzy na temat tamtych czasów i niemożności właściwego zachowania. Dodatkowo polowanie na czarownice jest w pełnym rozkwicie. A wampir dostaje wezwanie od swojego ojca, który w tamtych czasach był bardzo władczą osobą...

Autorka podzieliła tę część na trzy mniejsze, każda odbywa się w innym miejscu. Pierwsza to okres...

dilbi | 2015-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2015

Jak na razie najgorsza z przeczytanych przeze mnie część. Czasami się nudziło, ciągnęło i nic się nie działo, ale gwiazdka za okoliczności przyrody :)
Od razu biorę się za kolejną część - mam nadzieje, że będzie jednak nieco ciekawiej

książek: 2069
bookish | 2015-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2015

och, och.. to jest jak romans historyczny z wampirami i czarownicami na pierwszym planie, a do tego występują znane postacie historyczne, jak np. Szekspir i jeszcze do tego to przeplatanie ze współczesnością. uwielbiam!

myślnik | 2013-03-21
Na półkach: Przeczytane, Bye - bye!

Oczekiwanie i w końcu jest!Apetyt po drugiej części tkwił gdzieś w myślach panosząc się niemiłosiernie.Czytam i co mnie ogarnia?Nuda!Męczyłam,katowałam,brnęłam do przodu odpychana wiatrem przeciętności...brnęłam przez te zaspy śnieżne licząc,że gdzieś w końcu pojawi się światełko i będę mogła zwalić się na fotel przy kominku i ogrzać zmarznięte ciało.Nareszcie ratunek!Ale gdzie?Dopiero na ostatnich stronach zaczęło się dziać coś godnego uwagi.Rozumiem wiktoriańska Anglia,Francja w niepewnych czasach...ale to za mało.O przebiegła naturo autora,która chcesz skłonić czytelnika do kupna kolejne części!

Claire | 2013-10-20
Na półkach: Przeczytane, Wampiry
Przeczytana: 17 października 2013

Tom 3 okazał się najlepszy jak dotąd.
Matthew i Diana przenieśli się do Elżbietańskiego Londynu w poszukiwaniu tajemniczego manuskryptu. A także odpowiedniej czarownicy która pomoże Dianie zrozumieć jej moce. Początkowo młodej kobiecie jest ciężko przystosować się do nowego miejsca i co najważniejsze czasu.Znajomi wampira akceptują ją od razu pomimo różnic. Nawet surowy ojciec Matthewa pokochał młodą wiedźmę, pobłogosławił jej związek ze swoim synem i włączył ją do grona rodziny. Niespodziewanie pod sam koniec opowieści Diana dowiaduje się,że posiada dar posiadaczki czasu a także,że wraz z mężem dokonali niemożliwego o tuż spłodzili dziecko po mimo różnic gatunkowych.

Z niecierpliwością czekam co wydarzy się w tomie 4.

Moon | 2012-12-15
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: grudzień 2012

Oh jak ja uwielbiam takie czasy, do tego Londyn.
Bardzo mi się podobała ta część. Zaintrygował mnie pod koniec książki Marcus. I bardzo ciekawe nowe postaci. Nie mogę się doczekać następnej części.

Basia | 2013-03-27

W tej części jest wszystko: stara księga, biblioteki, ogromna moc czarnoksiężna, nieśmiertelność wampirów, idylliczna, zakazana miłość wbrew wszystkiemu i wszystkim, groza, strach, tajemnica, mrok, niepewność, walka, a nawet pokonanie bariery czasu i wędrówka do przeszłości. Już nie mogę się doczekać ich powrotu do teraźniejszości. Z tego wszystkiego nie może wyjść jakaś tam sobie powieść, tylko arcydzieło.

lenuszka | 2013-02-24
Przeczytana: 23 lutego 2013

Czekałam na tę książkę jak na żadną inną. Czas dłużył mi się w oczekiwaniu. W końcu nadszedł upragniony dzień. Niestety mój zapał minął, kiedy zaczęłam ją czytać. Wymęczyła mnie ta książka niemiłosiernie. Autora za bardzo skupiła się na opisach historycznych. Zabrakło mi tajemnicy, magii i fantastyki. Gdy zaczynało robić się ciekawie to był już koniec, a właściwie początek (zapowiedź) kolejnego tomu.

iza161 | 2014-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2014

Trzyma poziom poprzednich, może nawet ciut lepsza, może dlatego,ze bardziej wczuwamy się w klimat,a postacie są nam już bardzo dobrze znane. Co prawda akcji nie ma wcale,ale ciągle coś się dzieje ,wiec ta cześć wyjątkowo szybko mi się czytało.
Diana -fajna buntowniczka-choć jej magi tu cale :(
Matthew - jakiś taki stary mi się tu wydawał
Fajna odmiana miejsca i klimaty :)

Ćwiek